hlen(pěna) v moči

Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady
Pravidla fóra
Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady

hlen(pěna) v moči

Příspěvekod kristyn.g » 29 bře 2012, 19:35

Ahoj, prosím o radu, od včerejšího večera freťák nedělá mimo klec hovínka, ale loužičky a v nich je bílý hlen. Nejdřív to vypadalo jako rozmočený papír, ale podruhé to vypadalo tak, že byla loužička, od ní vedla hlenová "čára" a pak hromádka "pěny" s hlenem(jako z rýmy). Nepřišla jsem na to, jestli je to pochází z čuracích cest, nebo ze zadečku, ale při dopoledním úklidu bylo v záchodku normální hovňouzy a jednou něco jako průjem. Furt polehává a je takový unavený, nebo smutný, ráno přitom lomcoval klecí, a byl plný energie. Já momentálně marodím, mám zánět dutin, takže je možné že něco chytil odemě, i když jsem se s ním moc nemazlila... Nebo je možné, že snědl kousek mycí houby se kterou si včera hrál, ale to by se asi takhle neprojevovalo. Na veterinu teď nemůžu, protože na to nemám peníze a marodím :-( Nevíte někdo co to je?
kristyn.g
 
Příspěvky: 4
Registrován: 29 bře 2012, 19:19

Re: hlen(pěna) v moči

Příspěvekod Johana » 29 bře 2012, 20:20

kristyn.g:
Jak je freťáček starý?
Kde byl zakoupený?
Čím je krmený (granule /jaké/, barf)?
Má fret výtok z nosu? Kašle?

Sleduj jestli fret kaká a čúrá. Pokud by nekakal - okamžitě k vetovi. To by mohl mít ucpané střevo kouskem té "mycí houby"

Pokud jsi ty teď nemocná (zánět dutin), vždy jak manipuluješ s fretem, jeho klecí, pelechem, jídlem - vždy si nasaď na pusu roušku.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: hlen(pěna) v moči

Příspěvekod pinina » 29 bře 2012, 20:57

Mně ty loužičky s hlenem připadají spíš jako zvratky. Mám freťáčka po operaci a skoro týden jsme se potýkali s občasným zvracením. A přesně takhle to vypadalo, když měl prázdný žaludek a zvracel jenom šťávy. Čirá až lehce nažloutlá tekutina s pěnou a hlenem. Hlavně kontroluj, jestli opravdu kaká, aby neměl ucpaná střeva, jak píše Johana. Já bych se teda snažila dostat co nejrychleji na veterinu. Můj freťáček začal jeden den polehávat, lehce kulhat a pak druhý den i blinkat. A večer už byl na sále a museli mu vzít výrazně zvětšenou slezinu... Nechci tě strašit, to v žádném případě, ale určitě bych to nepodceňovala, u nich jde všechno opravdu hodně rychle.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň


Zpět na PRVNÍ POMOC při náhlém problému

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron