hubnutí + rosolovytý průjem

Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady
Pravidla fóra
Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady

hubnutí + rosolovytý průjem

Příspěvekod kristyn.g » 03 led 2013, 03:20

Dobrý den, potřebuji se poradit, naš freťák byl na dva dny hospitalizovaný ve veterinární nemocnici Ivet v Praze s potíži zvracení a prujmu, je hubený a byl bez nálady. Dali mu glukozu v kapačkách, vyšetřili krev, udělali sono, zjistili jen zánět střeva. Dostali jsme antibiotika. Freťák zdál se prospíval, první dny strávil většinu času u misky a krmil se, brzy nabral z ubohých 1200g na 1300g ale dál se ručička nepohne i když ksichtíček zbuclatěl, ožil. Když se opět objevily prujmy prodloužili jsme o několik dní léčbu antibiotiky, opět se zdálo zlepšení ale zase jeden celý den měl jen gelovitý prujem. A tak se to střídá, občas má občas nemá, ale stále je dost chatrný, hubený. Na Veterině mi řekli, že už není jaké další vyšetření mu udělat, bríško bolestivé na pohmat nemá. Pokud by znova nastaly potíže, a zhubnul by znova pod 1200g a byl by malátný a smutný budeme asi uvažovat o jeho uspání. Freťákovi je 5let. Bohužel na další léčbu nakladnější už prostředky mít nebudu a navíc už nevím jak mu pomoci. Čím ten rosolovitý průjem může být?
kristyn.g
 
Příspěvky: 4
Registrován: 29 bře 2012, 19:19

Re: hubnutí + rosolovytý průjem

Příspěvekod martina » 04 led 2013, 00:30

kristyn,

pokud uvažujete o uspání fretky a navíc stejně nemáte peníze na nákladnější léčbu, nemá smysl se tu ptát po původu průjmu - to ti na dálku ani z lógru, nikdo seriózně neřekne.
jestli přece jen uvažuješ o nějakém dalším vyšetření, obrať se na dr. chylíkovou v animal clinic. všechna vyšetření, která dosud máš, vezmi s sebou a vyžádej si v IVETu i souhrnnou lékařskou zprávu. zkus je požádat i o zaslání snímku ze sona.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: hubnutí + rosolovytý průjem

Příspěvekod kristyn.g » 04 led 2013, 04:45

Ja neříkám že o tom uvažuji, ale že se bojím že to přijde, jen prostě nevím co víc udělat a jsem z toho nešťastná, když mi na veterině řekli, že už není co víc za testy udělat... Je mi ho hrozně líto.
kristyn.g
 
Příspěvky: 4
Registrován: 29 bře 2012, 19:19

Re: hubnutí + rosolovytý průjem

Příspěvekod pinina » 04 led 2013, 07:27

Souhlasím s Martinou, objednejte se do Animalclinic k doktorce Chylíkové, určitě vám pomůže. Je to skvělá odbornice přímo na fretky. A v žádném případě bych neuspávala fretíka jen proto, že mu váha poklesne pod 1200g a je ospalejší. Náš Bobo má po loňských jarních neduzích pouhých necelých 900 g, je sice hodně hubenej, ale jinak je klinicky vpořádku. A jelikož už je to 6,5 letej děda, tak skoro pořád odpočívá a už toho moc nenaskotačí. Kdysi měl taky problémy s hovínkama, měl je taky gelovitý, pak spíš takový jakože potažený průhledným gelem. Bylo to taky po nějakým zvracení a i s tim zvracením se to párkrát zopakovalo. Lajcky jsem to od vetky pochopila tak, že ten gel znamená, že střevo gelem reaguje na nějaké podráždění sliznice a snaží se ozdravit. Ale že to není nic extra znepokojujícícho. U nás to zřejmě vzniklo spíš ditení chybou než nějakou virózou. Dostali jsme nějaké léky a hlavně jsme dávali probican, aby se střevo osídlilo přítelskýma breberkama. Ten mu dávám pořád, protože měl problémy s imunitou, tak abychom to měli co nejvíc vychytaný. Takže určo zajdi s fretíkem tam a nemysli hned na nejhorší ;)
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: hubnutí + rosolovytý průjem

Příspěvekod kristyn.g » 13 led 2013, 19:04

Ahoj, tak píšu jak to s Raráškem vypadá. Rorýsovy se přitížilo, nejdříve zvracel cokoliv co pozřel, poté několik dní nejedl vůbec. Je Vychrtlý na kost. Byla jsem s ním v Ivet s tím, že už se nemohu dívat na jeho trápení, bolestně sebou škubal v křečích dávivých :-( Fretkounovi udělali znovu sono. Našli mu ložisko na játru a zvětšenou slinnou žlázu. Dostal spoustu injekcí a atb. Situace se zase posledních několik dní zdála lepší, začal papat sám, dáváme A/D vykrmovací konzevičky ale včera večere jsem ho pustila, že mu připravím antibiotika a zase, dostal strašný záchvat blinkací, škubal sebou, padal na bok, neudržel se na nožkách. Dala jsem mu léky až se uklidnil a nakrmila jsem ho. V poledne jsem ho zase nakrmila. Odpoledne zase záchvat, vyzvracel vše co jsem do něj dostala. Doktorka říkala že na citologii je slabý a že by to znamenalo obrovské riziko a nejspíš by to nepřežil a že kdyby chřadnul zřejmě mu nepomůžeme. Je mi to tak líto, mam poslední týdny stále bolesti břicha ze stresu. Ještě sem nikdy nepřišla o zvířátko po takové nemoci :-( V uterý jdem na kontrolu do Ivet. Na bílou horu dojet nemůžu, ale zvážím to s manželem jestli bychom to nezkusili. Kristýna
kristyn.g
 
Příspěvky: 4
Registrován: 29 bře 2012, 19:19

Re: hubnutí + rosolovytý průjem

Příspěvekod martina » 13 led 2013, 20:26

když můžou do AC jezdit mimopražští, v čem může problém pro pražáka?
na bílé hoře jsi měla být dávno. čím víc to budeš oddalovat, tím méně je pravděpodobné, že fretovi kdokoli pomůže.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most


Zpět na PRVNÍ POMOC při náhlém problému

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků