internetový zverimex

... před podvodníky, zloději, špatným zacházením, nekvalitním nebo závadným zbožím... Vše samozřejmě v souvislosti s fretkami.

internetový zverimex

Příspěvekod Luuca » 28 úno 2012, 19:31

Dobrý den, mám na Vás prosbičku. Sháním pro mamku k narozeninám freťátko-holčičku, chtěla by k již stávající holčičce kamarádku. Sice s naší hafušou si skvěle vyhrají, ale přeci jen stejná zvířátka si více rozumí a lépe si "popovídají" :-) Manžel dal inzerát, že se třeba ozve nějaký chovatel, že čekají miminka, protože aktuálně na žádný inzerát s nabídkou freťátek jsme nenarazili.

No a ozval se mi pán, že mi sežene a přiveze fretku. Začala jsem se ho vyptávat, abych vůbec zjistila, s kým mám tu čest a jak to u něj s fretkami vypadá. Tak z něj vypadlo, že má internetový zverimex ve Zlíně, takže překupník, žádný chovatel-milovník fretek. O fretkách téměř nic nevěděl (to já, coby laik mám dle mého názoru více informací o fretkách než on) - vůbec mj. nevěděl, že se očkují a proti čemu atd. Všechno mi prý ale zjistí. Sice mě toto všechno hodně překvapilo, ale dá se to možná ještě pochopit, taky nevím úplně všechno, ale když něco prodávám, tak mám vědět co, ne?

No ale dorazil mě tím, když jsem se ho zeptala na stáří fretečky, kterou by mi prodal, tak prý sežene jakoukoliv, třeba 3týdenní!!! :shock:

Úplně jsem se zhrozila a říkám mu, že to přeci není možné, že to je fretka přeci ještě strašně malá a potřebuje maminku (v tomto věku je určitě ještě slepá, ne?) A že se prodávají nejdřív kolem 8. týdne. A on na to, že si ji prý přeci můžu ručně dokrmit!!! :shock: Bylo mi z toho úplně nanic, nejraději bych ho někam nahlásila, ale nemám žádný důkaz, že mi toto řekl, navíc když je to internetový zverimex, tak "skladem" asi zvířátka nemají a vždy nakoupí od chovatelů-množitelů, kterým je asi evidentně jedno, jak stará mláďata prodávají, hlavně že z toho mají prachy, a pak je hned obchod zřejmě prodává dál...

Dívala jsem se na jejich stránky, mají tam v nabídce nepřeberné množství zvířátek. Jestli tohle dělají i ostatním, tak chudáčci zvířátka, to je týrání, ne? Hrozně špatně nesu, když někdo ubližuje němým tvářím. Nevíte, jak se těmto kšeftařům se zvířaty postavit a zatrhnout jim to? To si musím objednat chudinku freťátko před odstavem a vzít si na předání nějakého kontrolora (jestli by teda vůbec někdo z veterinární správy nebo odkud přijel), abych měla důkaz? Kontroluje tyto obchody také někdo? Je vůbec možné se proti nim nějak bránit? Jak tedy na ně? Děkuji moc za radu.
Luuca
 
Příspěvky: 2
Registrován: 28 úno 2012, 18:52

Re: internetový zverimex

Příspěvekod Johana » 28 úno 2012, 23:02

Luuca, dej sem pls link sa stránku toho překupníka!

Myslím že vím o koho jde, ale nestíhám ho hledat.

Každopádně od tohoto člověka ať nikdo fretky nekupuje!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: internetový zverimex

Příspěvekod Luuca » 29 úno 2012, 19:04

Ahoj, zasílám odkaz na ten internetový zverimex - http://www.ezverimex.eu (doufám, že mu tím tak nebudu dělat reklamu :oops: ).

Zároveň fretky nabízí i na inzerát na bazoši - http://zvirata.bazos.cz/inzerat/1453127 ... a-Furo.php - alespoň fotka je stejná, lokalita také odpovídá, cenu z inzerátu mi říkal i pán po telefonu (že prý není sezona na fretky, tudíž je cena vyšší), takže bych řekla, že je to on, i pod jeho jménem je více inzerátů na zvířátka.
Kdybych mohla nějak pomoci, dejte mi, prosím zprávu. Zároveň děkuji za každou informaci, jak to s ním vypadá. Mějte se.
Luuca
 
Příspěvky: 2
Registrován: 28 úno 2012, 18:52

Re: internetový zverimex

Příspěvekod martina » 05 bře 2012, 15:25

naprosto ukázkový případ toho, jak se NEMÁ zacházet se zvířaty. bohužel - kde je POPTÁVKA, je i nabídka. takže tenhle "obchodník" není v tomhle svinstvu sám....

luuce děkuju, že nás na tenhle hnus upozornila.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most


Zpět na VAROVÁNÍ všeho druhu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron