Amálka

Rozloučení se všemi, které máme stále rádi, i když fyzicky odešli.
Pravidla fóra
Rozloučení se všemi, které máme stále rádi, i když fyzicky odešli.

Amálka

Příspěvekod pejan » 28 dub 2015, 14:52

Nebudu na tomto foru nadále příspívat, člověku zemře fretka a ještě ho tady nějaké přemoudřelá KRÁVA začne napadat, když nemá absolutně informace a soudí podle jednoho příspěvku:

Dnes odešla od nás za duhový most Amálka, ještě včera tu poskakovala http://fretka.kom.cz/fretka.php?id=2382
Začátkem měsíce jsme byli u veta, Amálce se vytvořil v análním váčku zánět, který jsme vyčistili, dostala antibiotika, zánět jsme vyléčili, ale vet zjistil pod ním nádor tumoru na kontrole 17. dubna.
Amálka ale papkala, akorát měla trošku problém s kakáním, ještě včera, když jsem odcházel do práce na noční tu běhala, dnes ráno v 9. jsem jí našel na dně voliéry, vedle ní dva bobky, ležela, nádor z análu vyhřeznul a krvácel a měla problém s chůzí, zadní nožičky napolo tahala za sebou a snažila se jima odstrkovat. Chvíli jsem si zdřímnul po noční a když jsem se vzbudil po 13té hodině, ležela už v kleci bez života....
Naposledy upravil pejan dne 01 kvě 2015, 21:01, celkově upraveno 1
pejan
 
Příspěvky: 23
Registrován: 30 lis 2010, 19:37

Re: Amálka

Příspěvekod martina » 29 dub 2015, 23:29

klobouk dolů, já bych určitě neusnula a zbytečně bych se trápila, že jí to třeba bolí, trpí a tak. v tomhle jsem hrozně přecitlivělá.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Amálka

Příspěvekod pejan » 01 kvě 2015, 11:04

<i>
Naposledy upravil pejan dne 01 kvě 2015, 21:01, celkově upraveno 1
pejan
 
Příspěvky: 23
Registrován: 30 lis 2010, 19:37

Re: Amálka

Příspěvekod martina » 01 kvě 2015, 14:55

jsem ročník 63, noční jsem dělala a NIKDY bych nenechala zvíře takhle trpět. nechala bych jí (podobně jako i ostatní vaše fretky, o kterých jsem kdy na starém i novém fóru četla) uspat VČAS. a co vím na sto procent, že bych nedokázala odejít od zvířete s vyhřezlým krvácejícím nádorem(!!!), které nemůže ani chodit a snaží se kamsi odplazit!! ve chvíli, kdy jsem to četla prvně, jsem nevěřila svým očím a napadlo mě jediné - ten chlap je buď kretén nebo sadistický úchyl, sorry.
no a do třetice - mi připadá naprosto zvrácené to tady takhle popisovat (to právě souvisí s tím, co mě napadlo při tom čtení), když už jste se na ní s prominutím vy... a šel, místo okamžité pomoci, klidně chrápat. to už by vás nezabilo jet s ní nejdřív na injekci a lehnout si o hodinu nebo dvě později. tohle je tedy moje odpověď na otázku "Měl jsem sedět a čumět na ní, nebo jak?". nebo jet okamžitě na veterinu ukončit zbytečné trápení...


pejan píše:Dnes odešla od nás za duhový most Amálka, ještě včera tu poskakovala http://fretka.kom.cz/fretka.php?id=2382
Začátkem měsíce jsme byli u veta, Amálce se vytvořil v análním váčku zánět, který jsme vyčistili, dostala antibiotika, zánět jsme vyléčili, ale vet zjistil pod ním nádor tumoru na kontrole 17. dubna.
Amálka ale papkala, akorát měla trošku problém s kakáním, ještě včera, když jsem odcházel do práce na noční tu běhala, dnes ráno v 9. jsem jí našel na dně voliéry, vedle ní dva bobky, ležela, nádor z análu vyhřeznul a krvácel a měla problém s chůzí, zadní nožičky napolo tahala za sebou a snažila se jima odstrkovat. Chvíli jsem si zdřímnul po noční a když jsem se vzbudil po 13té hodině, ležela už v kleci bez života....
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Amálka

Příspěvekod pejan » 01 kvě 2015, 20:43

Víte z priminutím kulový. šelmák měl tento nádor měl vyhřezlý mnohem víc a v podstatě několik měsíců, jsem mu ho jen ošetřeoval desinfencí a natíral cortizeme, uspat jsem ho šel až tehdy, když přestal přijímat potravu a nechat ho do druhého dne, by znamenalo, nechat ho umřít hladem.
Amálce v podstatě nic nebylo, ještě den před tou noční, normálně běhala, druhý den měla nádorvyhřezlý o dost méně, než jsem byl zvyklý u Šelmáka a navíc běžně jedla granule, to Šelmák byl už rok jen na kaši.
Takže ráno jsem to Amálce ošetřil, tak jako Šelmákovi a pak usnula v pelíšku vedle postele a já na posteli. Našel jsem jí po vzbuzení ve voliéře, to znamená, že tam ještě odešla. Já jsem prostě usnul, protože v práci pracuju, zřejmě, narozdíl o vás.
Já miluju lidi jako vy, kteří se serou o čem nic neví, jasně schválně jsem jí nechal trpět VY KRÁÁÁÁÁÁVO NEBESKÁÁÁÁ!!!
Vy jste chytrá až to tříská dveřma, kreténama se laskavě titulujte doma a přestaňte mi těma stupidníma kecama zasírat téma, které jsem věnoval zvířeti, na které nikdy nezapomenu, na její památku.
I když moje blbost, to je fakt, že tady ještě něco vůbec píšu a že s vámi ztrácím svůj čas
pejan
 
Příspěvky: 23
Registrován: 30 lis 2010, 19:37

Re: Amálka

Příspěvekod pejan » 01 kvě 2015, 20:50

Člověku umře fretka a jakási PÍÍÍČA VYJEBANÁ se tady bude ještě navážet. KURWA KDE SE TADY MAŽE ÚČET????
CHCI SMAZAT ÚČET NA TOMHLE VYJEBANÝM FORU!!!!
pejan
 
Příspěvky: 23
Registrován: 30 lis 2010, 19:37

Re: Amálka

Příspěvekod Erin » 03 kvě 2015, 11:38

Pro Pejan: Již středověk znal fenomén "dobré smrti". Exaltované baroko ho dovedlo až k obřadům i pro chudé - s knězem, pomazáním, smířením.Ještě v 19. století se umíralo doma, v rodině. Umírající odcházel doprovázen svými nejbližšími.Až 20. stol. vytěsnilo umírající mezi zástěny v čekárnách na smrt.
Když jsem byla mladší, měla jsem blíž k myšlence eutanazie, teď váhám. Držet umírajícího v bolestech, to asi ne. Operovat člověka napojeného na přístroje v klinické smrti, to taky asi ne, ale... Zažila jsem umírajícího několikrát a myslím, že je-li v bolestech, o převedení na druhý břeh si řekne.
Před lety mi umíral na rakovinu člověk velice blízký. Byla jsem tedy ve velmi úzkém kontaktu s jeho ošetřujícícm lékařem, významným onkologem. Když už došlo na tlumící léky morfiové řady, dohodli jsme se, že ho nadopuje na 2-3 dny aby se mohl jet rozloučit do míst svého dětství.Vezla ho dcera, tvářila se, že jedou jen na výlet a on se rozloučil v klidu a moudrosti. Pak už byl jen propad. Lékař apeloval abych v žádném případě nedělala nic neobvyklého, abych normálně chodila do práce a z práce, abych vařila jídla která on rád i když snědl třebas jen jedno sousto - podle jeho názoru jsem udělala co bylo třeba.

OPRAVDU JE TAK VELIKÝ ROZDÍL MEZI ČLENY RODINY?

Pro Martinu : nejlépe se soudí to, o čem málo víme. Doporučuji povídku Karla Čapka o duhové kuličce. Bůh nemůže soudit, protože je vševědoucí.
Erin
 
Příspěvky: 96
Registrován: 29 lis 2010, 00:04

Re: Amálka

Příspěvekod pejan » 04 kvě 2015, 15:30

Už jsem nechtěl reagovat, ale udělám ještě výjimku.
Milá zlatá, kdyby otázka eutanázie byla tak jednoduchá a jednoznačná, tak už dnes běžně existuje i pro lidi.
Ale jak se říká, každý cesta do pekla, je dlážeděna "dobrýmy úmysly".
NIKDO, možná tak leda vy a zdejší martina, jsou schopné jednoznačně určit, kdy je eutanázie vhodná, protože jinak je to téma kontroverzní a dohadují se nad ním medicínské kapacity na celém světě, u lidí.
U zvířat rozhodujeme my, ano.
V srpnu loňského roku jsem uspával svého prvního freťáka, Šelmáka. Šelmák rok před svojí smrtí přestal ze dne na den žrát granulky, už tedy tehdy se měl nechat zřejmě uspat, podle podobných chytráků jako jste vy na tomto foru.
Ale já jsem taková svině, že jsem ho ještě další ROK, trápil, představte si. Rok žil s diagnózou inzulinom, jen na kaši v prášku a cpal jsem do něj Prednisol, potom se přidal nádor, napřed vyrostl na úplně olysaném ocásku, velký jako palec, občas krvácel (není krvácení jako krvácení, prostě "špinil", měl v sobě mokvající otvor, ze kterého občas vytékal hnis a krev), několikrát denně jsem ho to ošetřoval. Potom se přidal další nádor, který vyhřezl z análního váčku, ve finále trčel z análního otvoru 2-3cm, taky krvácel (špinil, nebylo to, jak si asi představuje martina, že z něj teklo 5 litrů krve) , bylo nutné ho každý den koupat, abych udržel kolem toho čistotu, protože denně to měl zasviněný od výkalů a krve, takže umýt, ošetřit desinfekcí, zasypat zásypem proti krvácení.
I přes to všechno byly dny, kdy mu bylo viditelně dobře a neměl potíže, přišel, hrál si dělal blbiny, měl jsem ho nechat podle MADAM CHYTRÉ nechat uspat? Samozřejmě, byly i dny, kdy mu viditelně dobře nebylo a jen ležel a pohyb omezil na chození na záchodek.
Až jeden den ráno, nesnědl svoji obvyklou misku kaše, ve které byl rozpuštěný i ten jeho Prednisol. Zkoušel jsem, abych do něj dostal prášek, dát mu to stříkačkou, což se povedlo, ale v poledne se pozvracel a už do večera nejedl nic. Pochopil jsem, že nechat ho další noc by znamenalo, nechat ho umřít hladem.
Tak jsme šli, ano až večer, schválně, před zavírací dobou veterináře, protože jsem tam nechtěl čekat v čekárně s lidmi a dělat tam "divadlo" (ano brečel jsem) jen jsem vstoupil a byl jsem schopen vetovi jen říct "asi je konec..."a pak mi slzy zalily tvář ( i teď k tomu nemnám daleko, když to píšu), veterinář pochopil a vytáhl sám od sebe jehlu a stříkačku a naplnil ji, ještě Šelmáčka poslechl ....
Amálka ještě na začátku měsíce neměla žádné problémy, až jsem si všimnul, že se nějak víc po kakání tře o zem, tak jsem jí prohlížel ten zadek a zjistil jsem ten zánět, kolem dokola to měla oteklý.
Tak jsme šli k vetovi, zánět jsme vyčistili, vymačkali váčky a všechno, ošetřili, dostali antibiotika na 10 dnů, zánět ustoupil, otok splaskl, ale přes to všechno bylo vždy vidět v ústí konečníku zbyteček zaschlé krve a když jsem jjí to ošetřoval, bylo vidět, že je jí to nepříjemné. Na kontrole se jí tam tedy podíval kukátkem a tak jsme věděli, že tam má to, co měl Šelmák, taky to tak vypadalo, než to vyhřezlo až ven, cca za dva, tři měsíce.
No tak jsme šli domů. Dne před tím, když jsem šel na tu noční, Amálka běhala jak divá, jedla prostě všechno. Když jsem se vrátil za cca 13-14 hodin, bylo všechno jinak, zadek měla krvavej, ale ZDALEKA nevypadal, tak jak jsem byl zvyklej u Šelmáka, akorát jsem si říkal "hm, to začíná tedy brzo", protože jsem fakt nečekal, že to bude tak rychlý.
Tak jsem jí ho šetřil desinfekcí a natřel Cortizeme, zkusil jsem jí dát pastu a položil do pelíšku vedle postele a pomyslel si "hm, tak uvidíme jak to bude vypadat a když tak budeme muset jít". Ještě dvě hodiny po noční jsem byl vzhůru, uklidil jsem ostatním voliéru a pak si lehnul a usnul to bylo něco po 9:00, Amálka byla stále v pelíšku a to jsem ji viděl naposled. Vzbudil jsem se ve 13:00 a první jsem hledal Amálku, prošacoval jsem pelíšek, tam nebyla, tak ji hledám, jdu do voliéry, kterou mám otevřenou celý den, našel jsem jí dole vedle záchodku, už byla studená.
Máte z toho pocit, že situace byla taková, že jsem měl okamžitě běžet na injekci? Já jsem ten pocit neměl, prostě.

Jediný, kdo měl ten pocit, byla zřejmě MÍSTNÍ KRÁVA MARTINA, na základě čeho? Jediného příspěvku, který jsem zde napsal do VZPOMÍNKOVÉHO TÉMATU, který zasrala svýma debilníma kecama, což považuju za vrchol debility a hyenismu. Proto tohle je můj příspěvek na tomto foru, neobtěžujte se s odpovídáním, stejně tady zdechl pes, zřejmě na debilní kecy martiny není zvědaých víc lidí.
Sbohem, madam chytré až přechytralé!
pejan
 
Příspěvky: 23
Registrován: 30 lis 2010, 19:37


Zpět na Pro tři z andělů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron