černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady
Pravidla fóra
Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod majda » 10 bře 2011, 15:18

Fotky jsou opravdu otřesné - ihned jsem kontaktovala distributora v ČR firmu Vele léčiva. Poslala jsem odkaz na stránky, kde je případ popsán a kde jsou fotky a příští týden mě bude kontaktovat někdo kompetentní, se kterým se budu domlouvat na dalším postupu.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod Johana » 10 bře 2011, 15:57

Kdysi dávno sem narazila na formulář, kterym se hlásili myslim na Komoru vet. lékařú SR nežádoucí účinky lékú. Možná by i tato cesta pomohla k tomu aby se do příbaláku Otospectrine dostalo "nevhodné pro fretky". I když prosadit to u belgického výrobce asi jednoduché nebude. Skusim někde zalovit nebo pobuzerovat vety ať daj info jak na to....

Takže: Teď sem mluvila s panem MVDr. Nemcem (vet. klinika Bennet, BA). Ten formulář na hlášení nežádoucích účinkú lékú skutečně existuje, ale postoupit na Komoru vet. lékařú SR toto hlášení múže jen veterinář. MVDr. Nemec by velice rád v tomto pomohl a prosí, jestli by mu někdo mohl poslat popis problému a fotodokumentaci (mojim prostřednictví), on by pak pokračoval dál.

Já viděla fretky po podání Otospectrine jen na fotkách, netroufám si popsat přesně, jak "onemocnění" po podání Otospectrinje probíhá. Mohl by mi to někdo kdo se s tim setkal přímo napsat? Také bych prosila Nokiiku o souhlas s přeposláním fotek co má na linku tomuto panu veterináři.

Text i další fotky by ste mi mphli poslat na mail, těm kdo by mohli něco poskytnout bych ho poslala na SZ.

Díky moc!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod Alena FB » 10 bře 2011, 16:19

Ahoj všem.... kdo máte problémy s odpadáním oušek po léku otospectrin.. Společnými silami fretčí klub a náš útulek začínají podnikat různé kroky, aby v budoucnu byla na těchto lékách informace, že nejsou určeny pro fretky a všichni vetrináři o tom byli informovaní. Moc by nám v tom pomohlo, kdybyste se nám ozvali všichni, kdo jste se s tímto setkali.. napište na náš mejlík (utulek.boleslav@seznam.cz) a my na tom budeme pracovat dále :-)
Útulek Boleslav a Fretčí klub
Alena FB
 

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod Johana » 10 bře 2011, 20:26

Jestli si múžu dovolit, poprosila bych o všechny dostupné info ohledně nežádoucích účinkú Otospectrine. Sice nejsem člen žádného klubu, ale tento problém se snažim řešit ve Slovenské republice souběžně s vámi, s vědomím a souhlasem předsedy SKChF (MajaZ) a vety v BA, kteří přislíbili pomoc.
S PavlouZ, která se ohledně tohoto problému angažuje v ČR v kontaktu jsem.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod Alena FB » 11 bře 2011, 07:23

Ahoj Johano,

jasně, jsem domluvená s Majdou, že nějak během příštího týdne dám alespoň z toho co mám či do té doby dostanu, základ dohromady a pak to pošlu :-)

Alena
Alena FB
 

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod MajaZ » 11 bře 2011, 10:47

Ja ak mozem, tak sa do toho zapojim tiez, na SR vetov urobim nejaky informacny plagatik a dovolila som si to dat aj na Facebook, teda to upozornenie na neziaduce ucinky, cez nas SKCHF facebook.
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod martina » 11 bře 2011, 12:17

díky, majo, musíme se nějak spojit, aby tohle "válečné tažení" mělo větší váhu.
a výborný nápad s facebookem, dám to tam taky. kruci že mě to nenapadlo dřív! ale facebook mi nějak nepřirost k srdci :o/
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod Alena FB » 11 bře 2011, 12:45

Ahoj, facebook taky nemusím, ale je to dobrý nápad. Letáček už mám hotový.. napište mi adresy, pošlu vám a můžete ho dát všude možně.. :-) čím víc tím líp :-) Alena
Alena FB
 

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod Nokiika » 11 bře 2011, 12:55

Ahoj Alí.. Letáček máš ,,jen'' virtuální na počítači a nebo si to udělala, že je na vytisknutí a roznášení?? ;)
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod martina » 11 bře 2011, 14:20

obeslali jsme vety v celé ČR, aby neordinovali fretkám Otospectrine. snad to pomůže zabránit dalším postiženým fretkám.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod Nokiika » 11 bře 2011, 14:29

Super... Snad to vyjde.. ;)
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod Alena FB » 11 bře 2011, 16:31

Ahoj, ne letáček mám k vytisknutí, již jsem ho dávala k MVDr. Jeklovi do Brna, na brněnské výstavě a tak.. takže je k dispozici.. akorát jsem dnes doma nechala flashku, takže pošlu když tak z domova.. :-)
Alena FB
 

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod majda » 13 bře 2011, 18:06

Odeslali jsme upozornění na negativní účinky Otospectrinu mailem na několik desítek veterin - zajímavá je odpověď od MVDr.Pokorného, který je veterinářem v plzeňské ZOO - cituji :
"Díky za poskytnuté informace. Každopádně toto je obecný problém Otospectrine.
Na našem pracovišti jsme u tohoto preparátu zaznamenávali nejvíce nežádoucích reakcí zejména u psů."
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod Alena FB » 13 bře 2011, 19:22

No vida.. tak on neškodí jen fretkám? to jsem ještě neslyšela.. copak to je za potvůrku? možná by stálo za to opravdu dát podnět lékařské vet.komoře k prošetření tohoto léku.. co myslíš Majdi? no, počkáme na víc reakcí a tak.. V každém případě díky za aktivitu :-) Alena Jo.. psala mi jedna holčina, že to hned řekla své známé, a ta našla doma "čerstý" otospectrin.. naštěstí ho nepoužila.. fakt je toho moc..
Alena FB
 

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod Johana » 13 bře 2011, 19:27

Mně říkala MajaZ o nežádoucích účincích Otospectrine i u koček, ale ověřené to nemám.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: černání ušních boltců - nevhodné kapky proti svrabu?

Příspěvekod martina » 13 bře 2011, 19:51

a mně něco říká, že výrobce by zasloužil vykapávat nejmíň měsíc uši svým preparátem :o((
ať mi nikdo netvrdí, že o tomhle nevědí. neskutečný, fakt hnus.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Johana » 13 bře 2011, 20:16

Martino, možná to výrobce neví, jestli mu to nikdo doteď nehlásil.

O nežádoucím účinku Otospectrine u fretek se ví už víc let, ale co vím já, např. veti v SR tento lék moc nepoužívají....čiže se v SR tomuto problému nikdo výrazně do teď nevěnoval.
V SR se pokusím dosáhnout nahlášení nežádoucích účinkú Otospectrine (jelikož je v SR jako vet léčivo registrovaný) na KVL SR. Tim by tuto info mohli mít veti v SR snad oficielně.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Nokiika » 13 bře 2011, 23:08

Cože, tak on škodí i psům a kočkám?? Tak z toho jsem teda fakt :shock:
O důvod víc, proč se snažit šířit to dál a né jen kvůli fretečkám, ale i kvůli pejskům a kočičkám..!!! To je teda dobrý svinstvo!!!

Marťa má pravdu, že by si pan výrobce taky zasloužil nakapat do oušek!! :evil:
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Johana » 13 bře 2011, 23:31

Nokiika: výrobce o tomto problému (belgická firma) asi ani neví, pokud mu nežádoucí účinky nikdo do dnes nenahlásil (a to si myslím, že nikdo výrobci nenahlásil).

Múj Vlňák dostal na svrab v roce 2005 Otospectrine...a žádné nežádoucí účinky nemněl.
Těžko posuzovat vinu výrobce léku.

Spíš mi jde teď o informavonovanost vetú a výrobce v současné době.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Nokiika » 13 bře 2011, 23:42

To je dost možné, že o tom problému výrobce ani neví, to máš provdu.. Je třeba taky možné, že od roku 2005 se mohlo trošku změnit složení léku, přeci jen je 6 let a nebo jsou některé fretečky víc odolné..
Ať je to, jak je to, už by se to mělo přestat dít, aby jsme neměli půl fretčí populace bez oušek.. ;)
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Johana » 14 bře 2011, 00:01

Nokiika píše:To je dost možné, že o tom problému výrobce ani neví, to máš provdu.. Je třeba taky možné, že od roku 2005 se mohlo trošku změnit složení léku, přeci jen je 6 let a nebo jsou některé fretečky víc odolné..
Ať je to, jak je to, už by se to mělo přestat dít, aby jsme neměli půl fretčí populace bez oušek.. ;)


Já se v SR o informovanost co do nežádoucích účinkú Otospecrtine na KVL SR snažim. Snad mi to vyjde. V ČR je to na Klubu, tam pomúžu s info jak budu moct.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Nokiika » 14 bře 2011, 00:22

Taky se budu snažit pomoct, co jen to půjde.. Protže mi to není cizí.. :( Tím spíš chci aby se to už vyřešilo!!
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Nokiika » 14 bře 2011, 00:24

Já se v SR o informovanost co do nežádoucích účinkú Otospecrtine na KVL SR snažim. Snad mi to vyjde. V ČR je to na Klubu, tam pomúžu s info jak budu moct.[/quote]




Hlavně držím pacle a Bédíček pacičky, ať to vyjde... ;)
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Johana » 14 bře 2011, 00:30

Nokiika: my držíme palce Bédíčkovi. Jak se má?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Nokiika » 14 bře 2011, 00:51

Moc děkujeme.. No jak se má..?! Už se ptala i Žofi.. Zatím nedává nijak najevo, že by ho něco bolelo, pokud mu to zrovna nemažu, ale já jsem z toho na mrtvici.. :( Nejrači bych si nafackovala, jak jsem mu ublížila, to si nikdy neodpustím.. Už bych moc chtěla mít všechno za sebou, protože to nejhorší nás teprve čeká..

ještě ke všemu je v říji, takže bych ho chtěla nechat co nejdřív vykastrovat, ať ho to zbytečně nevysiluje a mě se taky trošku uleví, když nebudu muset pořád větrat a vytírat ten pušinec.. :lol:
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Johana » 14 bře 2011, 01:52

Nokiika: Osobně bych nechala kastraci teď jako druhořadou. Řešila bych ji až po vyléčení oušek.

Já kastrovala Vlňáka ve 4 letech, nijak ho každoroční řije (i 3x krytí samiček) nevysilovali. Sice na léto zhubnul na 1,3 kg ale pak zas na zimu nabral na 2,1 kg. Vše bylo OK, freťák byl zdravý a spokojený. Jen já trochu víc uklízela a v jeho řijích drhla byt ;) Ale bylo to zvládnutelné.

A ty si nic nevyčítej!
Si jako klient narazila na nevědomého veta, mnělas smúlu. To se žel stává....a obávám se, že se bude stávat i dál... komukoliv... a co se týče fretek u vetú nejen u Otospectrine.

Fretky jsou stále i pro vynikající vety (i skušené majitele) žel "neprobádaná krajina".
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Nokiika » 14 bře 2011, 01:59

:( Je to na prd.. :(
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Johana » 14 bře 2011, 02:20

Nokiika píše::( Je to na prd.. :(


Já tě chápu, ale nevzdávej se, bude to OK.
Máš ode mne maily.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Nokiika » 14 bře 2011, 02:52

Já tě chápu, ale nevzdávej se, bude to OK.
Máš ode mne maily.


Nevzdám, já nic nevzdávám, ale hlavně Bédíček nesmí nic vzdát, sice je to takovej zakrslej mrňous, ale zvládnem to, HLAVNĚ DÍKY VÁM VŠEM... ;)
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Alena FB » 14 bře 2011, 09:14

Hančí, hlavu vzhůru :-) .. jak vidíš, i kastrace je věc názoru a konečné rozhodnutí bude jen na tobě - jako ostatně vždycky všechno v životě :-) Moc na vás myslíme a hlavně na Béďu - A + všechny fretečky z MB.
Alena FB
 

PředchozíDalší

Zpět na PRVNÍ POMOC při náhlém problému

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron