Žužník

Rozloučení se všemi, které máme stále rádi, i když fyzicky odešli.
Pravidla fóra
Rozloučení se všemi, které máme stále rádi, i když fyzicky odešli.

Žužník

Příspěvekod samotář » 24 pro 2014, 14:46

Kruci, nevím jak to napsat. že jednou umře jsem vlastně věděl, že umře v krátké době jsem taky věděl. žúža se narodil v dubnu 2005, vlastně to byla ona ale pro nás to byl žúža, žužník. Byla to hodná fretka, nikoho nekousala tedy nikoho hodného, čistotná i když byla puštěná vždy šla udělat bobek do své klece. to uměla už od malinka, ještě ani neuměla pořádně chodit ale naříkala když se ji chtělo a nemoha se dohrabat na kočkolit. Nebyla vyložený mazel, spíš taková samotářská, dokázala si hrát s hračkou sama, jak to bylo měkké a dalo se do toho kousat, okamžitě si to přivlastnika. Na zavolání nebo zaklepání na podlahu přišla pro jedno dvě pohlazení aby pak se zakvokáním odběhla. Jedinej hamánek měl tu moc ji přikovat na místo, pak jste si s ní mohli dělat co chcete. Poslední půlrok jsem musel zmenšovat její bydlení, ze tří pater na jedno protože začala padat, pak už nezvládla vylézt ani do prvního patra takže poslední 3 měsíce už měla jen přízemí. Ale přesto ji pohyb nevadil, vždy když cvakla zástrčka tak vyběhla ven a šmejdila co je kde nového. Granule nežrala už více jak rok, nemohla to ukousat , ani namočené takže jsme ujížděli na vařeném masíčku, kupodivu víc než kuřecí ji šmakoval ovárek, hlavně to tučný s kůží měkoučkou. Samozřejmě banány, jablíčka, hrozny, tučný tvaroh. Ale i tak musela hodně natáčet hlavu aby to ukousala. Poslední měsíce už zvládala jen ten banán, vývary s rozmixovaným masem. Nad fretčí vitamínovou pastou ohrnovala nos. pořád spala, aby se proběhla jsem ji vždy musel vyndat, ocásek ji začal pelichat. S bídou ušla vždy pár metrů vrávoravým pohybem a pak se zastavila jakoby usnula ve stoje, říkal jsem si o čem přemýšlí. Poslední dny si oblíbila místo v rohu kde se zachumlala do mého trika na koberci a spala dál. Potřebu nezvládala i když jsem viděl že se snaží to nedělat v pelíšku, už to bylo nad její síly. Ještě předevčírem vylízala mističku rozmixovaného kuřete s vývarem. Včera už ne, ale vodu pila, už nedokázala stát padala na bok a sama už se nedovedla postavit. Očíčka bez jiskry. Dal jsem jí ručník na vyhřátou dlažbu v koupelně protože měla mokrý zadní nožičky od úniku moči jsem ji vysušil fenem a nějak doufal že ráno to bude zase ta stará fretka ale živá. Že to ještě nějaký pátek spolu zvládnem. Aspoň do jara. Ve dvě hodiny v noci to vypadalo že spí i když ne v klubíčku ale natažená jakoby v křeči ale dýchala. Umřela někdy nad ránem na štědrý den. V 6 hodin ležela tak jak večer, tělíčko měla teplé vláčné ale očíčka otevřené a v nich jsem viděl že už tu není. že už je tam mezi svýma. Nevím proč umřela na štědrý den, nejspíše mi tím chtěla něco říci. "Nebuď už takovej samotář a víc důvěřuj lidem" Vím že ji pochovám tam kde svoji první fretku v konvalinkovém lese.
samotář
 
Příspěvky: 1
Registrován: 24 pro 2014, 13:36

Re: Žužník

Příspěvekod Patty » 26 pro 2014, 10:03

Měla dlouhý a určitě veselý a hezký život, teď tam někde nahoře dovádí s plyšákama, co nám už utekli za duhový most.
Drž se a přej jí klid v tom konvalinkovém lese.
Patty
Patty
 
Příspěvky: 66
Registrován: 27 lis 2010, 16:07
Bydliště: Hanušovice

Re: Žužník

Příspěvekod pavlina » 26 pro 2014, 22:18

Měla nádherný život, skvělý domov a bezvadnou péči. Určitě za sebe pošle ve vhodnou dobu dalšího stejně skvělého fretčího parťáka. Pavlína
pavlina
 
Příspěvky: 6
Registrován: 05 pro 2010, 16:14

Re: Žužník

Příspěvekod vojrou » 27 pro 2014, 12:40

Drž se. Teď už jí je dobře.
vojrou
 
Příspěvky: 25
Registrován: 10 dub 2011, 20:55
Bydliště: Smíchov

Re: Žužník

Příspěvekod pinina » 12 úno 2015, 10:01

Držte se, konce jsou vždycky zlé :(
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň


Zpět na Pro tři z andělů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron