Přestal být aktivní

Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady
Pravidla fóra
Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady

Přestal být aktivní

Příspěvekod KláraBedříšková » 10 led 2012, 19:52

Ahoj všem tady ....
Máme asi 3-ročního freťáčka. Přesný datum narození neznáme, protože ho máme od paní a ta se ho ujmula jako nalezence. Ještě nedávno, asi tak dva dny zpátky byl byl naprosto akční a aktvní. Poskakoval, kvokal, hrál si běhal. A už od včera na něm pozoruji, že jenom spí a vstane se najíst, napít a aby si došel na záchod. Dneska jse ho vzala ven a chvíli se mazlil, potom seskočil z ruky a upaloval do klece se zase zabalit do fusaku a teď opět spokojeně vychrupuje. Je to jen zimní únavou, nebo by v tom mohla být i nějaká zákeřná nemoc ? Nevím totiž, jestli s ním k veterináři a nebo ještě počkat chvíli jestli se to nespraví. Mohli by jste mi prosím poradit ??
KláraBedříšková
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10 led 2012, 19:43
Bydliště: Česká Lípa

Re: Přestal být aktivní

Příspěvekod Johana » 10 led 2012, 20:17

Je freťák kastrovaný? Jí a pije ve stejném množství jako před "strátou aktivity"? Kaká a čúrá stejně jako před "strátou aktivity"?
Nevim odkud jste, ale v některých lokalitách ČR je teď dost zima...menohl se freťák procházkama nachladit? Nekašle? Nepšíká?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Přestal být aktivní

Příspěvekod KláraBedříšková » 10 led 2012, 20:37

Jsme z Libereckého kraje, sníh sice nikde, ale teplíčko tu taky moc není. Je to dost možný. Asi den mu teklo z nosu, ale teď už jsem si taky ničeho nevšimla. Jinak ano, pije, papá, kaká i čůrá naprosto stejně jako předtím. Katrovaný není. Chtěli jsme ale pak z toho nějak sešlo. Kašle, nevím jak to správně nazvat, ale vydavá jakoby kašlavé zvuky ovšem jen když jí. Jinak spí klidně a i když je vzhůru tak nekašle. Jen prostě když jí, tak se jakoby zakuckává
KláraBedříšková
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10 led 2012, 19:43
Bydliště: Česká Lípa

Re: Přestal být aktivní

Příspěvekod Johana » 10 led 2012, 21:22

Jako laikovi mi to řijde jako nachlazení, nebo infekt dýchacích cest, nebo traktu (na co je fretka velice náchylná)

Já bych asi s Vašim fretem zašla k vetovi. Ale jen pokud máte v dosahu veta co fretkám fakt rozumí. Jinak je to stráta času a peněz.
Klikněte na tomto linku http://www.fretka.cz/doporuceni-veterinari-pro-fretku/
na text: veterináři doporučovaní chovateli fretek.

Držím Vám palce!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na PRVNÍ POMOC při náhlém problému

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron