černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady
Pravidla fóra
Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady

černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod mystigue » 29 led 2011, 19:24

Dobrý den,mám velký problém.Mám doma 7 měsíční fretečku.Chodily jsme velmi často na veterinu kvůli uším a donedávna bylo vše v pořádku.Nedávno jí veterinář našel ušní svrab,na který jsme dostaly kapky,uši začaly rudnout a tak jsme dostaly sklidňující mast,uši začaly černat a včera nám musel doktor ustřihnout mrtvou tkáň z obou uší.Prý to nikdy neviděl,tak jsem se chtěla zeptat,jestli někdo neslyšel nebo neví o podobném případu,protože opravdu nevíme,co se s ní děje.děkuju.
mystigue
 
Příspěvky: 9
Registrován: 29 led 2011, 19:14

Re: prosím o radu

Příspěvekod Johana » 29 led 2011, 19:31

mystigue: Jak se menovali ty prvotní kapky, co ste dostali na svrab?
Po některých lécích dávaných na ušní svrab (např. Otospektrine) se u fretek vyskytla už víckrát nekroza (odumírání) ušnic. Je to velmi nepříjemná komplikace. Možná bych zmněnila veta...aby se frtetce co nejrychleji koukl na uši vet co má o tomto vědomosti a rozumí fretkám.
Tu http://www.fretka.sk/veterinarna-poradn ... vapky.html sou názvy léčiv podáváných fretkám na ušní svrab, které u fretek vyvolali problémy až po nekrozu ušnic.
Držim palce.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: prosím o radu

Příspěvekod Korky » 29 led 2011, 19:57

Freťulku s podobným problémom majú v boleslavskom útulku, podrobnosti sú tu: http://www.fretkyboleslav.estranky.cz/c ... meddy.html
Na webe je aj kontakt na holky, určite Ti budú vedieť povedať viac, keď to zažili, alebo Ti odpíšu sem. Samozrejme bude dôležité zohnať skúseného veterinára.
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: prosím o radu

Příspěvekod mystigue » 29 led 2011, 20:42

Jo tak my jsme dostali ten otospectrine... :((((
mystigue
 
Příspěvky: 9
Registrován: 29 led 2011, 19:14

Re: prosím o radu

Příspěvekod mystigue » 29 led 2011, 20:48

Jo a mockrát děkuju za radu,zítra jdu zas za veterinářem,tak to s ním nějak pořeším,co a jak.
mystigue
 
Příspěvky: 9
Registrován: 29 led 2011, 19:14

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod Johana » 29 led 2011, 20:51

mystigue: takže asi pújde o nekrozu ušnic po podání Otospectrine. Jestli múžu poradit, vytiskni ten článek z linku co sem poslala (psala ho veterinářka, dlouholetá chovatelka fretek) a dej ho svému vetovi (pokud rovnou nemúžeš veta zmněnit).
Držim palce, dej vědět, jak se fretka má.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod martina » 29 led 2011, 20:56

tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod mystigue » 30 led 2011, 19:20

Tak jsme se s prckem vrátily z veteriny.Pan doktor to celé konzultoval s dalším lékařem,který už se s podobnou situací setkal,takže jsme se pohnuli o kus dopředu.Mášenka byla moc statečná,zbaštila kousek masa a odpočívá,tak snad už bude všechno dobré:)
mystigue
 
Příspěvky: 9
Registrován: 29 led 2011, 19:14

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod ŽoFiRo » 30 led 2011, 19:32

jak se to tedy řešilo?
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod mystigue » 30 led 2011, 19:53

Kortikoidy
mystigue
 
Příspěvky: 9
Registrován: 29 led 2011, 19:14

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod Alena FB » 02 úno 2011, 21:40

LIDIČKY proboha.. OTOSPECTRIN NE !!!!!!!!!!!!! Máme velké varování na stránkách a fotky Meddy bez oušek, které jí odpadly právě po léku Otospectrin. Bohužel není jediný případ. Takových je moc moc.. Nevím, kam vyvěsit velkou ceduli... Ach ti veterináři.. :-( Martino, nemohli byste prosím dát na úvodní stránku vašich stránek jak klubových tak klubka nápis OTOSPECTRIN NE a odkaz někam na vysvětlivky.. je to tolik případů.. stále s stím setkáváme.. a fretky trpí a trpí.. šlo by to? myslím, že je to dost vážné téma.. promyslete to prosím. Díky, Alena
Alena FB
 

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod Johana » 02 úno 2011, 21:56

Alena FB píše:LIDIČKY proboha.. OTOSPECTRIN NE !!!!!!!!!!!!! Máme velké varování na stránkách a fotky Meddy bez oušek, které jí odpadly právě po léku Otospectrin. Bohužel není jediný případ. Takových je moc moc.. Nevím, kam vyvěsit velkou ceduli... Ach ti veterináři.. :-( Martino, nemohli byste prosím dát na úvodní stránku vašich stránek jak klubových tak klubka nápis OTOSPECTRIN NE a odkaz někam na vysvětlivky.. je to tolik případů.. stále s stím setkáváme.. a fretky trpí a trpí.. šlo by to? myslím, že je to dost vážné téma.. promyslete to prosím. Díky, Alena


Alena FB: Info o nevhodných ušních kapkách na Klubové stránce je http://www.fretka.cz/varujeme-pred/ a to že toto nečtou majitelé fretek a že někteří veti nemaj info o tom co je známé už cca 5 let nevyřeší Klub :evil:
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod martina » 03 úno 2011, 01:10

aleno,

johana už ti vlastně odpověděla, varování (nejen) před otospectrine bylo už na starém fóru (dva-tři roky zpátky?), na stránky to nešlo, ale na nových je to od chvíle spuštění.

na titulku se bohužel úplně všechno, před čím by měli být chovatelé varováni, nevejde. a jak jinak a líp a přehledněji a komplexněji udělat stránky o fretkách, fakt nevím. netvrdím, že to nejde, to určitě ano, ale tohle sousto už je pro mě příliš velký :o(

a možná to ani není třeba, možná by stačilo, kdyby se lidi naučili číst, protože v případě, že jsou někde tak ucelené informace jako tady, se už nedá mluvit o "aktivním vyhledávání", ale čistě o "pasivním přečtení".
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod mystigue » 15 úno 2011, 13:11

Někteří z nás bohužel stále věří,že doktoři vědí,co dělají....
mystigue
 
Příspěvky: 9
Registrován: 29 led 2011, 19:14

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod Nokiika » 16 úno 2011, 17:42

Ahoj. Máme s Bédíčkem ošklivý problém.. Měl v ouškách parazity, tak jsme od veta dostali spot-on ADVOVATE, jenže ten nám nezabral, při další návštěvě provedla výtěr z oušek a paraziti tam stále byli.. Tak jsme dostali OTOSPECTRINE, ten zabral během týdne dokonale, ALE... Týden po dokončení aplikace mu zrudly oušla, tak jsme dostali kapičky na uklidnění, pak ouška zmodrala a teď jsou černá a přišel o oba ušní boltce.. černé je i okolí a ještě do toho dostal chřipku, tak mě napadlo, jestli to kašlání a kýchání nemůže být důsledkem toho, že by kapky podráždily dýchací cesty, ale to nám na veterině vyvrátili.. Tak vás žádám, zda-li někdo nemáte zkušenost jak to zastavit nebo co s tím.. Protože naše veterinářka se s tím prý za celý život nesetkala a byla z toho vykolejená stejně jako já, tak nám na to dala OPTHALMO-AZULEN a OPTHALMO-FRAMYKOIN, že to máme zkusit, jestli to pomůže.. Jsem z toho vážně nešťastná.. Teď jsem na internetu našla spoustu dalších chovatelů se stejnými zkušenostmi s těmito kapkami, ale co s tím dělat nevědí.. Jen mi řekli, že ouško úplně zčerná, uschne a nakonec se oloupne a úplně odpadne.. Pomocte mi prosím co mám dělat, pokud máte někdo nějaké zkušenosti..??? Moc děkuji, Hanka
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod Johana » 16 úno 2011, 17:57

Nokiika: Tady viewtopic.php?f=134&t=302 píše uživatel Mistiqe, že na stejný problém (nekroza ušnic po podání Otospektrine) pak dostala fretka kortikoidy. Netuším co za konkretní lék a jestli zabral. Když tak se s ní skus spojit.
Jestli zaberou ty léky co vám vet dal, to nevim.
Taky je tu ale problém s tim kašlem a kýcháním....

Každopádné by to chtělo okamžitě jít k vetovi, který má s fretkmi a s těmito problémy skušenosti (a to asi ten tvúj žel nemá). Bohužel často je poškození ušnic po Otospektrine nevratné, tož doporučuji jednat rychle. A taky - neléčené respirační onemocnění (kašlání, kýchání) múže u fretky často vést k značným komplikacem (např. zápal plic)

Odkud jsi? Možná by někdo takového veta poradil v tvém dosahu.

Držím palce a dej pls vědět jak to dopadlo.

P.S.: Já nejsem vet a omlouvám se Lee, že ji "fušuju do řemesla".
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod martina » 16 úno 2011, 21:51

doplním johanu:

co se týče ADVOCATE, tak problém je v tom, že na ušní svrab nikdy "nezabere" jedna dávka, je NEZBYTNÉ OPAKOVAT po třech nedělích (a někdy dokonce ještě potřetí).

to jen jako info pro případné další "svrabisty" (zítra budu mým miláčkům podávat druhou dávku, na třetí se uvidí)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod Johana » 17 úno 2011, 12:38

Nokiika: Ještě jeden článek o nežádoucích účincích ušních kapek, který psala vetka zabývající se roky chovem fretek: http://www.fretka.sk/veterinarna-poradn ... vapky.html
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod Nokiika » 17 úno 2011, 13:00

Jj, moc děkuji za reakce.. Uživatele Mistique jsem si našla a napsala jí majlík.. Tak uvidíme.. Béďa má tu chřipku a celý týden dostával denně 3 injekce - antibiotika, kortikoidy a B12.. Řekla bych, že se černání zpomalilo, ale nezastavilo.. To určitě ne.. Je vidět, že to pořád postupuje.. Veta už jsem právě kvůli Bédíčkovi změnila a vidíte jak jsme dopadli.. :( Já se z toho zblázním.. Poslouchal na jméno a teď volám jak blázen ale bohužel, řekla bych, že ohluchl a nebo je hodně vyčůraný.. ;)
V pondělí jdeme na kontrolu, ale nevidím to moc valně, když doktorka neví co s tím, ale zase na druhou stranu, co chcete dělat s tkání, která odumírá, to je nezastavitelné a změny jsou nezvratné.. Ach jo.. Napsala jsem jí na papír, že smí dávat fretečkám jen Advocate a Stronghold.. Sice je potřeba aplikovat ten Advocate aspoň 2x až 3x, ale neublížíte té fretečce, jako s OTOSPECTRINEM, ten zabere špičkově do týdne, ale udělá takové trápení, bolesti a starosti.. Nejvíc mě znepokojuje, že mu zčernalo i okolí oušek, né jen boltce, ale i to ostatní a bojím se aby si to nějak nevyškrábal a neměl díry do krku, protože jak by do toho dostal infekci, bylo by to v háji.. A myslím, že peníze na plastiku bych neměla.. Nejraději bych výrobce těch kapek zažalovala...
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: PARAZITÉ VNĚJŠÍ, PARAZITÉ VNITŘNÍ

Příspěvekod martina » 17 úno 2011, 13:20

nejen stronghold a advocate, další preparáty, které fretce neublíží (v rukách zkušeného veta), jsou zde ušní svrab u fretek.

zažalovat výrobce - nevím, jestli bys uspěla, ale každopádně napsat mu to můžeš, zajímala by mě reakce.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod Johana » 17 úno 2011, 13:39

Nokiika: Nemúžu nikde na webu najít příbalák k Otospectrinu. Ale jestli na něm neni napsáno, že přípravek je indikován i pro fretky (a obávám se že to tam nebude), tak by ani žaloba nepomohla.

Odkud jsi? Že by ti někdo poradil někde poblíž tvého bydliště lepšího veta jako máš teď....
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod Korky » 17 úno 2011, 14:12

http://www.vele-leciva.cz/12/36/otospec ... l-pdf.html
Cílový druh zvířat: Psi, kočky.
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: PARAZITÉ VNĚJŠÍ, PARAZITÉ VNITŘNÍ

Příspěvekod Nokiika » 17 úno 2011, 15:50

Jsem z Bíliny u Teplic, Ústecký kraj Chodím na vet do Mostu je to vet pro malá zvířata MvDr.J. Slováková, Z. Hlavová Mají vybavení a nejsou špatné, ale tohle vážně neveděly a nevědi co s tim.. :(
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: PARAZITÉ VNĚJŠÍ, PARAZITÉ VNITŘNÍ

Příspěvekod Johana » 17 úno 2011, 15:56

Nokiika: skus napsat SZ uživateli "ŽoFiRo" viewtopic.php?f=48&t=71&start=0 ona je z Duchcova a jestli si dobře pamatuju, jezdí s fretkama k vetovi do Ústí nebo Teplic a je velice spokojená. Možná ti poradí ke komu bys mohla jít.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: PARAZITÉ VNĚJŠÍ, PARAZITÉ VNITŘNÍ

Příspěvekod ŽoFiRo » 17 úno 2011, 15:58

pokud vím, tak zrovna tenhle problém s otospectrinem už se přesně na týhle veterině řešil. víc o tom je popsáno tu http://forum.fretky.cz/denicky-fretkaru ... -t346.html s majitelkou jsem se o tom bavila, ale už nevím, jestli jim ten otospectrine dali na týhle veterině a nebo jinde a tady to jen řešili..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: PARAZITÉ VNĚJŠÍ, PARAZITÉ VNITŘNÍ

Příspěvekod martina » 17 úno 2011, 16:14

noki,

jestli jezdíš do mostu, tak raději na veterinu "pod kasárny" - MVDr. Vaculín. adresu najdeš na netu, je tam buď on nebo doktorka, jejíž jméno si nepamatuju, protože je tam nová, ale už teď radši chodím k ní (i když i vaculín je dobrej).

zrovna teď řeším totéž - svrab - a když nám doktorka kromě advocate psala "kapky do uší", protože toho měli hrozně moc, tak na můj dotaz, COŽE JIM TO DÁVÁTE?!! přesně věděla, proč se ptám, a ujistila mě, že otospectrin to NENÍ, protože o tomhle problému ví.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod Alena FB » 17 úno 2011, 18:58

Ahoj, to je bohužel to, že spousta veterinářů o fretkách moc neví... srovnávají s kočkou.. :-( letáčky jsem nějaké udělala, rozdala jsem nějaké na výstaavě v Brně, dala jsem další k MVDr. Jeklovi a plánuji alespoň tímto způsobem šířit dál.. vím, že by stačilo kdyby lidi četli.. ale.. bohužel většina věří veterináři a není možné jim to mít za zlé... bohužel to odnesou fretky.. to je jako s granulemi...:-) je to běh na dlouhou tra't A.
Alena FB
 

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod Alena FB » 09 bře 2011, 22:00

pro mystigue: jak to s vámi vypadá? co ouška? pošlete mi prosím když tak fotky na utulek.boleslav@seznam.cz...
máme s tím také zkušenosti, pokusíme s poradit. Alena
Fretky Boleslav
Alena FB
 

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod Nokiika » 10 bře 2011, 14:20

Ahojky. Tak už jsme s Bédíčkem v léčení oušek.. Holky z fretčího útulku v MB mě seznámily s Pavlou a ta mi homáhá co může a jedná s MVDr. Jeklem a ten nás na dálku léčí.. Všem moc, moc dkujeme. Ale samozřejmě nejsme ještě zdaleka u konce.. Teď teprve přijde to nejhorší.. Pro Bédíčka je to operace a zřejmě plastika a pro mě to bude těžké po finanční stránce.. :( Zatím to vypadá tak na 10 až 15 000 za tu operaci.. Proto se Alča z Luckou z fretčího útulku z MB rozhodly mi pomoci a zkusí pro Bédíčka založit sbírku, aby jsme to finančně zvládli.. Za čež jsem naprosto vděčná.. A moc děkuji.. Kdyby jste někdo chtěl, můžete podpořit nás a nebo všechny freťukly z útulku a mrknout se na Bédíčkovy fotky na http://www.fretkyboleslav.estranky.cz/c ... lecba.html kde je Bédíček a Meddynka.. ;)
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Nokiika » 10 bře 2011, 14:24

Pokud by jste chtěl vidět někdo detailní foto, napište na ma majlík a já nějaké pošlu, a můžete ho poslat dál svým známým, ať vidí, že otospectrine není žádná sranda.. :( Nokiika@seznam.cz Dala bych ho sem, ale nevím jestli to jde..
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Další

Zpět na PRVNÍ POMOC při náhlém problému

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků