Fretka bez chlupů

Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady
Pravidla fóra
Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady

Fretka bez chlupů

Příspěvekod Petula2 » 08 úno 2012, 22:08

Dobrý den, mám 4 letou vykastrovanou fretku. V minulosti už měla problémy s vypadáváním srsti na ocase, ale léčba jí pomohla. Potom jsme zjistili alergii, ale bohužel nevíme na co přesně. Dostává tablety Medrol a Karvinit a na alergii to asi zabralo neboť už se nedrbe a nemá pupínky. léky užívá pravidelně ale během posledního měsíce se její stav rapidně zhoršil vypelichal jí naprosto ocas tam nemá už ani jeden chlup a postupně jí samovolně vypadávají chlupy na zádech a na prsou a opravdu je celkem celá vypelichaná. Navíc je její kůže celá růžová. Navštívila jsem už dva veterináře, ale bohužel mám pocit, že jsme se nikam nepohnuli. Nemohli by jste mi prosím poradit možnou příčinu (jetli je to tou alergií nebo léky nebo něčím úplně jiným), nebo postup jak nejlépe postupovat. Také bych byla vděčná za doporučení nějakého veterináře, který rozumí fretkám. Jsem z okolí Prahy. Předem moc děkuji za odpověď.
Petula2
 
Příspěvky: 4
Registrován: 08 úno 2012, 21:55

Re: Fretka bez chlupů

Příspěvekod graciijka » 08 úno 2012, 22:39

Jednoznačně MvDr. Chylíková z Bílé hory. http://veterinarni-ordinace-praha.cz/
Sama s tím zkušenost nemám ani jsem o podobném případu neslyšela, ale paní doktorka by mohla poradit.
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: Fretka bez chlupů

Příspěvekod martina » 08 úno 2012, 23:52

co nejdřív jeďte za dr. chylíkovou, je velmi pravděpodobné, že se jedná o vážné onemocnění. jedna z možností, co by to mohlo být, je http://www.fretka.cz/hyperadrenokortici ... nadledvin/
dej pak prosím vědět, jaká je diagnóza, díky.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Fretka bez chlupů

Příspěvekod Petula2 » 09 úno 2012, 12:55

Děkuji moc za radu s paní Chylíkovou se pokusím domluvit si schůzku co nejdříve a pak dám určitě vědět.
Petula2
 
Příspěvky: 4
Registrován: 08 úno 2012, 21:55

Re: Fretka bez chlupů

Příspěvekod Petula2 » 20 úno 2012, 18:09

Tak vám chci ještě jednou poděkovat měli jste pravdu a doufám, že se nám podaří fretušku co nejdříve uzdravit. Takže díky!
Petula2
 
Příspěvky: 4
Registrován: 08 úno 2012, 21:55

Re: Fretka bez chlupů

Příspěvekod Korky » 21 úno 2012, 00:02

A akú máte diagnózu?
.
Palce samozrejme držať budeme.
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Fretka bez chlupů

Příspěvekod Petula2 » 27 úno 2012, 19:33

Bohužel jsme nebyli informovaní o vedlejších účincích léku medrol a naše fretuška ho užívala ve velkých dávkách dlouhodobě, takže se u ní objevil Cushingův syndrom. (Na ten jsme testy už dříve cca před rokem dělali a to byl ještě negativní a nebo možná špatně provedený, protože jak jsem teď pochopila z krve se nepozná). Takže ještě budeme odebírát vzorky kůže a odesílat je na testy aby byla diagnóza stoprocentní. Operovat se nedá, ale prý je možnost nějakých léků a medrol se nahradí nějakými kvalitnějšími léky na alergii. Takže uvidíme jak vše dopadne a doufám, že fretečce nové léky pomohou. Děkuji :-)
Petula2
 
Příspěvky: 4
Registrován: 08 úno 2012, 21:55

Re: Fretka bez chlupů

Příspěvekod martina » 27 úno 2012, 19:54

petulo, ke komu chodíte?

každopádně onemocnění, na které jsem ti před časem dávala link (hyperadrenokorticismus, viz výše), bývá často MYLNĚ s cushingem ZAMĚŇOVÁNO!

v případě tak vážného onemocnění (a tím jsou obě zmiňovaná, C i H)) opravdu doporučuju navštívit buď chylíkovou nebo jekla, abyste měli jistotu správné diagnózy.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most


Zpět na PRVNÍ POMOC při náhlém problému

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník