Nechce papat

Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady
Pravidla fóra
Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady

Nechce papat

Příspěvekod Ni-tee » 04 pro 2011, 23:58

Zdravím,
máme doma asi 8 měsíčního freťáka. Vždycky, když se mu do voliéry dala miska s granulkama nebo nějakým pamlskem, byl po jídle hned jak divý, je to ale asi 4 dny co začal papat strašně málo. Na pamlsky je pořád vysazený, ale do granulí se mu moc nechce, teda abych to upřesnila, ve voliéře se k misce ani nepřiblíží, teda pokud v ní nemá nějakou tu mlsku. Misku musím vytáhnout ven a sednout si kní, pak teda příjde a něco zbodne, ale i tak mám pocit, že toho sní tak asi jenom třetinu z toho, co jedl původně. Krmíme Totally ferret baby a doteď mu šmakovalo. Pije normálně. Jinak moc nemocně nevypadá, stále je docela aktivní, leze do skříně, šplhá po sedačce a záclonách, když se někde něco šustne, hned je tam. Jediné, co nás ještě udivuje je to, že najednou, jakoby z ničeho nic, přestal kousat a lovit nás (stále loví míčky, plyšáky) a najednou začal být mazlivý. Bez problémů se nechává chytit, což před tím nešlo, nechá se hladit, tulí se.
Je to normální? Nemůže třeba dospívat a začínat mít jiné nároky na krmivo? Nebo s ním může být něco vnepořádku a máme vyhledat veterináře?
Předem děkuji za odpověď.
Ni-tee
 
Příspěvky: 7
Registrován: 10 črc 2011, 20:33

Re: Nechce papat

Příspěvekod martina » 05 pro 2011, 00:20

Ni-tee píše:Zdravím,
máme doma asi 8 měsíčního freťáka. Vždycky, když se mu do voliéry dala miska s granulkama nebo nějakým pamlskem, byl po jídle hned jak divý....


jestli jsem to správně pochopila, tak fretce dáváte jíst jen několikrát denně. v případě krmení granulemi je to chyba, ty má mít fretka k dispozici neomezeně celý den.

co se týče chování, může to být příprava na "zimní spánek". v zimě jsou fretky méně aktivní. TF baby pomalu vyměň za TF active.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Nechce papat

Příspěvekod Johana » 05 pro 2011, 00:22

Odkud máš freta? Od chovatete? Jestli ano, od kterého, znáš púvod rodičú?
Já mám teď obdobný problém se svým Kožichem, je asi stejně starý....
viewtopic.php?f=48&t=532&start=180
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Nechce papat

Příspěvekod Ni-tee » 05 pro 2011, 11:43

Granulky má k dispozici celý den, jenom mu stěhujeme misku, voliéru má totiž v chodbě, kde má svůj pelíšek i pes a když zrovna freťák není doma, tak u na granule chodí. Děkuji za radu, docela jsem si oddychla.

Fretečku máme ze zverimexu, já vím, že to není zrovne to nej, ale o freťuli jsme přemýšleli už docela dlouho a do zveráku si chodíme pro granule pro psa a když jsme tam toho malého božátka viděli samotného, tak nám to trhalo srdce, přece ho tam nenechám trápit v malém akvárku.
Ni-tee
 
Příspěvky: 7
Registrován: 10 črc 2011, 20:33


Zpět na PRVNÍ POMOC při náhlém problému

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron