Zastřihnutí drápku

Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady
Pravidla fóra
Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady

Zastřihnutí drápku

Příspěvekod skipka » 01 čer 2011, 07:30

Ahoj dneska jsme našemu chudáčkovi Bartovi zastřihnuli drápek na zadní noze. Krvácet to přestalo zhruba do 5 minut, ale chtěla bych se zeptat, jestli bych ho neměla vzít k veterináři na vyčištění. Může se mu ten nehet nějak zanítit?? Děkuji za jakoukoliv radu. Vždy si dáváme pozor, aby se něco takového nestalo, ale dnes se Bart najednou pohnul a bylo to. :cry:
Uživatelský avatar
skipka
 
Příspěvky: 6
Registrován: 13 led 2011, 09:37

Re: Zastřihnutí drápku

Příspěvekod Johana » 01 čer 2011, 08:03

K vetovi s tim jít dle mne netřeba. Kdyby se ti to stalo znova, múžeš mu tu střižnou plochu desinfikovat třeba Betadynou, ale i bez desinfekce to bude OK, je to jen drobné poranění, i když většinou dost krvácí.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Zastřihnutí drápku

Příspěvekod Lucka FB » 01 čer 2011, 08:53

Mi při krvácení z drápku používáme Aureo Zásyp zastavuje krvácení skoro okamžitě
Lucka FB
 

Re: Zastřihnutí drápku

Příspěvekod martina » 01 čer 2011, 09:04

zanítit se mu to samozřejmě může, stejně jako když se podobný "úraz" stane člověku, ale netřeba panikařit! jak píše johana, jde o drobné poranění, které jen nadělá "velký rámus".

teď mu to pár dní (2-3) sleduj, a jestli se nebude nic dít (zarudnutí, otok prstu apod.), je to v pohodě. v opačném případě byste zašli k vetovi, ale myslím si, že to nehrozí :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Zastřihnutí drápku

Příspěvekod Liška » 01 čer 2011, 13:25

Já používám, aby se něco nezanítilo Novicov. Nejdřív se musí rána pořádně vyčistit (ikdyž Novicov sám o sobě je i desinfekce) a potom v několika vrstvách nanést tuhle zelenou látku. Nemusím se pak bát, že by se jim do toho něco dostalo. Ránu to drží pohromadě, krvácení se mi už nikdy neobnovilo a má to v sobě látky, které podporují hojení.
Na drápky jsem to sice ještě nezkoušela, ale mělo by to fungovat.
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Zastřihnutí drápku

Příspěvekod Aniii » 01 čer 2011, 13:52

Z mé zkušenosti s příliš střiženým drápkem - krve jak z vola a ne z drápku půlkilové fretky, řev jako u vraždění neviňátek říznutých s apokalypsou...za chvíli klid a žádné komplikace...dala jsem na to jen nějaký zásyp proti krvácení (klidně se kouknu doma, co to je, jméno si fakt nepamatuju)...

Jasně, náhoda je vůl, ale myslím že dokud nemá viditelné komplikace jako nateklý prst, nekrvácí příliš dlouho atd, tak to není třeba řešit víc, než odřené koleno u 5tiletého kluka...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Zastřihnutí drápku

Příspěvekod skipka » 01 čer 2011, 13:57

Děkuji moc všem za odpovědi, krve bylo opravdu jak z vola ;) Trochu nás to vylekalo, prstík určitě budu hlídat a kdyby náhodou něco tak povalíme k vetovi. Děkuji ještě jednou všem za odpovědi a za uklidnění :)
Uživatelský avatar
skipka
 
Příspěvky: 6
Registrován: 13 led 2011, 09:37


Zpět na PRVNÍ POMOC při náhlém problému

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 17 návštevníků

cron