Alísek

Rozloučení se všemi, které máme stále rádi, i když fyzicky odešli.
Pravidla fóra
Rozloučení se všemi, které máme stále rádi, i když fyzicky odešli.

Alísek

Příspěvekod olalua » 24 led 2013, 10:10

V pondělí 22.1.2013 nás po velkém boji navždy opustil náš milovaný Alísek. Letos by mu by lo 6 let. náš boj začal v říjnu, kdy mu veterinář dle hodnoty glukosy diagnostikoval insulinom a slabé srdíčko. na léčbu téměř nereagoval, ale neměl žádné křeče a až na to, že hodně spinkal, byl docela vitální. v prosinci jsem se rozhodla dle rad pro návštěvu MVDr. Hauptmana v Brně, kterou jsme absolvovali před 14 dny. Tak nás čekal šok - hyperglikémie s podezřením na cukrovku, srdíčko velmi poškozené, edém plic a rozsáhlý zánět žaludku. dostal 4 léky ale dávala jsem mu je s velkými obtížemi, protože přestal jíst, pral se se mnou, ani stříkačkou nechtěl, ani ty největší dobrůtky.po týdnu kdy skoro nic nesnědl, jsem navštívila svého vetu, dal podkožně výživu a léky na podporu peristaltiky. večer začal sám jíst, sice ze stříkačky, ale jedl. pak začal být malátný. Uložila jsem ho do pelíšku. Ráno opět jedl, byl malátný pouze do snídaně. během dne se ale začal třást a přerývavě dýchat. v Brně mi řekli po telefonu snížit dávky léků na srdíčko, nechat píchnout opět výživu. na Čt jsme byli objednaní v Brně na kontrolu a případnou hospitalizaci. tak jsem taky udělala. na noc jsem ho dala do klícky, zabalila ho, udělala mu pohodlí. nechtěla jsem aby byl navolno, aby mi někam v tom stavu nezalezl a taky a aby ho Julinka moc "neotravovala". už jen ležel, nemohl moc chodit. byla jsem rozhodlá, pokud se to do příštího dne nezlepší, sednout na vlak a přes 5hod.vzdálenost ho dopravit do brna. Rána se už nedožil. Když jsem přišla ke kleci, ležel na novinách, které měl místo záchodku v tom slabém stavu a nehýbal se, srdíčko netlouklo. Byl ještě teploučký. myslela jsem že je to další ze záchvatů, které měl od puberty - i pul hodiny umel vypadat jako mrtvy a pak se probral. ovšem neprobral se ani po hodině, pak začal tuhnout :-((( nevím jak to bez něj zvládnu ani já, ani Julinečka. byly spolu skoro 5 let :-( furt si vyčítám, co jsem zanedbala, co jsem měla udělat a neudělala..ale to už se nikdy nedozvím..Přeju Alískovi, ať má v srdíčku věčné světlo, a ať ho mí blízcí v nebíčku opatrují. a ať tam na mě i Julinku počká, určitě si ho najdeme..
olalua
 
Příspěvky: 47
Registrován: 10 říj 2012, 19:26
Bydliště: Bystřice nad Olší

Re: Alísek

Příspěvekod Pavla Henzlová » 24 led 2013, 19:53

To je smutné, ale myslím, že jste pro Alíska udělala vše, co bylo ve Vašich silách. Jeho zdravotní problémy byly zřejmě tak rozsáhlé, že se nedalo nic víc dělat. Ještě, že máte tu holčičku, ta Vám jistě aspoň trochu rozptýlí smutek.
Pavla Henzlová
 
Příspěvky: 168
Registrován: 26 lis 2010, 15:51

Re: Alísek

Příspěvekod pinina » 24 led 2013, 22:46

Jak už jsem psala, je mi to moc líto :cry: Nic si nevyčítej, určitě jsi pro Alíska udělala vše, co bylo ve tvých silách. Jemu už je teď dobře, nic ho nebolí a za duhovým mostem už skotačí s dalšími fretečkami. Přeju ti hodně sil, abys to zvládla a Julinka ti v tom určitě taky pomůže...
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Alísek

Příspěvekod olalua » 25 led 2013, 07:45

děkuji Vám za vzkazy..umřel vlastně v Út nad ránem..já zatím funguju jen díky práškům, ale nejhorší je, že Julinka si začíná uvědomovat, že je Alísek už nějak dlouho pryč..no snad to obě nějak zvládneme, snad to čas aspoň trochu zhojí..
olalua
 
Příspěvky: 47
Registrován: 10 říj 2012, 19:26
Bydliště: Bystřice nad Olší


Zpět na Pro tři z andělů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron