černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady
Pravidla fóra
Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Nokiika » 14 bře 2011, 11:39

Ahojky.. Jj, věc názoru.. Snad mu to na ty ouška neuškodí.. Chci to udělat proto, aby se mu ulevilo a nebyl to takovej poplach a mě se taky uleví.. ;)
Děkujeme za podporu.. My zase myskíme na Vás, až se k Vám budeme poct někdy podívat a seznámit Bédíčka s novými kamarády.. :P
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod majda » 16 bře 2011, 11:00

Tak jsem mluvila s majitelem firmy Vele léčiva, který tady kapky distribuuje. Jsem vytočená doběla. Jeho závěr je, že v příbalovém letáku není uvedeno, že to je určeno pro fretky, takže jeho to nezajímá.Na můj argument, že tady léky speciálně určené pro fretky (přestože fretka je třetí nejrozšířenější domácí mazlíček) neexistují, mi sdělil, že si můžu požádat v Brně o povolení léky dovézt. (tuhle variantu jsme zvažovali u Purevaxu, ale bylo by to tak organizačně a finančně náročný, že jsme to zavrhli). Takže jediná varianta podat přes veterináře podnět k prošetření.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Johana » 16 bře 2011, 11:07

...žel tento přístup distributora mně ani nešokuje, spíš sem ho čekala :evil:
....co nahlásit nevhodný účinek léku na KVL ČR...asi tak nějak jak se to snažim udělat tady?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod graciijka » 16 bře 2011, 11:12

Holky jde přece hlavně o prachy! Zdraví zvířat je vedlejší......
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Lee » 16 bře 2011, 23:44

Estli teda muzu i ja. S Otospektrinem jsem se (face to face) za svych X let nepotkala - asi jsem mela stesti, ze u "mych" vetu nebyl nikdy v kurzu. Behem lonska jsem s dealerem Vele mluvila 3x - vseobecna navsteva, prezentace vseho, co nabizeji, vcetne Otospektrinu. 3x byl informovany, ze Otospectrin likviduje fretkam usi, ze to fakt neni OK. Pry to probere ve firme. Inu, asi neprobral, protoze nepobral (pokazde jsem mela nekolik podobnych dotazu, informaci a jinych patalii - pro nej). Zadala jsem pri vsech navstevach, at s tim neco delaji. Bohuzel.

Osobne jsem v ruce nemela, osobne mi to tedy problem neudelalo, cize nemuzu posilat ofiko stiznost, ze mi to neco udelalo. I kdyz bych rada. A nechat uhnit nejake dalsi usi, abych teda mohla... tak na to jsem malo drsna dokonce i ja.
Uživatelský avatar
Lee
 
Příspěvky: 26
Registrován: 05 zář 2007, 22:02

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Johana » 16 bře 2011, 23:56

Lee a co nahlášení nežádoucích účinkú léku na KVL ČR? To nejde? Páč v SR to údajně jde....
Informace od chovatelú, fotodomunentaci, info od pár vetú o nežádoucích účincích by sme snad mněli.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Lee » 17 bře 2011, 01:04

Nemyslim, ze to jde pres KVL CR. V CR tohle resi USKVLB (Ustav pro kontrolu veterinarnich biopreparatu a leciv, ci jak se ta instituce jmenuje). Je k tomu formular ve smyslu: Ja, XY, aplikoval jsem leky "XX", zvireti, pro ktere byly/nebyly urcene, v davce odpovidajici/neodpovidajici, s nasledkem:... (a vyjmenovane ruzne moznosti, co se mohlo stat).
Tim, ze JA nepouzivam, nemuzu hlasit, ze mi to dela nedobrotu. Hlasit musi ti, kteri to v dobre (ci jine) vire pouzili.
Uživatelský avatar
Lee
 
Příspěvky: 26
Registrován: 05 zář 2007, 22:02

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod majda » 17 bře 2011, 09:58

Tak odeslán mail s žádostí o pomoc a radu na MVDr.Bureše (ved.odd.registrace) na USKVBL v Brně. Čekáme na odpověď.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod majda » 17 bře 2011, 21:30

Kopíruji odpověď od MVDr.Bureše, myslím, že se firma Vele bude ještě divit...
Dobrý den,

Děkuji za vaši zprávu. Ty reakce, které popisujete jsou opravdu velmi vážné a je nutné je nějak řešit.

Držitel rozhodnutí o registraci má povinnost takové farmakovigilanční případy zaznamenávat a hlásit a to i v případě, že se vyskytují u necílových druhů zvířat. Tuto povinnost má stanovenu zákonem.

Pokud byste měla k dispozici více informací, mohli bychom napsat článek do veterinářství nebo ji jinak publikovat. Samozřejmě rovněž zkontaktujeme držitele rozhodnutí o registraci a vyzveme ho k řešení situace.

Předávám informaci dr. Brychtovi, který má na ústavu farmakovigilanci na starosti.

Pokud jde o dovoz vakcíny ze Spojených států – můžeme se pokusit vám i v této věci pomoci. Dám vám vědět, jaké by byly možnosti.

Děkujeme moc za informaci a dr. Brychta se vám ozve s výsledky řešení případu.

S pozdravem

J.Bureš.
ÚSKVBL.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod marnelbar » 18 bře 2011, 00:14

Velká poklona Majdi ...
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod MajaZ » 18 bře 2011, 10:08

Zlaty Bures, zlata Majda...;-)
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Nokiika » 18 bře 2011, 13:53

Přesně tak.. Jste šikulky.. ;)
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Nokiika » 22 bře 2011, 17:20

Ahojky..

Tak jsem se teď vrátila z Brna a dokonce i s Bédíčkem.. :-) Máme moc dobré zprávy, tedy podle MVDr Jekla.. Pan doktor říkal, že je to sice veliký rozsah poškození té tkáně, ale že by k té plastice nakonec vůbec nemuselo dojít, že se mu to moc hezky hojí a že vnitřní část oušek (sluchovodů) nemá tak poškozenou, jak myslel a jak to vypadalo, takže by ani neměl přijít o sluchovody, takže bude dál slyšet. Jupííííí :-) Mám obrovitánskou radost a na tom máte podíl vy všichni.. Moc, moc děkujeme..


Pan doktor přispal Bédíčka inhalační narkózou a ořezal mu tu nekrotickou tkáň, vydesinfikoval mu to, za hodinu jsme si pro něj přišli a pan doktor nás poslal domů, že ho nebudeme trápit hospitalizací, že jí nijak zvlášť nepotřebuje.. Ale cca za 14-21 dní budeme muset zákrok opakovat znova a znova, dokud se to neodhojí..

Pošlu fotečky, hned jak to nafotim..


Hanďa a Béďa

PS: škoda, že jdou jen 2 smajlíci, měla bych je jinak za každou větou..
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Johana » 22 bře 2011, 17:49

Nokiika, to sem hrozně ráda, že ta prognoza léčby je tak dobrá, hlavně že nejsou postižené ty sluchovody :-)
Bédíček si žel ještě pár narkoz a operací užije, ale věřim že pak bude úplně fit!
Držim palce ať se to teď hojí co nejlépe a nejrychleji.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod MajaZ » 22 bře 2011, 23:21

Nokii super spravy :D
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod majda » 25 bře 2011, 11:56

Přikládám dopis na firmu Vele od MVDr.Brychty
vele.pdf
(626.85 KiB) 305 krát
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod majda » 25 bře 2011, 12:06

Já už jsem z toho jelen, já to otevřu - sice vzhůru nohama, ale otevřu. Poprosila jsem SIlvu, jestli se jí to nepodaří :-)
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Morgan24 » 25 bře 2011, 12:14

už to funguje. Jsem zvědavá jak na to zareagují.
Atlas, Antaios, Valkýra a Mija s paničkou
Uživatelský avatar
Morgan24
 
Příspěvky: 91
Registrován: 26 lis 2010, 21:22
Bydliště: Praha 7

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Johana » 25 bře 2011, 12:30

...už sem to taky otevřela.
Vynikající dopis! Sem zvědavá jak zareaguje Vele a jak to bude řešit.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod silva » 25 bře 2011, 12:40

majda píše:Já už jsem z toho jelen, já to otevřu - sice vzhůru nohama, ale otevřu. Poprosila jsem SIlvu, jestli se jí to nepodaří :-)


Jasně, že je to vzhůru nohama, když jsem blb a vzhůru nohama jsem to osobně naskenovala! A to prosím zastřízliva! :roll:
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Nokiika » 25 bře 2011, 17:22

Čauky.. :)
Holky, moc super, ale memůžu najít tu webowku s těma fotkama..?? ;)
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod majda » 25 bře 2011, 19:18

Jo Nokii, to netuším, to musí Alča
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Nokiika » 25 bře 2011, 20:42

Když jsem ten dopis otevřela, docela jsem se chechtala, když jsem to viděla vzhůru nohama :)
Ještě, že mám noťas a dá se otočit.. :-)
Nokiika
 
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2011, 17:39

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod majda » 10 dub 2011, 18:43

Takže v pátek jsem opět mluvila s MVDr.Burešem z USKVBL - z Vele zatím nikdo neodpověděl,nicméně ústav navštívila zástupkyně firmy z Belgie, která kapky vyrábí, o situaci jí MVDr.Bureš informoval a předal veškeré podklady. Nicméně během našeho rozhovoru jsme se dostali k docela zajímavému problému - jestli je některá "barvička" u fretek víc náchylná k některým zdravotním problémům a nemocem. Zatím jediné co víme, že fretky s bílými znaky jsou ve většině případů hluché. Máte vy, chovatelé, kteří máte víc fretek dojem, že třeba albíni jsou k něčemu víc náchylní?
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Alena FB » 11 dub 2011, 05:39

Ahoj Majdi, nevím, zda by albíni byli z mých poznatků více náchylní, mám spíš zkušenosti, že albíni jsou strašně hodní.. Meddy a myslím, že i Bédíček jsou šampaň... ale Spotty je tchoř a ouška zachránili jen tak tak, takže barvy a Otospectrine nevím, jestli spolu souvisí.. podle mě moc ne a v každém případě bych to neriskovala.. Jinak... obesíláme postupně všchechny vety, máme již asi 6 krajů obeslaných a máme i zpětné reakce.. větišnou děkujeme, Otospectrine nepoužíváme, nebo děkujeme moc za varování a jeden MVDr. nám dokonce volal, že se s tímto setkal a řešil to s MVDr. Jeklem.. takže "pracujeme také" ... díky moc za zprávičku, snad se to zase pohne dál. Alena
Alena FB
 

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Johana » 11 dub 2011, 07:55

Majdo, Aleno - super že se kauza Otospectrine takto hýbe! Jste úžasné!
Taky myslim že je výborné, že o problém má zájem přímo belgický výrobce! Ten je dle mne dúležitější, jako prodejce pro ČR...
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Erin » 11 dub 2011, 11:51

Malá mimo - albíni obecně, tedy i fretky, jsou světloplaší - což u fretky jako původně soumračného zvířete nelze považovat za vadu či zdravotní problém. Jen je potřeba s tím počítat.
Waardenburgův syndrom je dominantně dědičné onemocnění, které se projevuje změnami v pigmentaci kůže a srsti na hlavě a různým stupněm postižení sluchu. Bílé skvrny jinde na těle /kolínka, ponožky, náprsenka/ jsou něco docela jiného.
Erin
 
Příspěvky: 96
Registrován: 29 lis 2010, 00:04

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod Lucka FB » 11 dub 2011, 12:16

Alena FB píše:Ahoj Majdi, nevím, zda by albíni byli z mých poznatků více náchylní, mám spíš zkušenosti, že albíni jsou strašně hodní.. Meddy a myslím, že i Bédíček jsou šampaň... ale Spotty je tchoř a ouška zachránili jen tak tak, takže barvy a Otospectrine nevím, jestli spolu souvisí.. podle mě moc ne a v každém případě bych to neriskovala.. Jinak... obesíláme postupně všchechny vety, máme již asi 6 krajů obeslaných a máme i zpětné reakce.. větišnou děkujeme, Otospectrine nepoužíváme, nebo děkujeme moc za varování a jeden MVDr. nám dokonce volal, že se s tímto setkal a řešil to s MVDr. Jeklem.. takže "pracujeme také" ... díky moc za zprávičku, snad se to zase pohne dál. Alena

Dodám jen že už nám zbývá jen Ústecký kraj,Vysočina a Zlínský kraj jinak už jsou všechny kraje obeslány
Lucka FB
 

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod martina » 11 dub 2011, 13:12

holky,

je moc dobře, že jste se do toho obuly. veteriny v celé ČR jsem sice obesílala už někdy před měsícem, hned jak jsme to společně rozjeli, ale určitě je lepší, když tuhle informaci vetové dostanou z více stran.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: černání ušních boltců-nevhodné kapky? POZOR NA OTOSPECTRINE

Příspěvekod martina » 11 dub 2011, 13:17

Alena FB píše:Ahoj Majdi, nevím, zda by albíni byli z mých poznatků více náchylní, mám spíš zkušenosti, že albíni jsou strašně hodní.. Meddy a myslím, že i Bédíček jsou šampaň... ale Spotty je tchoř a ouška zachránili jen tak tak, takže barvy a Otospectrine nevím, jestli spolu souvisí.. podle mě moc ne a v každém případě bych to neriskovala..


údajně by právě albíni měli být víc postiženi nekrózou po aplikaci kapkami OTOSPECTRINE. ale jestli to je pravda (jsou choulostivější??) nebo jen náhoda... ?
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

PředchozíDalší

Zpět na PRVNÍ POMOC při náhlém problému

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron