Apatická Fretečka :(

Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady
Pravidla fóra
Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady

Apatická Fretečka :(

Příspěvekod zabicka737 » 31 kvě 2014, 15:35

Od pátku 30.5. je Fifinka apatická a pospává a to zničeho nic. :( Ve čtvrtek byla aktivní a čilá, je to náš dáblík. Dneska a včera ušla pár kroků a zase si lehla. Nikdy to nedělala. Teď jen spí a občas se někam přesune, ale pomalu. Pít a jíst moc nechce. Už má 4 roky, tak doufám, že to není mrtvička.. Občas zaskřípe zoubky a pomalu a mělce dýchá, přivírá očíčka. Vypadali jí choupky, ale nemá holá místa, před měsíce říjila. Čekám až dojede veterinář do ordinace.. Nestalo se někomu něco podobného? Mám o ni velký strach..
zabicka737
 
Příspěvky: 5
Registrován: 21 pro 2010, 21:07

Re: Apatická Fretečka :(

Příspěvekod majdamas » 31 kvě 2014, 19:41

Bohužel nevím, držím palce, ať to není vážné a ať je Fifi brzy v pořádku...
majdamas
 
Příspěvky: 21
Registrován: 13 dub 2014, 22:17

Re: Apatická Fretečka :(

Příspěvekod zabicka737 » 01 čer 2014, 20:03

Tak pan doktor udělala celkové vyšetření a nic.. :( Teplota není, na prohmatání taky nic nenašel.. Dostala vytamínky injekčně, glupopur s vodou a 1/5 enap 5. Už popojde delší úseky a dneska dneska snědla i kousek jahůdky, kterou jsem musela předkousat. Jinak odmítá granulky i rozmočené ve vodě. Krmím ji ze stříkačky a moc se jí to nelíbí, dokonce se i trochu brání, to se mi líbí, zase Fífa :), tak snad bude na tom líp.. Doktor říká, že je to asi stáří, Čupíček má o rok víc a je zdravý jako řípa. Snad to sám zvládne, kdyby to dopadlo nejhůře, raději na to ani nemyslím.. :(
zabicka737
 
Příspěvky: 5
Registrován: 21 pro 2010, 21:07

Re: Apatická Fretečka :(

Příspěvekod martina » 01 čer 2014, 21:52

to, co popisuješ, vypadá velmi vážně, neváhala bych a jela s fretkou někam, kde si s ní poradí, tj. praha nebo brno, podle toho, co máš blíž. čtyři roky je poměrně mladá fretka, stáří začíná až někde kolem šesti let.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Apatická Fretečka :(

Příspěvekod majda » 02 čer 2014, 08:40

Souhlas s Martinou! Zajet k fretčímu veterináři....
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Apatická Fretečka :(

Příspěvekod majdamas » 02 čer 2014, 17:13

Taky myslím, že stářím to nebude... Každopádně nečekej, jestli se to zlepší nebo zhorší a jeď co nejdřív!
majdamas
 
Příspěvky: 21
Registrován: 13 dub 2014, 22:17

Re: Apatická Fretečka :(

Příspěvekod zabicka737 » 09 čer 2014, 15:29

Včera jsem Fifi zvážila a má 218g, zkusíme ji vážit každý týden. Už je čílá a pobíhá, ale jinak pořád hodně spinká. Snaží se papat rozmočená granulky a pastička na trávení do ní padá jak němci do krytu :) tak uvidíme, jak to půjde dál.
zabicka737
 
Příspěvky: 5
Registrován: 21 pro 2010, 21:07

Re: Apatická Fretečka :(

Příspěvekod martina » 09 čer 2014, 19:40

proboha!!!!! nespletla ses?? DVĚSTĚ GRAMŮ??? to je váha čtyřtýdeních mláďat!!

tak to ti dávám týden, maximálně dva. dej pak vědět, díky.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Apatická Fretečka :(

Příspěvekod majdamas » 09 čer 2014, 20:46

Vždyť to není ani čtvrt kila!!!
Jo, a co říkal veterinář???
majdamas
 
Příspěvky: 21
Registrován: 13 dub 2014, 22:17

Re: Apatická Fretečka :(

Příspěvekod majda » 11 čer 2014, 13:46

218 gramů??? No souhlas s Martinou :-(
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Apatická Fretečka :(

Příspěvekod zabicka737 » 11 kvě 2017, 10:16

Dobrý den, dlouho jsem tu nebyla a nepřečetla jsem si zprávy, ano, váha byla 218g, byla velmi malinká, už kdy jsme si ji kupovali. Nikdo ji nechtěl a byla zavřená ve zverimexu a vedle sebe měla přes sklo myši a potkany. Dávali ji nám v kožené rukavici. Kluk ji donesl v kýblu a prý když si ji nevezmou, tak ji vypustí ven. Když jsem si ji odvezla domu, tak jsem se mi vlezla do zavřených dlaní a když vyrostla, tak krabice od kapesníku byla na ní velká, byla to její nejmilejší schovávačka. Vzpamatovala se a její kamarád Čupík ,,vyvázl" taky jen se zduřenými uzlinkami, které nezmizeli, pouze se je nám podařilo zmenšit. Doktor mi říkal, že něco od nás chytnuli (chřipku) a takto se to u nich projevilo. Fifinka tento boj vyhrála, ale 7.3. 2016 mi umřela. Přestala jíst, zvracela a po odběrech se zjistilo, že jí přestali fungovat ledviny, o týden později, co jsem ji krmila ze stříkačky a starala se o ni, dostala asi mrtvičku a od pasu dolu ochrnula, nedokázala udržet moč ani stolici, bohužel s těžkým srdcem jsem ji musela nechat utratit. Nechtěla jsem, aby se déle trápila. Měla krásných nedožitých 6 a půl roku.
zabicka737
 
Příspěvky: 5
Registrován: 21 pro 2010, 21:07


Zpět na PRVNÍ POMOC při náhlém problému

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron