Od koho nekoupit fretku - podruhé...

... před podvodníky, zloději, špatným zacházením, nekvalitním nebo závadným zbožím... Vše samozřejmě v souvislosti s fretkami.

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Johana » 06 črc 2012, 16:00

Iren, já myslím, že rozhodující a nejjistější je ta čtečka. Protože já kdysi taky hledala svého Vlňáka (jen ze zajďavosti páč sem ho dávala čipovat já), na registrech a nenašla sem ho. Možná sem špatně hledala, možná byl v registrech "bordel". Ale čtečka mi ho přečetla spolehlivě.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod ŽoFiRo » 06 črc 2012, 16:20

Johana píše:Iren, já myslím, že rozhodující a nejjistější je ta čtečka. Protože já kdysi taky hledala svého Vlňáka (jen ze zajďavosti páč sem ho dávala čipovat já), na registrech a nenašla sem ho. Možná sem špatně hledala, možná byl v registrech "bordel". Ale čtečka mi ho přečetla spolehlivě.


aby se dalo zvíře v nějakým registru najít, musí ho tam nejdřív někdo registrovat, že jo.. čip se sám nikam nezaregistruje a i kdyby ho registroval už výrobce, těžko tam u toho pak bude uvedený majitel daného zvířete/věci a kontakt na výrobce v případě nálezu taky ničemu nepomůže, když neví, kdo ten čip použil. někdy čip registruje veterinář, který zvíře čipuje, jindy je toto na chovateli/majiteli zvířete...

Iren píše:Na přeočkování jdeme sice až v srpnu ale nedalo mi to a projela jsem pár registrů/databází čipů a hledala ten, který mám od sl. Kláry Zalabákový přilepený v očkovacím průkazu...zatím žádným vyhledávačem nebyl nalezen. Hledala jsem na na národním registru, petmaxxu a europetnetu. Jediné místo, kde jsem nalezla, že taková fretka s tímto čipem existuje, je na Fretka.kom.cz, kam jsem kdysi mojí jersey registrovala a zadávala jsem tam ten čip, nevím, zda ho po mě zkontrolovali. Kdyby někoho zajímalo, tak č. 953000005090634 , ještě tam mám napsáno, že datum označení mikročipem bylo 29.10.2008, ale nevím zda se podle toho dá něco dohledat. Nicméně, až půjdeme na přeočkování tak veterináře poprosím o načtení.


spíš než na hledání čipu se opravdu zaměř na to, jestli sedí číslo čipu, který má fretka, s kodem v pasu, i kdybys našla, že ten čip je na někoho registrovaný, tak to moc nepomůže, protože nevíš, jaký číslo fretka opravdu má..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Iren » 07 črc 2012, 01:37

Uvidím, jak to dopadne v tom srpnu u veta a dám určitě vědět. No, kdyby číslo nesedělo nebo by tam žádný čip ani nebyl, tak s tím stejně toho asi moc nesvedu. Když ex-přítel pořizoval jersey, tak se s Zalabákovou nesepisovala žádná písemná smlouva, všechno bylo jen ústní...
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" - Antoine de Saint-Exupéry
Uživatelský avatar
Iren
 
Příspěvky: 49
Registrován: 30 srp 2011, 17:20

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Johana » 07 črc 2012, 18:46

Žofiro, to já vím, že nejdřív do registru musí číslo čipu vet "nahodit". Ale v SR byl tenkrám totál "bordel" s vedením registru....asi tam byl problém. A stejný múže být i v ČR.
Tož proto sem psala, že nejspolehlivější je ta čtečka.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod ŽoFiRo » 07 črc 2012, 19:26

na to pozor, veterinář čip registrovat nemusí a většina z nich to ani nedělá, takže registrace je na chovateli nebo samotném majiteli, takže pokud ten si ho do veřejného registru nezadá, pak ho může hledat jak chce..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Silver Star » 12 črc 2012, 08:48

Hezký den slečny,
jak jsem se od našich veteriaru docetla pry mate problem s kastrovanymi mladaty a se mnou vubec. Bohuzel vam mohu jen kratce situaci vysvetlit, nejsem uplne clovek, ktery by se potreboval pul sveho zivota propisovat fretcimi forami, kde se kupodivu snad fretky sami vubec neresi.

Asi vas budu muset zklamat, ale nic nezakonneho nedelam, o sve fretky pecuji a venuji jim cas, vsechny jsou radne ockovane a cipovane s mezinarodnim pasem, krmim je jen masem, maji vnitrni i venkovni vybeh, bohuzel s nimi nezvladam chodit na vychazky:) Je jasne, ze kazdy jim cas venuje jinak, vy si je treba berete do postele nebo si s nimi povidate, ale me se do postele vsechny nevejdou a myslim, ze je me problemy nezajimaji, tak jim radeji kazdy den pripravuji maso a nekrmim je granulemi, abych to mela co nejjednodussi. Jsme ve svobodnem state, tak prosim nerikejte ostatnim jak a co maji delat, a ani nejste soudci, aby jste mohli rikat, zda to ci ono dela spravne ci spatne.

Vcera u nas byli veterinari na kontrole, byla celkem zbytecna, protoze doma mame karantenu a jezdi k nam 2x do mesice, ale budiz, prisli se podivat na ta tyrana zviratka:) Prvni ma otazka byla, zda nejaky zakon tuto vec zakazuje..? Samozrejme ze ne, casto se to dokonce doporucuje. Nerozumim, jak nekdo umyslne plytva cizim casem, kdyz posila jine kontrolovat zalezitosti, o kterych sam vi, ze nejsou v rozporu se zakonem.
Veterinari zkontrolovali mladata, ktera byla necelych 24 hodin po kastraci a neverili, ze se kastrace da udelat takto pekne, samicky maji ranu cca 1cm, jak je napsano ve zprave. Mozna, kdyz by se tu resili opravdu fretky a ne mezilidske vztahy, alespon jedna z vas by vedela, ze je jiz delsi dobu na svete specialni kastrace na fretky, ktera je pouzivana predevsim v USA, a ze pri teto kastraci nedochazi k odebrani vsech casti, ale ty dulezite zustavaji a tedy fretka nezustane mala, ale dospeje stejne jako nekastrovana. Nase veterinarka byla v USA a certifikaci na tuto kastraci ma. Ma mladata, ktera prodavam do cech kastruji ze 2 duvodu, nechci rozsirovat krev svych fretek zde a take se ukazalo, ze lide zde o fretkach nic nevi a koukaji na kazdou korunu spojenou s nimi, tedy samice umiraji na dlouhou riji a samci se vyhazuji, protoze znackuji.

Zaverem bych vam tedy chtela jen doporucit, at misto neopodstatnenych stiznosti si radeji jdete o fretkach neco precist a rozhodne tim nemam namysli ceske fretci forum.

Klára
Silver Star
 
Příspěvky: 1
Registrován: 12 led 2011, 22:46

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod majda » 12 črc 2012, 09:55

Vážená,
ano, ani jeden z lidí, co chodí na toto forum nemá velkochov. Všichni chováme fretky jako domácí mazlíčky, pokud odchováváme, tak jeden, dva vrhy. KCHPF má dvě priority - podporovat kvalitní a zdravé odchovy (a ten Váš za něj skutečně nepovažujeme) a provozování útulku pro fretky v Berouně. Pokud Vám to přijde málo , je to váš subjektivní dojem. Nicméně - není to tak dlouho, co jsem jela pro zatoulaného freťáka do Buštěhradu a vezly jsme ho do Klubka do Berouna. Po několika telefonátech jsme zjistily, že freťák je z vašeho velkochovu - Marcela vám to hned volala. Pro freťáka jste si přijela asi až po dalších čtyřech dnech - to samo o sobě docela stačí k tomu, aby si člověk udělal obrázek o vašem vztahu k fretkám potažmo asi zvířatům obecně.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod martina » 12 črc 2012, 10:55

no, tak já ti rozhodně hezký den přát nebudu, nebylo by to upřímné.

upozornění jsem na veterinární správu poslala já sama za sebe, protože už mě nebavilo poslouchat nářky tvých zákazníků a jejich osočování, že "s tím nic neděláme, a tak se spolupodílíme". Klub oficiálně nic dělat nemůže, právě proto, že paragrafy jsou tak pěkně pokroucené. ale nemusíš se bát, rozhodně ti dál budu dělat reklamu. provizi za to můžeš poslat na konto FUK, Míša nebo Bariéry, jak uznáš za vhodné.

p.s. fretky si do postele neberu, ale chovám je s péčí, o které si ty můžeš nechat jen zdát. vlastně co to kecám, taková péče není tvůj sen, ale leda tak tvoje noční můra.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod PxNxDx » 12 črc 2012, 14:16

taktéž jsem posílala zprávu na veterinu, jelikož mi nepřijde vhodné kastrovat nedospělá (fyzicky ani psychicky) zvířata. Byl to můj názor a s ním jsem se obrátila na příslušné místo. A právě, že jsem ve svobodném státě, kde fóra slouží od toho, abych zde mohla říct komu chci, co chci, takže mi prosím Vás Vy neříkeje, komu můžu sdělovat své názory a komu ne.
Na tom snad není nic špatného, zvláště pokud nic špatného nevidíte Vy na svém jednání.
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Johana » 12 črc 2012, 21:19

Silver Star píše:Hezký den slečny,

Asi vas budu muset zklamat, ale nic nezakonneho nedelam, o sve fretky pecuji a venuji jim cas, vsechny jsou radne ockovane a cipovane s mezinarodnim pasem, krmim je jen masem, maji vnitrni i venkovni vybeh, bohuzel s nimi nezvladam chodit na vychazky:) Je jasne, ze kazdy jim cas venuje jinak, vy si je treba berete do postele nebo si s nimi povidate, ale me se do postele vsechny nevejdou a myslim, ze je me problemy nezajimaji, tak jim radeji kazdy den pripravuji maso a nekrmim je granulemi, abych to mela co nejjednodussi. Jsme ve svobodnem state, tak prosim nerikejte ostatnim jak a co maji delat, a ani nejste soudci, aby jste mohli rikat, zda to ci ono dela spravne ci spatne.


A to je právě ten problém: nezvládáte s fretkama chodit na vycházky, nemúžete si je brát do postele....vlastně netuším co při tomto chovu zvládáte....
Pokud starostlivost o zvíře/zvířata u Vás je stavěna na tom aby zvíře (u Vás XX fretek) byla krmila, čistěna, měla v pořádku "papíry" od příslušných úřadú (víme jak to na těchto úřadech co do kontrol chodí) a fretky jsou jen "množeny" a vyděláváte na tomto množení - pro mne nejste chovatel, ale množitel za účelem prodeje množených zvířat.
Jsem si (žel) vědoma, že na základě současných zákonú, korupcí a známostí na Vás za to co pácháte na fretkách momentálně právní postih neni jednoduchý, nebo neni možný (vše je o známostech a stycích).
Ale jednou bude, tomu plně věřim.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Iren » 23 črc 2012, 15:21

Tak jsme byli s Jersey na přeočkování a nechali si načíst čip - číslo čipu sedí.
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" - Antoine de Saint-Exupéry
Uživatelský avatar
Iren
 
Příspěvky: 49
Registrován: 30 srp 2011, 17:20

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Jalunka » 04 srp 2012, 15:31

Zdravím, já mám od ní dvě fretky ...holčičky a z toho jedna je angorská.A vše bez problémů....
Naposledy upravil Jalunka dne 04 srp 2012, 16:08, celkově upraveno 1
Jalunka
 
Příspěvky: 4
Registrován: 04 srp 2012, 15:27
Bydliště: Kostomlaty n.L.

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Anna Křišťanová » 04 srp 2012, 15:48

Teoreticky se dá proti chování Zalabákové zakročit všeliak, dle mého názoru spousta věcí zákon zakazuje, ale na druhou stranu se na to můžou odkázat jen lidi co s ní měli co dočinění.
Těžko někdo kdo ji nikdy neviděl nebo s ní nejednal a ví o ní jen prostřednictvím fóra nebo celkově internetu, bude prokazovat její vinu.
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod martina » 04 srp 2012, 16:00

teoreticky nevím, prakticky se dá zakročit všemožným a důsledným pácháním reklamy.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Anna Křišťanová » 04 srp 2012, 16:09

Bylo to myšleno prakticky :D
Určitě by to nějak šlo.
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Jalunka » 04 srp 2012, 16:19

Pročetla jsem Vaší diskuzi...a zajímalo by mě co na p. Zalabákové je vlastně tak špatného, jsem fretkař "začátečník"" a ráda bych tomu všemu porozuměla :-(
Jalunka
 
Příspěvky: 4
Registrován: 04 srp 2012, 15:27
Bydliště: Kostomlaty n.L.

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Anna Křišťanová » 04 srp 2012, 16:46

Jsem sice taky zacatecnik,ale zanedbavani pece,prekupnictvi jako druhu tyrani zvirat rozumi kazdej kdo se zajima o zvirata a to jakakoliv.
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Jalunka » 04 srp 2012, 17:00

Anna Křišťanová píše:Jsem sice taky zacatecnik,ale zanedbavani pece,prekupnictvi jako druhu tyrani zvirat rozumi kazdej kdo se zajima o zvirata a to jakakoliv.


To ano...ale na mě působila dobrým dojmem, sice jsem byla překvapena množstvím fretek, ale s mimískama od ní,žádné problémy nemám.
Jalunka
 
Příspěvky: 4
Registrován: 04 srp 2012, 15:27
Bydliště: Kostomlaty n.L.

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Anna Křišťanová » 04 srp 2012, 17:07

Ja bohuzel muzu soudit podle kauz co se tu resily a to je na 100% objektivni zhodnoceni dost malo.Zalezi asi jak u koho.Kazdy s ni ma jine zkusenosti.
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod martina » 04 srp 2012, 17:11

jalunko,

a připadá ti normální a v pořádku mít "takové množství fretek"? myslíš si, že je člověk schopen se o ně DOBŘE postarat, nechat všechny dostatečně vyběhat, pohrát si s nimi a pomazlit je?
anebo je to jen "výrobna" nového zboží, případně překladiště tovaru z ciziny?
kdyby místo fretek byly v těch klecích jiné šelmy, třeba koťata nebo štěňata, přišlo by to to OK?

jestli s freťaty od zalabákové ZATÍM žádný problém nemáš, buď ráda, možná jsi měla štěstí.

doporučuju pročíst ... http://ferrets2000.webnode.cz/... včetně diskuze.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Jalunka » 04 srp 2012, 17:25

martina píše:jalunko,

a připadá ti normální a v pořádku mít "takové množství fretek"? myslíš si, že je člověk schopen se o ně DOBŘE postarat, nechat všechny dostatečně vyběhat, pohrát si s nimi a pomazlit je?
anebo je to jen "výrobna" nového zboží, případně překladiště tovaru z ciziny?
kdyby místo fretek byly v těch klecích jiné šelmy, třeba koťata nebo štěňata, přišlo by to to OK?

jestli s freťaty od zalabákové ZATÍM žádný problém nemáš, buď ráda, možná jsi měla štěstí.

doporučuju pročíst ... http://ferrets2000.webnode.cz/... včetně diskuze.


Děkuji, juknu na to...já osobně bych si jich více jak dvě nepořídila...mám čtyři děti a dvě fretky stačí...mám výhodu,že jsem 24.hodin sedm dní v týdnu doma...takže dokážu čas rozdělit mezi děti a freťule.
Jalunka
 
Příspěvky: 4
Registrován: 04 srp 2012, 15:27
Bydliště: Kostomlaty n.L.

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Iren » 04 srp 2012, 18:43

My máme od sl. Zalabákové jednu fretku - jersey. V té době koupi fretky zařizoval můj bývalý přítel. On byl totiž ten, kdo chtěl fretku, tak si také o ní všechno zjišťoval a sháněl chovatele. Jak už to ale bývá, fretka nakonec zůstala u mě a i když jsem v té době nebyla zrovna velký "nadšenec" fretek, tak bych jí dneska už ani za nic nedala!! A jak tedy jersey byla pořízena? Můj přítel jí koupil za 4 500 kč s pasem, kde samozřejmě nebylo zaznamenáno očkování ( to už něco vypovídá!). Sl. Zalabáková tvrdila, že už u jedné rodiny byla a že jí kvůli kousání vrátili. Nicméně u nás nikdy kousavá nebyla, jenom jednou přítele drápla do krve...U sl. Zalabákové jsem doma byla pouze jednou, v té době jsem nevěděla a byla jsem pouze jako doprovod. Vyprávěla nám, že má skoro 20 fretek a že má spoustu přátel z Holandska, Německa, Polska, Ruska a Belgie a že odsud dováží fretky a z toho co jsem pochopila si nějaké nechá jiné putují dál...např. do Ruska...ehm! Z to co také vím tak se sl. Zalabáková "specializuje" na chov fretek s bílými znaky a na chov angor, přitom by se podle mého názoru měl tento chov spíše omezovat, ale každý má jiný názor....

Každopádně věřím, že sl. Zalabáková může vystupovat jako příjemná slečna, která se zdá na první pohled, že o fretkách ví mnoho...bohužel pak mnoho lidí zjistí, že to "mnoho" znamená, že fretky bere spíš jako věci, které se dají velmi dobře zpeněžit.
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" - Antoine de Saint-Exupéry
Uživatelský avatar
Iren
 
Příspěvky: 49
Registrován: 30 srp 2011, 17:20

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod santal.wood » 07 zář 2012, 18:33

Napadlo mne, co z toho Zalabáková má, že kastruje mláďata. Napadlo mne, že možná nechce, aby vyrostli, tak je kastruje, aby byli mláďaty aj v zimě, na jaře, příští rok. Přecejenom, nemusí se jí podařit všechny vrhy hned prodat. Anebo, lidi jsou blbí a řeknou si, kastrované zvíře, odpadají nám výdeje a smrad, tak to lépe prodá. Co myslíte? Nebo proč to dělá? Přecejen je to pro ni nějaký výdej navíc.
santal.wood
 
Příspěvky: 42
Registrován: 17 úno 2012, 13:52

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod martina » 07 zář 2012, 19:49

zalabáková prodává za takové ceny, že se jí kastrace bohatě vyplatí. ostatně na kastrace (a nejen na ně) má jistě množstevní slevu. při počtech zvířat, která produkuje a překupuje, se už veterináři vyplatí jí udělat ceny.

proč kastruje? přesně z těch důvodů, které uvádíš. laiků a naivů je pořád ještě nepoměrně víc než těch, kdo o fretkách něco ví. navíc řada těch, kdo informace mají, je v době pořizování fretky neměli, a prostě koupili. kastrovaná zvířata se (laikům a naivům) lépe prodají, zejména když se tomu dodá ten správný "slogan" o výhodnosti kastrace mimin. kastrovaná fretka nemůže mít mláďata - snižuje se riziko konkurence a nižšího odbytu.
prostě to, co zalabačka dělá, je tak ryzí kšeft, že průzračnější být nemůže. na její obranu nutno dodat, že v čechách není zdaleka jediná, pro koho jsou fretky (a další zvířata) čirá cesta k penězům, nic víc.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod santal.wood » 07 zář 2012, 20:19

vidíš, tak to mne nenapadlo, ona si vlastně takto hlídá potencionální konkurenci. Takže vlastně napsala výš pravdu, že nechce šířit krev svých fretek tady v čechách...
A jak arogantně psala krála, že: "od našich veteřinárů jsem se dozvěděla"
santal.wood
 
Příspěvky: 42
Registrován: 17 úno 2012, 13:52

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod ŽoFiRo » 07 zář 2012, 20:36

santal.wood píše:... Napadlo mne, že možná nechce, aby vyrostli, tak je kastruje, aby byli mláďaty aj v zimě, na jaře, příští rok...


nevím, jestli to bylo myšleno takhle, ale není pravda, že kastrovaná mládata už neporostou, porostou úplně stejně jako nekastrovaná, u psů jsem dokonce četla, že údajně časně kastrovaní dosahují větší výšky než nekastrovaní jedinci stejného plemene...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Johana » 08 zář 2012, 18:39

Nevbo je kastruje proto aby laickým zájemcúm freťata až přijdou do řije "nesmrděla". Je to dle amerického vzoru...a je to nechutné. Ubližovat takto fretkám kvúli biznisu!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Erin » 16 bře 2013, 22:35

Varuji před firmou Animals Holding, Výpusta 90, Želechovice nad Dřevnicí. Prodávají fretky na burze kde je nabízejí v malém akváriu na pilinách bez jídla, bez vody. Firma inzeruje "Nákup a prodej zvířat všech druhů a velikostí. Rozvoz zvířat po celé ČR a SR.
Erin
 
Příspěvky: 96
Registrován: 29 lis 2010, 00:04

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Baddy » 30 kvě 2013, 19:31

Baddy
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29 dub 2013, 19:43

Předchozí

Zpět na VAROVÁNÍ všeho druhu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron