Dlhodoba strata hmotnosti

Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady
Pravidla fóra
Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady

Dlhodoba strata hmotnosti

Příspěvekod jaroslav » 16 kvě 2013, 21:00

ahojte, chcel by som vas poprosit o radu.
nas 1 rocny samcek asi 4-5 mesiacov straca vahu. z 1,9 kg sme sa dostali na 1,3 kg.

boli sme viackrat u veterinara, nasiel mu parazitov (skrkavky), ktorych odstranil a tiez mu dal probiotika na posilnenie travenia.

fretak zerie velmi malo. granule, ktore predtym zral uplne normalne (totally ferret, feret complete) takmer uplne ignoruje, rovnako aj kuracie maso a dalsiu beznu stravu. chuti mu stale ovocie, pamlsky a vitaminove pasty.

co sa tyka povahy, vobec sa nezmenil, je vesely, hravy, beha, skace atd. exkrementy ma taktiez v poriadku, akurat ze ich ma menej ako v zime (5-6 vtedy, 2-3 teraz), ale to je samozrejme sposobene tym, ze aj ovela menej zerie.

po prestudovani fora som nasiel kopec podobnych tem, kde sa riesil podobny stav, avsak nas fretak JE kastrovany.

nestrestli ste sa s tym, prosim, niekto? zaciname uz byt doma celkom zufali...
dakujem
jaroslav
 
Příspěvky: 2
Registrován: 16 kvě 2013, 20:53

Re: Dlhodoba strata hmotnosti

Příspěvekod graciijka » 16 kvě 2013, 21:27

Po zimě většina fretek ubývá na váze. Zbavují se zimních špeků.
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: Dlhodoba strata hmotnosti

Příspěvekod vojrou » 17 kvě 2013, 08:38

Já si myslím, že je to normální, pokud je hravý atd, je to v pohodě. Náš kluk, 2 roky, taky zhubnul z únorových (februar) 1750g na květnových (máj) 1210g. Je v říji a neustále v pohybu, méně žere, hledá samičku. Také nás to znervoznělo, a dokonce, když tři dny bezdůvodně nejedl, zkončil ne veterině pod rentgenem. Vše v pohodě. Pokud by změnil chování, okamžitě bych zase zašel na veterinu. Dobrou veterinu. V.
vojrou
 
Příspěvky: 25
Registrován: 10 dub 2011, 20:55
Bydliště: Smíchov

Re: Dlhodoba strata hmotnosti

Příspěvekod martina » 17 kvě 2013, 10:42

jaroslav právě proto zdůrazňuje, že jejich kluk je kastrát, ale i tak je podle popisu pravděpodobně vše v pořádku.
ztráta hmotnosti po zimě je normální, stejně jako ztráta hmotnosti po kastraci. fretka není pes ani kočka, kteří po kastraci ztloustnou, u fretky to je (obvykle) naopak. postupná(!!) ztráta až třetiny váhy je normální, zejména v této kombinaci (léto-kastrace).

kdyby šlo o RYCHLÝ úbytek váhy nebo má fretka nějaké další zdravotní problémy (i bez hubnutí), je nanejvýš vhodné navštívit SCHOPNÉHO FRETČÍHO veta (veterinář, který zvracející fretce naordinuje atb na zánět slinných žláz, NENÍ SCHOPNÝ, resp. možná ano, ale ne pro fretky). seznam doporučených najdeš na stránkách, pokud bydlíte v čechách. na slovensku by ti mohli poradit na sk fóru klubu slovenských chovatelů fretek, pár jich je taky tady viewforum.php?f=114.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Dlhodoba strata hmotnosti

Příspěvekod jaroslav » 17 kvě 2013, 11:11

dakujem vsetkym za rady.
bohuzial slovenske fora zamerane na fretky su mrtve, prave preto som prisiel sem :).
jaroslav
 
Příspěvky: 2
Registrován: 16 kvě 2013, 20:53

Re: Dlhodoba strata hmotnosti

Příspěvekod martina » 17 kvě 2013, 19:16

zkus se podívat (nebo zeptat), jestli tady není nějaké doporučení (na vety) http://forum.fretka.sk/index.php, není tu sice čilý ruch, ale mrtvé fórum přece jen vypadá jinak...
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most


Zpět na PRVNÍ POMOC při náhlém problému

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron