černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady
Pravidla fóra
Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Nokiika » 11 dub 2011, 14:44

Ahojky.. To je super, že se o to Belgičani zajímají, nečekala jsem, že se k tomu takhle postaví.. ;) Jste vážně šikulky.. Taky stále obesílám vety, takže jsem ti Alí s tím Ústeckým krajem aspoň trošku pomohla.. :-) Jo a máš pravdu, Bédíček je šampaň.. A ouška se mu hojí moc hezky, tedy jen to pravé, to levé pořád hnisá, tak z toho ten hnis vymačkávám, jenže ta chudinečka tak naříká, že ho tím nechci nijak trápit, takže v pondělí, pokud bude MVDr Jekl moct, pojedeme zase do Brna.. Tak snad budou zprávy zase tak dobré, jako předtím..
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod majda » 11 dub 2011, 15:24

Erin, ano , myslela jsem bílé znaky na hlavě - nějak mě nenapadlo to specifikovat. Albíny jsem uvedla jako příklad, ale může se jednat i o šampaně, tchořáky..prostě jestli jste někdo vypozoroval, že určitá barva je k některým nemocem náchylnější...
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Johana » 11 dub 2011, 18:51

Nokiika: díky za správu o Bédíčkovi. Sice jen částečně dobrou...je mi líto že při tom ošetřování má chudák bolesti, ale aspoň že to jedno ouško se hojí dobře.
Stále vám moc držím palce, napiš jak pokračuje léčba a jestli ste s tim hnisavym oučkem byli u Jekla.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Nokiika » 19 dub 2011, 12:24

Ahojky.
Tak včera jsme byli s Bédíčkem zase v Brně a to nejlepší je, že už naposled.. Mám hroznou radost.. Bédíček byl vážně statečný, tedy určitě víc, než já.. Ouška se panu doktorovi strašně líbila a říkal, že ani nečekal, že se mu to tak rychle zahojí.. Udělal mi obrovskou radost, když udělal vyšetření zvukovodů a zjistil, že jsou v pořádku a řekl, že už tam nemusíme Má ještě stroupky a velké jizvy, které už asi nezmizí a nezarostou chlupama, ale nám to vůbec nevadí, njdůležitější je, že už je Bédíček skoro zdravý.. Díky za podporu a pomoc, moc, moc, moc
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Johana » 19 dub 2011, 12:40

Nokiika, to sou vynikající správy, mám velikou radost! :-)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Nokiika » 19 dub 2011, 13:29

Jj, jsou to super zprávy.. :-) taky mám velikánskou radost.. Vůbec jsem nedoufala, že to dopadne takhle výborně.. :-)
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod mystigue » 25 dub 2011, 18:35

Teda ty fotky Bédíčka jsou vážně hrozný,choudě malý,doufám,že se co nejdříve uzdraví :)))
mystigue
 
Příspěvky: 9
Registrován: 29 led 2011, 19:14

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod mystigue » 25 dub 2011, 18:38

My už máme teda léčbu za sebou,naštěstí to nezasáhlo zvukovody,odnesly to nakonec "jen" vnější části uší.Freťule se má čile k světu,sice to pro ni byl hrozný nápor,každý druhý den jsme chodily na injekce,po domluvě s vetem ji léčil zadarmo a zmínil se,že úhradu léčby bude žádat po výrobci kapek,ale nevím,jak to nakonec dopadlo,už jsme tam chvíli nebyly.Máša celkem absolvovala dvakrát uspání,kdy jí vet odřezal znekrotizované části,několik týdnů byla dost rozzuřená,když jsem se jí pokoušela např:pohladit po hlavě,není se čemu divit,musela toho mít plné zuby,ale po těch několika týdnech se zklidnila a je zase taková,jako dřív.Včera jsem si všimla,že je na jedno ouško trošku citlivější,ale nemá to zarudlé ani nateklé(i když k vetovi s tím raději zajdu ještě na kontrolu).
mystigue
 
Příspěvky: 9
Registrován: 29 led 2011, 19:14

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Nokiika » 26 dub 2011, 13:32

No to je super, že i Máša má to nejhorší za sebou.. :-) Chuděrky naše.. Chceme jim pomoct a takhle jsme jim ublížily, co?? Hlavně, že už jsou snad z nejhoršího venku a teď už to bude jen a jen lepší.. Mažeš to Máše nějakou mastičkou? Já měla poporučenej iruxol a ialugen, jedna stojí cca 120kč a druhá skoro 400kč, ale ty peníze za to opravdu stály.. Ouška se zahojila během dvou měsíců a masti jsme používali měsíc, takže vzhledem k poškození, jaké jsme mu způsoboli je to vážně skvělé, ty mastičky vřele doporučuji.. :-)

Ve čtvrtek jdeme na kastraci, už toho Béďa musí mít taky plný brejle, když pořád lítá jako blázen a značkuje a značkuje.. Uleví se nám oběma..
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod certik003 » 26 dub 2011, 23:19

Možná je to blbej nápad, ale co zkusit aloe vera? Nedávno jsem četla, že se může používat i na zvířata, můžou to klidně olizovat, což u oušek stejně nehrozí.
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Nokiika » 26 dub 2011, 23:26

:D No tak ouška si asi fakt neolíznou.. Já jsem používala konopnou mast.. Taky byla fajn, krásně zvláčňuje.. Tak proč né aloe, ale asi se to tím nevyléčí..
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod certik003 » 27 dub 2011, 09:33

Nemyslela jsem vyléčit, ale podpořit hojení. Jinak doma vařená konopná mast je daleko lepší než z lékárny.
PS: Ouška si samotná fretka neolízne, ale jedna druhé rozhodně. Známe je závistivce nenechavý! ;)
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Nokiika » 27 dub 2011, 13:22

Jj, myslím, že někdy jsou byliny lepší, než chemie.. :-) No to je fakt, když jich bude víc, tak je mast z oušek v trapu.. :-D Jsou to malý ďáblové...
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod mystigue » 19 kvě 2011, 11:48

Tak jsem se sem zas po delší době dostala...no já jsem to Máši mazala taky nějakou konopnou mastičkou,ale už přesně nevím,jak se to jmenovalo,protože jsem jí to majzla jen párkrát,jelikož jsem jí to hojilo uplně nádherně a zdaleka to neměla tak rozsáhlé jako fretky,jejichž fotky jsem tu viděla.No a jak to dál pokračuje s Bédíkem?My jsme s Mášou te´d prozměnu absolvovaly ukončení říje a te´d se nemůžu rozhodnout,jestli řešit kastraci čipem nebo chirurgicky,tak zrovna pročítám všechno možné,co je tu k mání:))).
mystigue
 
Příspěvky: 9
Registrován: 29 led 2011, 19:14

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Nokiika » 19 kvě 2011, 13:40

Tak to je dobře, že se to Máše už taky zahojilo.. :-) Béďa už je naprosto v pořádku a je i vykastrovaný, protože byl v říji, tak teď máme oba klídek.. :)
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Předchozí

Zpět na PRVNÍ POMOC při náhlém problému

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků