Fretka s odstraněnými pachovými žlázkami

... před podvodníky, zloději, špatným zacházením, nekvalitním nebo závadným zbožím... Vše samozřejmě v souvislosti s fretkami.

Fretka s odstraněnými pachovými žlázkami

Příspěvekod Anna Křišťanová » 25 črc 2012, 23:47

Prodám ročního samečka fretky tchořovité barvy - Nabídka - [25.7. 2012]
Prodám ročního samečka fretky tchořovité barvy
Ahojky,jmenuji se Fredy a je mi něco málo přes rok.Jsem kastrovaný a mám odstraněné pachové žlázky.Mám tchořovitou barvu a jsem mazílek.Moc rád se mazlím,běhám,jsem zvyklý chodit venku na kšírkách.Maminka mě má moc ráda ale bohužel mě musí dát z rodinných důvodů pryč..a tak společně hledáme ten nejl ...700 Kč
Jihlava


Takhle zní text inzerátu na Bazos.cz
Ale co jsem tak četla, není náhodou odstranění pachových žláz (díky bohu stále ještě) zákonem zakázané?
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Fretka s odstraněnými pachovými žlázkami

Příspěvekod Dodi » 26 črc 2012, 06:02

Je zakázané, ale musela by ses zeptat, z jakého důvodu byly odstraněny. Ze zdravotních důvodů když to rozhodne veterinář to možné je a dokonce prospěšnější, než léčit fretku stále na zápal pachových žláz.
Dodi
 
Příspěvky: 111
Registrován: 08 pro 2010, 14:23

Re: Fretka s odstraněnými pachovými žlázkami

Příspěvekod martina » 26 črc 2012, 08:11

přesně, jak píše dodi - zakázané, ale stejně se s tím setkáváme. a těžko prokázat, že žlázky nebyly odstraněny "ze zdravotních důvodů", ale kosmetických.
jednou z fretek, kde k tomuhle zákroku skutečně byla zdravotní indispozice, byl můj reno, baťa k tomu nemá daleko (a já doufám, že už ho touhle operací nebudu muset v jeho věku trápit). holky se "uvolňují" průběžně, sousedé by mohli vyprávět.

u kluka z inzerátu bych vsadila ruku až po rameno, že odžlázkovaný je proto, že rodině smrděl a vůbec celkově nešel pod fousy. tak chovatelka (nejspíš dcera, ale také možná partnerka) udělala všechno pro to, aby smrdět přestal. stejně to nepomohlo (jak by také mohlo), takže zvíře "musí z baráku". klasika :o(

aspoň že se mu snaží najít nový domov, mohl dopadnout podstatně hůř. držme mu palce.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Fretka s odstraněnými pachovými žlázkami

Příspěvekod Tomas » 28 črc 2012, 07:16

No chudák u nás vám to i veterinář nabídne.. A když jsem mu řekl že je to zakázání a že to má trvale následky tak my řekl že to dělá běžně a že jim to nevadí a že mi napíše že to muselo být že zdravotních důvodů... To jsem ještě přehlédl pak my zaříjeno samyci chtěl vykastrovat... Ráčí jsem našel jiného veterináře a už mám klit a jsem s ním spokojenější :-) a navíc když blbej člověk bude chtít tak si to u nakyho veterináře prosadí... Lidé jsou blbý nic tím neděláme dobrý je to nevnímat........
Uživatelský avatar
Tomas
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 dub 2012, 20:01

Re: Fretka s odstraněnými pachovými žlázkami

Příspěvekod Dodi » 30 črc 2012, 06:07

Až tak složitý zákrok to není, jednodušší než kastrace. Měla jsem 2 samičky odžlázkované (v době kdy to zakázáno nebylo) a neměly s tím žádný "trvalý problém". Nezastávám se týrání zvířat, ale některé věci mě přijdou nesmyslný, stejně jako kupírování uší a ocasů, není týrání jako týrání - to je můj osobní názor.
Dodi
 
