Stránka 1 z 1

Ucpání střev?

PříspěvekNapsal: 13 zář 2012, 09:46
od Cat
Ahoj, fret mi ráno během chvíle, co jsem byla v koupelně, ukořistil myš od počítače a sundal takovej ten měkkej plast ze středovýho kolečka. Samozřejmě jsem ho nenašla (byla to taková průhledná mrcha, tak se to blbě hledá) a myslím si, že moje krásné a inteligentní zvíře nesežere jen tak kus plastu, ale... Udělal to někdy před půl sedmou, když jsem po osmé odcházela, byl v pohodě. Žral, pil, čůral, hrál si. Během dne mi ho dojdou zkontrolovat a já se budu snažit z práce urvat co nejdřív, tak snad případný problém odchytím hned v začátku. Když mu nic nebude, kdy si můžu oddechnout, že je všechno fakt v pohodě? Zítra, pozítří nebo to může začít zlobit i příští týden?

V práci teď máme blbákov, tak jsem si říkala, že bych potřebovala nějaký rozptýlení, ale TOHLE jsem fakt na mysli neměla... :-)

Re: Ucpání střev?

PříspěvekNapsal: 13 zář 2012, 10:48
od Spuky a Jenny
já myslím že bys to poznala během pár hodin, bolelo by ho bříško, lehal by si a nežral by.

Re: Ucpání střev?

PříspěvekNapsal: 13 zář 2012, 13:02
od pinina
Osobní zkušenost naštěstí nemám, ale určitě bys to poznala během dne. Pokud by měl ucpaná střeva, tak by nejedl a pokud ano, tak by to pak vyzvracel. Snad se ozve někdo, kdo má tuhle neblahou zkušenost. Držíme tlapky, ať je vše ok a freťulík nic nezbaštil.

Re: Ucpání střev?

PříspěvekNapsal: 13 zář 2012, 13:13
od stulitt
Ahojky,
problém s ucpanými střevy jsme měli před rokem a půl. Ráno jsem si všimla, že fret zvrací "žlutou vodu" (žaludeční šťávy), dala jsem ho tedy do separace (mám čtyři fretky, takže jsem Bastína dala samotnýho do klece, dala mu tam čistý záchodek, navážené množství granulí a odměřené množství vody). Přes den jsme museli pryč a když jsme se večer vrátili, tak nebylo v kleci ani jedno hovínko a nesežraná ani jedna granule, takže jsme hned jeli.
Myslím, že kdyby měl opravdu ucpaná střeva (ne že by si "jen" ukousl a ten kousek vykadil), tak to poznáš ještě během dneška, nebude jíst, nebude kadit, může zvracet.
Držíme palečky, aby byl v poho!!!

Re: Ucpání střev?

PříspěvekNapsal: 13 zář 2012, 13:37
od Cat
Tak jsem dostala zprávu z kontroly, fret si chtěl hrát a žebral u lednice o ňamky, tak snad bude v pohodě. Hlavně se ale vykadil! Prohrabat hovínko, jestli v něm něco je, dozor odmítnul a doporučil návštěvu lékaře mně.. ;-)

Když jsme měli kunu, tak jako malá přes noc sežrala zadek pískací žabičce - tenkrát jsem měla srandu z toho, jak pak měla krásně zelený plastový hovínka, dneska bych z toho předčasně zešedivěla...

Re: Ucpání střev?

PříspěvekNapsal: 13 zář 2012, 19:04
od Cat
To o tom inteligentovi beru zpět, kolečko se našlo, jen proputovalo fretčím trávicím traktem. :D Vypadá to, že ven se dostaly všechny kousky, fret je hravej, nezvrací, kadí ostošet, tak snad dobrý.
Díky všem!

Re: Ucpání střev?

PříspěvekNapsal: 13 zář 2012, 19:08
od pinina
Tak to je dobře, že kolečko vyšlo samo ven. Tak snad už je všechno venku a nebezpečí pominulo ;)

Re: Ucpání střev?

PříspěvekNapsal: 13 zář 2012, 19:18
od martina
tak tomu se říká - klika z prdele. a to doslova ;o)
moc fajn, že to dobře dopadlo!

Re: Ucpání střev?

PříspěvekNapsal: 13 zář 2012, 20:08
od Cat
Martino, to mi povídej :-D S fretem jsme si vážně pohovořili na téma "jak nepřivodit paničce infarkt" - teda já hovořila, fret znuděně zíral a pak se odvalil na gauč sledovat televizi.