hole misto a boule

Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady
Pravidla fóra
Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady

hole misto a boule

Příspěvekod K.aPola » 04 led 2013, 23:23

Ahoj,dobrý den,
Zrovna padl vikend a ja prisla moji fretulce na bouli pod holym mistem na zadech na boku. :(
Fretulku mam jen chvili, je ji rok a pul(zhruba),mam ji od jedne pani co ji uz mit nemohla.
Mohly by to byt nadledvinky? Jinak vypada zdrava. Hned v pondeli pujdu k vet,ale ted z toho budu cely vikend v haji.
A kdyby to byly nadledvinky, mate s tim nekdo zkusenosti? Na kolik vyjde lecba?
Předem moc děkuji
K.aPola
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29 pro 2012, 10:14

Re: hole misto a boule

Příspěvekod martina » 05 led 2013, 01:21

K.aPola píše:...Zrovna padl vikend a ja prisla moji fretulce na bouli pod holym mistem na zadech na boku....... Jinak vypada zdrava......

fretka, která má holá místa na zádech nebo boku nebo na obojím, rozhodně nevypadá zdravě ani když zavřeš obě oči. a nějak se mi nechce věřit, že těsně než padnul víkend fretka místy vyplešla...

dobrá zpráva - při onemocnění nadledvinek se obvykle nedělají boule.
špatná zpráva - jestli má bouli, neznamená to, že nadledvinky jsou v pořádku.
může to být naprosto cokoli, od obyčejné tukové boule přes absces až po rakovinu, takže jít na veterinu je rozhodně dobrá volba. do pondělí se nejspíš nic dramatického nestane. ale pokud by náhodou došlo k radikálnímu zhoršení stavu (fretky), například teplota příliš vysoká či nízká, zvracení, průjem, žádné vyprazdňování, "epileptický" záchvat apod. nečekej na pondělí a jeď někam, kde slouží i o víkendu a v noci.

při jakémkoli operačním zákroku počítej tak s třemi-pěti tisíci, může to ovšem být i podstatně víc.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: hole misto a boule

Příspěvekod Johana » 07 led 2013, 19:05

Pokud je to samička, by mohlo jít i o přeříjení, pokud neni kastrovaná. To ovšem s "bouli" nijak souviset nemusí.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na PRVNÍ POMOC při náhlém problému

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron