Tvrdý krk

Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady
Pravidla fóra
Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady

Tvrdý krk

Příspěvekod Kulda » 10 čer 2011, 20:49

Dobrý den
Dneska jsem přišla domů a nemohla jsem fretce nasadit kšírky. Obyčejně to vždycky šlo bez problémů tak jsem nechápala co se děje .. No a když jsem jí sáhla na krk. Zjistila jsem, že ho má hodně tvrdý. Nevíte někdo co by to mohlo být ? Mám o ní hrozný strach ... :cry:
Kulda
 
Příspěvky: 9
Registrován: 10 čer 2011, 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Tvrdý krk

Příspěvekod Johana » 11 čer 2011, 07:40

Kulda: skus ten "tvrdý krk" trochu víc popsat, taky chování fretky, jestli žere, pije, čúrá, kaká, hraje si nebo je apatická, jak je stará...Takto je těžko si představit co by mohl být "tvrdý krk"
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Tvrdý krk

Příspěvekod Kulda » 11 čer 2011, 10:08

Jako jí úplně normálně jen u toho vydává takové dávící zvyku jako by se dusil a kašle. Čůrá i Kaká úplně normálně. Ale vždycky byl tak živý a teď stále spí. Ani ne po půl hodině venku nám usíná na posteli. Jsou mu 3 roky. Všecho se začal bát a dokonce se přede mnou snaží útýct, což taky nikdy nedělal
Kulda
 
Příspěvky: 9
Registrován: 10 čer 2011, 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Tvrdý krk

Příspěvekod Johana » 11 čer 2011, 10:17

Z toho co popisuješ doporučuji navštívit skušeného fretčího veta, fret múže být nemocný a múže to být cokoliv, takto po netu se to posudit nedá.
Kašlání u jídla múže být třeba ze zpáleného hltanu (nebo i jiné nemoci). Že je méně aktivní múže být teplem (pokud u vás je horko), ale že se před tebou schovává múže být tim, že mu z nějakého dúvodu neni dobře nebo ho něco bolí...zvířata v takovém případě vyhledávají často samotu a klid.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Tvrdý krk

Příspěvekod Kulda » 11 čer 2011, 13:01

Právě jsme přiejli z veteriny. Freťákovi museli rozříznout krk, měl tam spoustu hnisu. Píchl mu antibitoika a zítra jdeme opět na čištění. Zatím nevíme od čeho to je tak se to snad dozvíme zítra.
Kulda
 
Příspěvky: 9
Registrován: 10 čer 2011, 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Tvrdý krk

Příspěvekod Johana » 11 čer 2011, 16:36

Kulda: napiš co freťáčkovi bylo. Přeju brzké uzdravení.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Tvrdý krk

Příspěvekod Kulda » 12 čer 2011, 12:22

Děkujeme. Takže jsme teďka přijeli od veta a ten nám řekl, že Kulíšek se musel o něco venku píchnout, ale že už to musí mít delší dobu. My ho máme teprve 3 měsíc takže se mu to muselo stát ještě u bývalé paničky. Navíc nám dneska zjistili i ušní svrab takže jsme dostali kapičky ( Mitax) doufám že mu pomůžou. No píchli mu injekci antibiotik a ve středu musíme na kontrolu. Tak snad už bude vše ok. :)
Kulda
 
Příspěvky: 9
Registrován: 10 čer 2011, 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Tvrdý krk

Příspěvekod NoNaMe » 13 čer 2011, 09:31

Ahoj, kapičky Mitax neznám, tak nemohu soudit.. při kapkách na svrab však prosím o opatrnost, aby neudělaly více škody než užitku..ale jak říkám, kapky Mitax neznám, tak nechci předem strašit. Pro fretky bych však doporučila Advocate... co se bulky týče, vymačkávání hnisu a čištění, také prosím o pozornost.. většinou se při vymačkávání hnisu hnis "rozleze" i do okolí, nevymačká se jen ven a situace se poté opakuje a následky mohou být fatální.. zase.. nechci strašit, jen prosím toto nepodceňovat.. pokud by ATB nezabrala, boulička se vracela, a léčba či řezání by se muselo opakovat, situace by byla vážnější. Potom bych podle místa bydliště zvolila jiného veta.. opravdu fretčího.. a těch je málo... N.
NoNaMe
 
Příspěvky: 7
Registrován: 13 čer 2011, 06:24

Re: Tvrdý krk

Příspěvekod majda » 13 čer 2011, 10:01

Ušní kapky Mitex se aplikují většinou u kvasinkových infekcí, které také svědí. Koukal na to vet pod mikroskopem?
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Tvrdý krk

Příspěvekod bailee » 13 čer 2011, 13:44

Tomu se říká absces, je to zrádný, tak hodně štěstí v hojení!

P.S.: co bylo špatného na mám minulém příspěvku, že byl smazán a nebylo mi to ani nijak oznámeno? Ráda bych to viděla v pravidlech diskuze, díky.
bailee
 
Příspěvky: 34
Registrován: 27 lis 2010, 22:16

Re: Tvrdý krk

Příspěvekod Kulda » 13 čer 2011, 14:44

NoNaMe tak teď jste mě docela vystrašila .. :(Je to hodně vážné když se to vrátí ? Nedovedu si totiž představit, že by jsme to samé museli podstupovat znovu a myslím si, že Kulíšek by asi taky zrovna nadšený nebyl. Nemůže na to umřít ?? Nebo nějaké trvalé poškození ?? Mám o něj docela strach. Majdo vet (Heller) k němu jsme šli protože to bylo velice na rychlo a paní doktorka kterou jsme našli na těchto stránkáh bere o víkendu jen své pacienty. Tak pan dokror to pod mikroskopem kontroloval a předepsal nám Mitax. Tak nevím. On Kulda je moje první fretka a hned takovéhle komlikace jsou docela zlé .. Ale chtěla jsem se ještě zeptat, když mu teď kapeme tak má jakoby zamaštěnéé celé okolí kolem oušek můžeme to nějak otřít nebo omýt ?? Nechci ho těď koupat protože ten krk je čerstvý ale přeci nemůže být takhle opatlaný ... Děkujeme za radu :)
Kulda
 
Příspěvky: 9
Registrován: 10 čer 2011, 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Tvrdý krk

Příspěvekod majda » 13 čer 2011, 15:14

Kuldo, neplaš :-) na abces by měla zabrat antibiotika a pokud se vet díval na stěr pod mikroskopem, tak asi ví proč aplikoval Mitex. Hlavně že to nebyl Otospectrin (viď Aleno). Okolí oušek bych mu otřela mokrým kapesníkem...tím nic zkazit nemůžeš. Určitě ho než se mu ranka na krku zahojí nekoupej...a dej ve středu vědět jak jste na tom :-) Držím pěsti
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Tvrdý krk

Příspěvekod majda » 13 čer 2011, 15:21

Jinak Bailee, pokud ti někdo smazal příspěvek, pak se omlouvám, ale nevím o tom...
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Tvrdý krk

Příspěvekod Kulda » 13 čer 2011, 18:31

Určitě napíšu :)
Kulda
 
Příspěvky: 9
Registrován: 10 čer 2011, 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Tvrdý krk

Příspěvekod Kulda » 14 čer 2011, 22:13

Dobrý den
Poctivě kapičky kapeme, ale Kulíškovi se začali za ušima vypadávat chloupky nemůže na ty kapičky být nějak alergiský ?? Nebo je to úplně normální ?
Kulda
 
Příspěvky: 9
Registrován: 10 čer 2011, 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Tvrdý krk

Příspěvekod martina » 14 čer 2011, 22:37

alergický může být kdokoli na cokoli, ale není to vylysalé spíš od drbání?
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Tvrdý krk

Příspěvekod Johana » 15 čer 2011, 07:54

Možná sem zas jen paranoidní, ale pro jistotu bych porovnala složení kapek Otospectrine a Mitex. Aby to vypadávání srsti nemnělo stejný dúvod jako u kapek Otospectrine.
Já to žel neporovnám, web mi nic o kapkách Mitex co do složení nedává.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Tvrdý krk

Příspěvekod pinina » 15 čer 2011, 08:08

Kapky Mitex jsme dávali cca před 2 roky na kvasinkový zánět v oušku. Žádné vedlejší účinky nebyly a ouško se brzy vyléčilo. Akorát že Boban od té doby je naprosto děsněj při čištění uší - jak ho dám do čistící polohy na kolena, tak vypoulí oči, kroutí se jak žížala a chce zdrhnout. Ale za to nemůžou kapky jako takové, jen to časté kapání a čištění ;)
Naposledy upravil pinina dne 15 čer 2011, 09:53, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Tvrdý krk

Příspěvekod silva » 15 čer 2011, 09:41

Já kdysi Ťuldovi taky dávala Mitex - na kvasinkovou infekci. U nás to sice moc nefungovalo (pomohl pak Aurizon), ale žádné vedlejší účinky jsme neměli.
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Tvrdý krk

Příspěvekod Kulda » 18 čer 2011, 13:05

Takže jsme ve středu byli na veterině. Ty ouška má od drbání pan doktor říkal že když mu občas kápnem i trochu za uši nic se nestane. Krk už máme taky zahojený, takže bych řekla že už to bude fajn. Jen začal být děsivě hyperaktivní :) A dělá nám na schváli .To ale ovšem není tím krkem ani ušima :D
Kulda
 
Příspěvky: 9
Registrován: 10 čer 2011, 20:45
Bydliště: Česká Lípa


Zpět na PRVNÍ POMOC při náhlém problému

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron