Fretky na burzách

... před podvodníky, zloději, špatným zacházením, nekvalitním nebo závadným zbožím... Vše samozřejmě v souvislosti s fretkami.

Fretky na burzách

Příspěvekod Erin » 14 bře 2012, 10:06

Téměř pravidelné navštěvuji pražskou burzu Živá exotika. Několikrát jsem se setkala s prodejem fretek na této burze. Nevím, jestli ještě platí - Martino - že boj proti tomuto prodeji je MŮJ BOJ. I v tomto případě prosím ostatní fretkaře, aby se na této burze ozvali.
Na poslední burze na výstavišti opět byly nabízeny fretky - údajně pětitýdenní samozřejmě neočkované, bez dokladů , za 1000. Na moje dost ostré upozornění s odkazem na zákon o ochraně zvířat proti týrání místní veterinář zasáhl, během několika minut byly fretky mimo prodejní pult. Dá se ale očekávat, že tam příště budou zas.

Pokládám tedy otázku: JE V SILÁCH A PŘÍPADNĚ I V ZÁJMU KLUBU, ABY OSLOVIL POŘADATELE BURZY A ŽÁDAL, ABY PRODEJCŮM OMEZIL NEVHODNÝ ZPŮSOB PRODEJE FRETEK NA BURZE
nebo to zůstane "můj boj"?
Erin
 
Příspěvky: 96
Registrován: 29 lis 2010, 00:04

Re: Fretky na burzách

Příspěvekod martina » 14 bře 2012, 11:08

nějak nepobírám tvojí narážku na mě??
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Fretky na burzách

Příspěvekod Erin » 14 bře 2012, 18:12

To není narážka, to je dotaz.
Na této burze jsem narazila na nevhodný prodej fretek zhruba před rokem - rokem a půl. Tehdy jsem psala na Forum dotaz, možná i žádost, jesli by se klub mohl nějak angažovat v tomto směru. Odpověděla jsi mi, že tam nikdo z klubu nebyl, takže je to můj boj. Tehdy jsem to tedy řešila "za sebe" s vedoucím burzy a s veterináři, prodejce tam víckrát nebyl.
PROTO SE TEDY PTÁM, ZDA PODOBNÉ ZÁLEŽITOSTI JSOU BOJEM TOHO, KDO VIDÍ NA MÍSTĚ NEBO ZDA BY BYLO VHODNÉ A PŘÍPADNĚ I MOŽNÉ, ABY VEDENÍ KLUBU OSLOVILO POŘADATELE S ŽÁDOSTÍ, ABY PRODÁVAJÍCÍ UPOZORNIL PŘEDEM, ŽE PRODÁVAT FRETKY NA BURZE JE VZHLEDEM K JEJICH SPECIFICKÝM POTŘEBÁM NEVHODNÉ.

Pokud je to nadále "můj boj", budu bojovat sama. Jsem si jistá, že řešení "na místě" pro pětitýdenní fretata znamená přinejmenším celý den stresující pobyt v malé přenosce bez pití a nejspíš i bez jídla a pokud možno na hoblinách - v případě včasného varování je tam prodejce vůbec nepoveze.
Jsem přesvědčena o tom, že žádost oficiální instituce bude mít větší váhu než žádost jedince. Samozřejmě je možné, abych požádala o záštitu i jiná sdružení.
Erin
 
Příspěvky: 96
Registrován: 29 lis 2010, 00:04

Re: Fretky na burzách

Příspěvekod martina » 14 bře 2012, 19:55

protože tohle není můj styl ani můj slovník, našla jsem si to, o čem pravděpodobně mluvíš, na starém fóru Erinin boj.

erin, buď tak laskavá, a propříště mě ze svých komentářů vynech. na tvoje demagogie a překrucování fakt nejsem zvědavá.

a ještě pro tvoji informaci - pokud chceš něčeho dosáhnout, třeba aby klub nějak reagoval a angažoval se, jedovatost a rýpání ti v tom určitě nepomůžou. klub je zájmové sdružení lidí se svobodnou vůlí, kteří na rozdíl od státních organizací nemusí, ale chtějí. a ta chuť je po podobném nájezdu může taky přejít.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Fretky na burzách

Příspěvekod Erin » 14 bře 2012, 23:49

Díky že jsi to našla, jen k tomu chybí SZ.
OMLOUVÁM SE, ŽE JSEM SE OBRACELA NA KLUB, UŽ TO FAKT NIKDY NEUDĚLÁM
Erin
 
Příspěvky: 96
Registrován: 29 lis 2010, 00:04

Re: Fretky na burzách

Příspěvekod Johana » 15 bře 2012, 00:59

Erin, já celkem nechápu, proč s timto problémem kontaktuješ "Klub chovatelú a příznivcú fretek"...

.....a ne SChF http://www.schf.cz/ ,
kde jsi v radě onoho sdružení
http://www.schf.cz/organy-sdruzeni.php

Pokud fungujete jako oficiální OZ, tak snad múžete také něco pro fretky udělat.
....nejen se obracet na "Klub" ;)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Fretky na burzách

Příspěvekod Erin » 15 bře 2012, 10:09

Johano, už se stalo přímo na místě. My nečekáme, my konáme i s podporou dalších organizací. Jen jsme měly pocit, že i český klub není jen hasič problémů, ale že by bylo dobré, aby se i podílel na prevenci. Nutné to ale není. Neuváženě koupené fretky se v útulku mají báječně, mnohdy líp než v rodině, o tom žádná.
Erin
 
Příspěvky: 96
Registrován: 29 lis 2010, 00:04

Re: Fretky na burzách

Příspěvekod martina » 15 bře 2012, 11:16

erin,

když se podívám na stránky plné informací pro chovatele (včetně těch budoucích)... skutečně máš pocit, že se Klub NIJAK nepodílí na prevenci?

každopádně díky za tvůj dramatický výstup a zejména patetické kvílení, to byla třešnička na dortu.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Fretky na burzách

Příspěvekod martina » 15 bře 2012, 13:12

aby nedošlo k nepochopení. kupovat fretku na burze opravdu NENÍ VHODNÉ!
prosím, nepodporujte lidi, kteří tyhle prasárny dělají, nepomáháte tím fretkám, ale jen zvyšujete zisk darebáků.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Fretky na burzách

Příspěvekod majda » 16 bře 2012, 10:03

No,Erin podala svou žádost svým osobitým způsobem. Nicméně si myslím, že pokud celou záležitost řeší ve spolupráci se SCHF, není zapotřebí aby se zapojoval i KCHPF. A co se týče prevence, skutečně nemám pocit, že by náš klub toto téma opomíjel. A na závěr naprostý souhlas Martinou - na burzách fretky NEKUPOVAT!!!
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Fretky na burzách

Příspěvekod Erin » 16 bře 2012, 20:57

Majdo, jde o to, že fretka na burze je jednak roztomilá, jednak je tam chudák v maličké přenosce. Dítě žadoní, rodiči ze zželí a na průšvih je zaděláno. Nákup na burze je často impulzivní a ač na burzy chodím hodně, ještě jsem neviděla, že by si tam někdo na internetu na vebových stránkách něco hledal, tím méně varování typu "na burzách fretku nekupovat" když plazi, členovci a drobní hlodavci se kupují běžně.
Žádost u pořadatele podpořená třemi skupinami má myslím větší váhu, než žádost jedné s podporou druhé. Proto jsem měla tolik drzosti, že jsem požádala Klub. Pochopila jsem, že Klub spolupracovat nebude - takže PARDON
Erin
 
Příspěvky: 96
Registrován: 29 lis 2010, 00:04


Zpět na VAROVÁNÍ všeho druhu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron