zvracení a průjem - virový nebo z jídla?

Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady
Pravidla fóra
Potřebujete rychlou radu před návštěvou veteriny? Zkuste to tady

zvracení a průjem - virový nebo z jídla?

Příspěvekod stulitt » 09 srp 2011, 21:52

Holky asi se zbláznim! Azyláci jsou v poho, ale za to doma! Manžel viděl ráno zvracet Kikču, dala jsem jí do separace, přes den jedla a měla v kleci 2 hovínka, řidší, ale v pořádku. Tak jsem si říkala, že jenom zhltla ten kousek blumy, co jí dal manžel a že jí nesedl, jenže před chvílí jsem viděla zvracet Bastíka a našla několikrát nazvracíno i po celym pokoji! Tak jsem přemejšlela, že mohla bejt ta bluma špatná, jenže Sam jí měl prej taky a tomu nic neni... Okamžitě jsem je dala každýho do separace a budu sledovat, jenže se bojim a nevim co mám dělat. Manžel je s autem na noční... Mně se honí v hlavě myšlenky, jako že se něčim nakazili od azyláků, jenže s nima nebyli vůbec v kontaktu a já dbám na zvýšenou hygienu... Že by to měl jenom z nervů (páč je to přecitlivělej rozmazlenej paňár a moc dobře ví, že tu jsou další fretky), to se mi nezdá, jenže Samovi a Rodyně nic neni, Kikče už taky ne... Hrozně mi to připomíná, jak měl ty ucpaný střeva (pár zvratků s natrávenýma granulema po pokoji, ale teď zvrací je "vodu") ale hledala jsem jak blázen všude, co by kde mohl sežrat a nikde nic! Zrovna se napil a hned zase zvracel! Ach bože, co mám dělat?
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod Žabka » 09 srp 2011, 22:00

Musí pít, i kdyby to měl zase vyzvracet, nacpala bych do něj vodu s glukopurem, aby měl energii (a i co zvracet, samotné žaludeční šťávy se člověku a předpokládám, že i fretce, zvrací špatně). Pokud zvracela i jiná fretka, pak si myslím, že to ucpaná střeva nebudou, byla by to moc velká náhoda.
A i se zvýšenou hygienou se dá přenést něco virového nebo bakteriálního, to by ses musela dezinfikovat v přechodové komoře... A "azylantům" to problém dělat nemusí, jsou na to zvyklí. Samozřejmě e to hypotéza, netuším, co to může být.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: 6 fretek

Příspěvekod silva » 09 srp 2011, 22:08

A do pr... Uvidíš, jak se to bude vyvíjet, zatím bych stejně vyčkala do zítřka.... Snad nic nechytli od těch azylantů! Ono je to takový nevyzpytatelný - já jednou hlídala fretku s ECE a kluci nic nechytli a byli v pohodě, a to se mi v běžným bytě moc tu hygienu dodržovat teda nedařilo, běhali tak jako tak na stejných místech. Jindy se ale zas nakazej fretky i od zdravejch... Moc a moc držím palce, to by bylo opravdu potrestání za dobrý skutek, kdyby ti onemocněli tvoji vlastní tchoři.
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 09 srp 2011, 22:12

stulitt, to mě fakt mrzí, přesně jak se říká - pro dobrotu... :o(

samozřejmě to může být nákaza od azylantů, ale taky nemusí, a je jen náhoda, že nějakou virózu chytli zrovna v téhle době. uvidíš ráno, moc držím palce, ať se to zlepší. a co nejdřív informuj, čekáme na to.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 09 srp 2011, 22:20

No jelikož nemám auto, tak do zítřka vyčkat musim... Ráno jedu k lidskýmu doktorovi, pak máme odevzdávat auto do servisu, nicméně kdyby do rána nic nesnědl a nevykakal nebo kdyby mu očividně nebylo dobře, tak pojedem na veterinu... Teď jsem ho zlušebně vzala do ložnice, ke automaticky zamířil pro jeho oblíbenou koženou botičku pro mimčo, párkrát kvokl, když jsem mu jí nechtěla dát, tak dokonce dvakrát vyskočil, tak já nevim... Přemejšlela jsem nad tou blumou, jestli třeba nebyla dobrá, že Samík nezvracel, jenže ten má dobrej žaludek a střeva, narozdíl od Bastíka, kterej byl operovanej... Ach jo, zase se napil a zvracel :-( přemejšlim, jestli nemám někoho s autem zalarmovat :-(
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod silva » 09 srp 2011, 22:40

No, takovej Ranital a Degan by určitě nic nezkazily, ale do rána to nejspíš taky počká...
Ach jo... Moc a moc držím palce.
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 09 srp 2011, 22:41

V pítku už má glukopur, granule má navážený... Bohužel nevim, kdy jedl naposledy, nicméně násilím do něj teď nic rvát nemůžu. Zkoušim neteř, jestli jí taťka půjčí auto...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 09 srp 2011, 22:54

Tak neteř nemůže, tak to bude muset počkat do rána... Jen otázka: vzteklina nebo psinka to bejt nemůže, že ne? To by museli mít příznaky i azylanti, ne? Všichni azylanti maj hrozně řídký hovínka, připisovala jsem to změně stravy (z těch hnusnej konzerv na kvalitní granule), ale mohla by to bejt i nějaká viróza? Ale že by jim nic nebylo a mejm jo? :-(
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 09 srp 2011, 23:03

Jdu si lehnout, jsem fakt zničená, ráno brzo vstávám, snad usnu, mám strach, snad to bude dobrý... Držte palečky a já vim, že budete, ráno se pokusim napsat před odjezdem, jestli něco vykakal nebo snědl...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod martina » 09 srp 2011, 23:03

prosím tě nešil!! kde by přišli ke psince nebo vzteklině? jestli myslíš od azylantů, tak to skutečně nemůže, byli by mrtví...
řídký hovínka můžou mít ze změny stravy.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: 6 fretek

Příspěvekod silva » 09 srp 2011, 23:05

Vzteklina určitě ne, ta v Čechách už hezkých pár let není, psinka myslím prakticky taky ne. Jediná reálná obava jsou viry, resp. koronaviry. Asi by to líp vysvětlil nějaký veterinář, ale myslím, že je to v podstatě tak, že každý zvíře je "zvyklý na jiný množství", takže i fretka bez příznaků může jiný způsobit průjem. Ale taky to může být i psychický a odezní to samo, oni tchoři to prostě vycítěj, že maj konkurenci ...
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 09 srp 2011, 23:08

Marti: šílim, protože jsem fakt zoufalá :-( snad to bude fakt jenom něco banálního, on má ty střeva prostě citlivý... no uvidíme zítra...
Silvy: na tu psychiku jsem to taky tipovala, ale že by až takhle? no u tchořů je asi možný všechno...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod pinina » 10 srp 2011, 05:44

Ach bože :( Lení, myslíme na vás a držíme palečky....
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 10 srp 2011, 06:59

Tak Bastík ráno vypadá líp, přes noc zbaštil pár granulek (5 g) a už nezvracel, v záchůdku má dvakrát načůráno, ale hovínko žádný... Tak nevim, jestli s nim mám upalovat na veterinu hned ráno, nebo vyčkat, jestli mu nebude líp...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 10 srp 2011, 07:21

Hovínko! Menší, řidší, ale v poho... Všichni ostatní taky v poho... Takže ho budu dnes pozorovat, v separaci jsou všichni, kdyby zvracel, tak hned pojedu k vetovi...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod pinina » 10 srp 2011, 07:58

Uf, tak teď už to snad bude dobrý. Dál držíme tlapičky.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: 6 fretek

Příspěvekod Johana » 10 srp 2011, 08:11

Stulitt: Tipla bych to na ECE. Co vím, tak u MajiZ se po přinesení další fretky u púvodních fretek ECE "provalilo" skoro vždy.
Ale hlavní je, že teď je už freťákovi líp! Moc držim palce!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: 6 fretek

Příspěvekod stulitt » 10 srp 2011, 09:37

Takže hlásíme, že ubylo dalších 5 g granulí a Bastík už nezvracel, takže to vypadá líp!!! Začínám si opravdu myslet, že to byla ta bluma, byla v pokojový teplotě pár dní, tak jestli nebyla nakvašená, Kikina jí vrhla hned, Bastík holt až večer... Každopádně je sleduju, od 12 hodin budeme mít zpět auto ze servisu a Máka jede na noční s někym jinym, takže auto teď budu mít furt u sebe, kdyby něco... Děkuju za podporu, omlouvám se za vyšilování, ale já si s tim Bastíkem užila, tak se prostě bojim. Jde nějak tato konverzace týkající se mých a ne azylových fretek přesunout do jiného tématu? Děkuji
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: 6 fretek

Příspěvekod silva » 10 srp 2011, 10:10

Ufff, to jsem si oddechla! Málem jsem se poránu bála otevřít fórum, abych se nedočetla nějaký hrůzy...
Přesun příspěvků je určitě možný, ale já radši počkám na někoho zdatnějšího, abych omylem nesmazala celý fórum nebo tak něco.
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: zvracení a průjem - virový nebo z jídla?

Příspěvekod martina » 10 srp 2011, 11:49

jsem ráda, že to vypadá líp. jinak ece=koronaviry, to je to, o čem včera mluvila silva. ano, je to možný, a každá fretka se s ece vypořádá jinak. doufejme, že ty tvoje už mají nejhorší za sebou, ať to bylo cokoli :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: zvracení a průjem - virový nebo z jídla?

Příspěvekod stulitt » 10 srp 2011, 14:54

Děkuji za podporu a vytvoření vhodného tématu, jenom bych ještě poprosila o malinkou změnu názvu (asi to nemohu udělat sama?) na: zvracení a průjem - virový nebo z jídla? protože to zvracení bylo horší a výraznější, než ten průjem (to hovínko bylo řidší, ale zdaleka ne tolik, jako maj teď třeba azyláci)... Jinak je to teď vše v pořádku, Bastík nezvrací, leží a odpočívá (není divu...)...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: zvracení a průjem - virový nebo z jídla?

Příspěvekod majda » 22 srp 2011, 14:26

Trošičku opravím Silviin příspěvek, že Degan a Renital by nic nezkazily - jak jsem dneska byla poučena ,Degan se nemá podávát paušálně, pokud by bylo střevo ucpané, hrozí po podání Deganu prasknutí střeva.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: zvracení a průjem - virový nebo z jídla?

Příspěvekod silva » 22 srp 2011, 14:52

Aha - tak to je pro mě docela nová a dost zásadní informace.
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4


Zpět na PRVNÍ POMOC při náhlém problému

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron