Od koho nekoupit fretku - podruhé...

... před podvodníky, zloději, špatným zacházením, nekvalitním nebo závadným zbožím... Vše samozřejmě v souvislosti s fretkami.

Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod ŽoFiRo » 03 črc 2012, 10:17

silverstar opět září...
"Nabízím 6,5 neděl stará freťátka, k odběru za 2 týdny. Freťátka jsou v různých barvách a délkách srsti, žádná příbuzenská plemenitba, rodiče mnohdy import. Freťátka jsou kvalitně krmena masem a přírodními surovinami a přidáváme vitamíny.
K prodeji budou již kastrovaná vzhledem k předcházení problémům s opakovanými říjemi u samiček a značkováním u kluků. Všechna mláďata budou také očkována a v případě zájmu možno očipovat. Odběr možný v Praze či v Nymburce, cena od 1000kč. Fotogalerie:
http://angoraferrets.rajce.idnes.cz/Babies_Fr etatka_2012/"
http://zvirata.bazos.cz/inzerat/1691806 ... -mimca.php
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Od koho nekoupit fretku

Příspěvekod PxNxDx » 03 črc 2012, 10:23

:shock: a já tuhle CHS předloni varovala před kupcem.. není divu, že mi bylo řečeno, že vše je Ok a vidím to tragicky :roll:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Od koho nekoupit fretku

Příspěvekod martina » 03 črc 2012, 11:00

napsala jsem na veterinární správu, kdyby se někdo chtěl přidat, bylo by to fajn.

jen doplním info od žofiro:

JEDNÁ SE O NECHVALNĚ PROSLULOU PŘEKUPNICI A MNOŽITELKU JMÉNEM KLÁRA ZALABÁKOVÁ. VARUJTE SE KUPOVAT OD NÍ JAKÁKOLI ZVÍŘATA, SPLÁČETE NAD VÝDĚLKEM.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod PxNxDx » 03 črc 2012, 11:42

marti, pokud by nabídneš "návod", tak se ráda přidám.
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod martina » 03 črc 2012, 12:10

petro, nic složitého ani dlouhého.

mejlem jsem na státní veterinární správu (epodatelna@svscr.cz) odeslala odkaz na inzerát (i jsem ho okopírovala do mejlu) s dotazem laika, zda je v pořádku kastrovat nedospělá zvířata, zda to náš zákon umožňuje. uvedla jsem také, že se jedná o inzerát zalabákové, nebo se tak "tváří".

podpis, můj telefon, aby se mi mohli ozvat. už mi přišlo potvrzení, že obdrželi, a číslo jednací.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Iren » 03 črc 2012, 12:41

Ona je vážně nechvalně proslulá? hmm :/...já jen, že moje fretka, kterou koupil bývalý přítel je právě od ní....nebyla sice narozena v její stanici, ale Klára Zalábková jí koupila jinde a chtěla jí prý poslat na chov do Ruska, ale nakonec jí prodala mému ex-přítelovi...Jinak jsem vážně netušila, že má takovou pověst..
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" - Antoine de Saint-Exupéry
Uživatelský avatar
Iren
 
Příspěvky: 49
Registrován: 30 srp 2011, 17:20

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod ŽoFiRo » 03 črc 2012, 12:54

Iren píše:Ona je vážně nechvalně proslulá? hmm :/...já jen, že moje fretka, kterou koupil bývalý přítel je právě od ní....nebyla sice narozena v její stanici, ale Klára Zalábková jí koupila jinde a chtěla jí prý poslat na chov do Ruska, ale nakonec jí prodala mému ex-přítelovi...Jinak jsem vážně netušila, že má takovou pověst..


a to, že jí ona někde koupila a chtěla poslat na chov někam dál ti jako překupnictví nepříjde? jinak ano, dělá to běžně, že fretky někde nakoupí a pak pošle zase dál, loni měla inzeráty i na českých "bazarech" s tím, že vykoupí "česká" mládata pro zahraniční chovatele...
krom tohoto překupnictví taky většinou neudává skutečný věk fretek (často jsou starší než ona tvrdí), upravuje nebo zaměnuje průkazy původu, očkovací průkazy, pasy a podobně.. takže i když si koupíš 9ti týdenní fretku se zaručeným původem, stejně víš o fretce úplně kulový..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Iren » 03 črc 2012, 13:20

To je překupnictví :/....já jsem v té době tomu ještě moc nerozuměla, navíc to celé zařizoval přítel a všechny informace se ke mě dostali z druhé ruky. Původně jsem měla za to, že ta fretka je z jejího chovu a prodává jí do Ruska, až když jsem fretku nechala registrovat na fretka.kom.cz a uvedla původního majitele Siverstar, tak mě vyvedli z omylu, že z jejího chovu vůbec není...

A s tím pasem to je pěkné noo...asi ho mám také sfalšovaný, jelikož je to tam přeškrtávané a přepisované...přítelovi řekla, že se spetla a omylem se přepsala...a to za ní přítel dal 4 500,-.
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" - Antoine de Saint-Exupéry
Uživatelský avatar
Iren
 
Příspěvky: 49
Registrován: 30 srp 2011, 17:20

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod ŽoFiRo » 03 črc 2012, 13:38

kontroloval veterinář někdy číslo čipu fretky jestli sedí s číslem uvedeným v pase? většinou totiž čísla nesedí..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Iren » 03 črc 2012, 13:41

Nekontroloval...sakra, to mě nenapadlo, dát to kontrolovat...
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" - Antoine de Saint-Exupéry
Uživatelský avatar
Iren
 
Příspěvky: 49
Registrován: 30 srp 2011, 17:20

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod ŽoFiRo » 03 črc 2012, 13:54

tak až půjdete na vet, třeba očkovat, a vzpomeneš si, řekni vetovi at jí zkusí přečíst a zkontrolovat, jestli číslo čipu uvedený v pase sedí s číslem fretky, jen pro zajímavost..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Iren » 03 črc 2012, 14:21

příští měsíc se chystáme na přeočkování tak poprosím veta o načtení.
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" - Antoine de Saint-Exupéry
Uživatelský avatar
Iren
 
Příspěvky: 49
Registrován: 30 srp 2011, 17:20

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod PxNxDx » 03 črc 2012, 17:15

tak e-mail na veterinární správu odeslán ;)
jinak přiznávám se, že nevím, zda můj e-mail není zcela "mimo", ale jelikož CHS nemám, mláďata neodchovávám, přiznám se, že podmínky nesleduju.
Slečna/paní píše na svých stránkách, že je členem Evropského a Slovenského klubu chovatelů fretek. Nemají tyto kluby možnost něco s tím dělat? stálo by za to je informovat?
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod martina » 03 črc 2012, 18:16

oba kluby to zajisté ví, zalabáková je mezi fretkaři už mnoho let známá firma. jestli je stále členem zmíněných klubů, netuším.
a jakou možnost mají? leda tak skřípat zubama, stejně jako my. maximálně jí můžou zrušit členství, což by byl opravdu "trest".

jediná možnost, jak eliminovat její přínos pro faunu v čechách, je trestní oznámení. podané kupujícími, pokud zjistí, že je při koupi zvířete podvedla nebo úmyslně uvedla v omyl.

chs s jejím počínáním nemá pranic společného, a je úplně jedno, jestli se označuje jako chovatelská stanice nebo ne. jde o to, zda zákon u nás umožňuje kastrovat mláďata. to taky netuším a hledat se mi to nechce, takže se nechám překvapit.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Johana » 03 črc 2012, 18:54

Myslím že Zalábková členem SK klubu neni, páč v roce 2010 si u SK klubu sama požádala o zrušení registrace ChS.
http://www.fretka.sk/chov_stanice/zoznam-chs.html

To nic nemění na skutečnosti, že se mi z ní chce opět zvracet a vraždila bych.....
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod PxNxDx » 03 črc 2012, 19:23

tak určitě to s CHS nemá moc společného, ale přecejen dost lidí, kteří fretku shání slyší na to, že má někdo registrovanou CHS. Proto si myslím, že by nebylo od věci jí i to členství zrušit a připravit ji tak o "zajímavost".
Naštěstí jsem se slečnou neměla osobní zkušenost, kromě upozornění, aby dotyčnému fretku neprodávala, že pro ni nemá dostatečně vhodné podmínky (což zamítla).
Takže zde z fóra by to teď byla Iren, která by případně mohla podat trestní oznámení pokud chápu ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod martina » 03 črc 2012, 19:33

no, je opravdu paradox, žes varovala zalabákovou před kupujícím, místo naopak.
to, že ji nezajímalo, do jakých podmínek fretku prodává, je v tomto případě naopak typické.

s trestním oznámením jsem nemyslela nikoho konkrétního. na klubový mejl také píšou lidé, kteří se cítí být zalabákovou podvedeni a chtějí po nás, abysme nějak zakročili. bohužel ani těm nemůžeme nijak pomoci, "brečí na špatném hrobě". prostě kdo se cítí být zalabákovou (nebo kýmkoli jiným) podveden nebo okraden, měl by podat trestní oznámení. sobě a zvířatům tím (možná) pomůže, druhé straně (možná) naopak.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod PxNxDx » 03 črc 2012, 19:35

nj.. je to poměrně dlouho a opravdu se v těch poměrech chovatelů moc nevyznám, nechovám, nenakupuju a jsem z ruky :lol:
ale považovala jsem to za svou povinnost.. evidentně v tom případě si s kupujícím sedla :roll:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod ŽoFiRo » 03 črc 2012, 19:39

z SK klubu už odešla, takže už ani její CHS u tohoto klubu, a tuším ani u žádného jiného, registrovaná není. nicméně to jí "nebrání" se jako CHS stále prezentovat, ostatně to tak dělá i spousta jiných "CHS", které třeba ani nikdy nikde registrované nebyly..
pokud vím, pak Zalabáková po ukončení členství v SK klubu přešla k blišší spolupráci s chovem od Fraňkový (http://www.ascfretky.wz.cz/) od který už předtím fretky vykupovala a pak dál prodávala, často jako importy Holandsko nebo z jiných států...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod martina » 03 črc 2012, 20:23

a pokud by si někdo chtěl dělat iluze, jak je prima, že tu máme "čerstvou krev" a import ze západu, tak ať se vrátí zpět na zem. obvykle se jedná o fretky, o které není v zemi původu zájem. jde o "odpad", nevhodný pro další chov, tedy nevýdělečný. vozíme si sem leccos, proč ne fretky-kriply. mláďata se stejně nechají vykastrovat, tak co. jen ať se hýbou kšefty! a nejen s fretkama.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Johana » 03 črc 2012, 22:11

A další množitelka: http://www.ferret.cz/odchovy.html
která si před 2 lety skoro "uvařila" XX fretek (měla jich tenkrát desítky), byla řešena i legislativně a právně. Žel má známosti, tak nijak postižena za týrání zvířat nebyla.
A nadále "množí" fretky.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod majda » 04 črc 2012, 11:15

Obávám se (definitivní stanovisko se dozvím večer) , že kastrace mláďat není protizákonná. Jediné do klub může udělat - důrazně varovat před koupí takových mláďat :-(
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod PxNxDx » 04 črc 2012, 11:29

každopádně mi už odpověděli, že je to alespoň v řízení.
kopie:

Vážená paní Chebenová,
dovoluji si Vám oznámit, že na základě Vašeho emailu zaslaného na naši e-podatelnu, týkajícího se kastrace mláďat fretek a jejich nabízení prostřednictvím inzerátu k prodeji, bude zahájeno šetření veterinárními inspektory. O všech skutečnostech byla informována Krajská veterinární správa pro Středočeský kraj a příslušný inspektorát. Výsledek šetření by Vám měli oznámit.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
MVDr. Irena Charvátová
Odbor ochrany zdraví a pohody zvířat
Státní veterinární správa ČR

Nedělám si iluze, že by se stalo bůh ví co, ale alespoň to oficiálně nezahodili
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod martina » 04 črc 2012, 12:03

přišlo mi totéž.
mezitím jsem projela relevantní zákony čr, kdo si chce zvednout adrenalin, vřele doporučuji. kastraci mláďat žádný z nich nezakazuje. naopak v některých případech se připouští nejen kastrace, ale i další chirurgické či jiné zákroky, jako například označování zvířat výžehem či vymrazováním, zkracování rohů či ocasu, trhání zubů, drápů, krácení zobáku a další chuťovky, BEZ ZNECITLIVĚNÍ.

chápete to?? jsme my vůbec lidi?? už jen to, že se tyhle věci provádí, je hnus a navíc pěkně naživo. super... :o((

závěrem - lidé typu KZ u nás mají zákonnou zelenou. a mně se chce blejt.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod pinina » 04 črc 2012, 12:14

Ach jo, to je děs :( Martino, ty uzákoněné zákroky mě teda fakt dostaly, naprosto s tebou souhlasim, že je to hnus... Já když koukám na přírodopisné dokumentární pořady, tak vždycky obdivuju, jak to má příroda pěkně vymyšlený, všechno je vyvážený, zužitkovaný, prostě uzavřenej řetězec. Akorát my lidi jsme se teda fakt nepovedli :(
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod PxNxDx » 04 črc 2012, 12:19

ikdyby jí to mělo alespoň na chvililinku znepříjemnit to co dělá, jsem ráda, že jsem to poslala a poslala bych znovu
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Johana » 04 črc 2012, 21:16

martina píše:přišlo mi totéž.
mezitím jsem projela relevantní zákony čr, kdo si chce zvednout adrenalin, vřele doporučuji. kastraci mláďat žádný z nich nezakazuje. naopak v některých případech se připouští nejen kastrace, ale i další chirurgické či jiné zákroky, jako například označování zvířat výžehem či vymrazováním, zkracování rohů či ocasu, trhání zubů, drápů, krácení zobáku a další chuťovky, BEZ ZNECITLIVĚNÍ.

chápete to?? jsme my vůbec lidi?? už jen to, že se tyhle věci provádí, je hnus a navíc pěkně naživo. super... :o((

závěrem - lidé typu KZ u nás mají zákonnou zelenou. a mně se chce blejt.



Martino, já se na celkovou legislativu ČR z SR nedostanu. Existují krom zákonú i vykonávací vyhlášky a interní nařízení ministerstev. Skus na to kouknout. Zákon sám o sobě je jen "silabus" dál to múžou řešit právě vykonávací vyhlášky, dodatky k zákonúm a interní nařízení příslušních ministerstev.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod majda » 04 črc 2012, 22:40

Dle názoru Klubu chovatelů a příznivců fretek je kastrace mláďat drastický zásah do dosud nevyvinutého organismu zvířete. Takovýto zásah může mít vážné zdravotní následky a způsobit trvalé poškození zdraví fretky. Klub proto rozhodně nemůže případným zájemcům o freťátka doporučit koupi kastrovaných mláďat, neboť nelze předem vyloučit, že se u takto kastrovaných jedinců později neobjeví zdravotní problémy. Pro úplnost je třeba ještě připomenout, že veterinární zákon (zákon č. 166/1999 Sb.) stanoví v § 4, že:

“Chovatel je povinen chovat zvířata způsobem, v prostředí a podmínkách, které vyžadují jejich biologické potřeby, fyziologické funkce a zdravotní stav a předcházet poškození jejich zdraví.“
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Anna Křišťanová » 06 črc 2012, 09:27

http://ferrets2000.webnode.cz/
Ze zajímavosti jsem si vygooglovala tu Kláru Zalabákovou.
Jsem ráda, že jsem se s ní nesetkala když jsem sháněla fretku.
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Od koho nekoupit fretku - podruhé...

Příspěvekod Iren » 06 črc 2012, 15:27

Na přeočkování jdeme sice až v srpnu ale nedalo mi to a projela jsem pár registrů/databází čipů a hledala ten, který mám od sl. Kláry Zalabákový přilepený v očkovacím průkazu...zatím žádným vyhledávačem nebyl nalezen. Hledala jsem na na národním registru, petmaxxu a europetnetu. Jediné místo, kde jsem nalezla, že taková fretka s tímto čipem existuje, je na Fretka.kom.cz, kam jsem kdysi mojí jersey registrovala a zadávala jsem tam ten čip, nevím, zda ho po mě zkontrolovali. Kdyby někoho zajímalo, tak č. 953000005090634 , ještě tam mám napsáno, že datum označení mikročipem bylo 29.10.2008, ale nevím zda se podle toho dá něco dohledat. Nicméně, až půjdeme na přeočkování tak veterináře poprosím o načtení.
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" - Antoine de Saint-Exupéry
Uživatelský avatar
Iren
 
Příspěvky: 49
Registrován: 30 srp 2011, 17:20

Další

Zpět na VAROVÁNÍ všeho druhu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 2 návštevníků

cron