Příspěvky: 111
Registrován: 08 pro 2010, 14:23

Re: Fretka s odstraněnými pachovými žlázkami

Příspěvekod Anna Křišťanová » 30 črc 2012, 10:44

Bez ohledu na to jak moc jednoduchý zákrok to je. Ty pachové žlázy to zvíře nemá jen tak náhodou.
A dokud ho to nebude ohrožovat na zdraví nebo životě, tak by se odstrańovat neměly...
A navíc málo který tchoř je v běžném životě používá ne??
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Fretka s odstraněnými pachovými žlázkami

Příspěvekod Dodi » 30 črc 2012, 11:30

Málo který? 8-)
Dodi
 
Příspěvky: 111
Registrován: 08 pro 2010, 14:23

Re: Fretka s odstraněnými pachovými žlázkami

Příspěvekod Anna Křišťanová » 30 črc 2012, 12:03

Tak pokud vím používá je když se cítí ohrožený ne?
Takže pokud není někdo tak nezodpovědný, že freta vystaví jakkoliv stresu nebo nebezpečí, a fret žlázy použije tak je to vina chovatele a ne freta..
Ale nejsem odborník přes fretky.
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Fretka s odstraněnými pachovými žlázkami

Příspěvekod Aniii » 30 črc 2012, 12:43

Tak to jsem největší tyran zvířat, pošlete na mě Kubišovou :D

Fretky nepuší jen ve stresu, ale mnohdy i při hře a je jich hodně, co si uleví třeba při mazlení páníčkovi na klíně. Většina fretek PRAVIDELNĚ a ČASTO puší ;-)
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Fretka s odstraněnými pachovými žlázkami

Příspěvekod Anna Křišťanová » 30 črc 2012, 12:54

Vážně?
Tak to se omluvuji..domnívala jsem se, že jen ve stresu nebo při nebezpečí.
Každopádně nejspíš patřím i s fretem do tý MENŠINY :lol: protože nám se to ještě za rok co jsme spolu nepovedlo a nebo už jsem tak zvyklá že to nevnímám.
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Fretka s odstraněnými pachovými žlázkami

Příspěvekod martina » 30 črc 2012, 13:21

ano, fretky puší ZEJMÉNA v ohrožení a ve stresu (mí sousedé by mohli vyprávět), ale i v těch případech, jak popisuje aniii. anebo taky nepuší vůbec nikdy.

jinak poopravím tvrzení dodi. vyndání žlázek NENÍ jednodušší zákrok než kastrace. co do náročnosti zákroku je to blíž kastraci holek, ušmiknout kulky kluků je rozhodně snažší a méně rizikové. nezkušený nebo nešikovný vet může fretce poškodit svěrač, takže pak už nikdy neudrží pořádně stolici. chylíková, když odžlázkovávala rena, měla z toho poměrně obavy a chtěla asistenci zkušenějšího (!!) veta. a velmi se jí ulevilo, když se reno po operaci úplně zotavil - zkraje totiž hodně špinil, nedokázal "uštípnout". srovnalo se to asi za 3 týdny - měsíc, už přesně nevím
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Fretka s odstraněnými pachovými žlázkami

Příspěvekod Johana » 30 črc 2012, 18:08

Dodi, k tvému příspěvku:
nevidim dúvod preventivního odstraňování žláz u fretek, jako i bezdúvodného kupírování psú. Toto vše považuji za zbytečné chirurgické zásahy na zvířatach. Specielně kvúli Tobě nepoužívám výraz "týrání" který udává zákon.

Osobně nevidim dúvod fretky odžlázkovávat. Jedině pokud jde o zdravotní problém se žlázkama (časté zápaly žláz vzniklé nedostatečným vyprázdňováním). Toto múže být spúsobeno i degenerací chovu, jak to tak sleduji.

Múj první fret Vlňák pušil kolikrát mohutně ze spaní. Asi byli žlázy přeplněné, smrad byl v noci strašný, ale řešil se umytím freta a převlečením klece.

Kožich také puší zřídka. A řešim to obdobně jako u Vlňáka.

Pušení se dá vyvětrat, látkové věci vyprat.

A souhlasím s Martinou: operace žláz u fretky je o moc víc riziková, jako kastrace (riziko porušení svěrače).
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na VAROVÁNÍ všeho druhu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron