Fretky ve zverimexu

... před podvodníky, zloději, špatným zacházením, nekvalitním nebo závadným zbožím... Vše samozřejmě v souvislosti s fretkami.

Fretky ve zverimexu

Příspěvekod Morgan24 » 05 srp 2011, 08:31

Tento týden jsem navštívila dva zverimexy v Praze a byla jsem naprosto zhnusena. Jeden byl Zvěrokruh v Europarku Štěrboholy a druhý byl Pet Center v Paladiu na Náměstí Republiky. V obou měli fretky na piinách, ve zvěrokruhu měli v kleci barevný míček který, když ho rozkoušou, jim ucpe střeva. V paladiu neměla fretečka ani pelíšek, pouze pohozené dva ručníky, v misce s vodou naházené piliny, bez jídla a nejhorší bylo že nebyla v kleci, ale v teráriu.
V tom zvěrokruhu se jedná patrně o dvě nádherné samičky (tchořovitá a albínka) a v Pet center patrně tchořovitý sameček, řeci jen na samičku je docela velký, tedy alespoň podle mého soudu.
V obou obchodech na mé připomínky jen pokrčily pracovnice rameny :-(
Ještě zkusím napsat na vedení obou obchodů, ale nějak nevěřím v nápravu. Navíc tam fretečky stojí mezi 12-15 stovkama, takže se asi hned tak neprodají.
Atlas, Antaios, Valkýra a Mija s paničkou
Uživatelský avatar
Morgan24
 
Příspěvky: 91
Registrován: 26 lis 2010, 21:22
Bydliště: Praha 7

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod pinina » 24 říj 2011, 10:14

Včera jsem byla ve zveráči "Super ZOO" v Plzni u velkýho Tesca. Mají tam malinkou světle tchořovitou fretečku... Stáří odhaduju tak na 5 - 6 týdnů, je fakt prťavá, má ještě takovou tu neohrabanou motoriku a mléčné zoubky (byly vidět, když se snažila chroupat granule). Paní mě jí nechtěla nechat pochovat, takže jsem jí okoukávala jen přes mříže. Krmí jí granulema Brit pro dlouhostrský kočky, leží tam mezi těma lisovanejma válečkama (hamaka tam sice je, ale tak vysoko, že by s tím měla problém i velká fretka) a při otázce na věk mi bylo sděleno, že fretečce je do 3 měsísů... Bylo mi z toho tak šoufl a tak moc mě jí bylo líto, že jsem od tamtud vystřelila s očima plnýma slz (ty mam i teď, když to píšu). A bohužel teda nemám sílu jim říct, jak by se o fretečku měli postarat, čím ji krmit atd atd... Vím, že je to špatně, ale fakt to nezvládnu :cry:
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod stulitt » 24 říj 2011, 10:40

No, Věruš, v tomhle zveráči jsem jim to říkala asi milionkrát, že nemá bejt na válečkách, že jí tam maj dát aspoň záchodek, atd. atd., ale marně :-( a neni to jen tam, tyhle větší zveráče (Zvěrokruh v Olympii apod.) na nějaký doporučení a prosby fakt kašlou :-( já už ve zveráči nebyla hooodně dlouho, kvůli tomuhle, páč mě to vždycky taky pak bolí...
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod martina » 24 říj 2011, 10:57

pinino,

napiš NALÉHAVÝ dopis (stačí mejlem) na příslušnou veterinární správu, že v tomhle zverimexu momentálně prodávají mládě PŘED ODSTAVEM, aby tam akutně někdo došel na kontrolu.
když tam dorazí za čtrnáct dnů, je to k prdu, klidně můžou tvrdit, že tohle mládě tam mají dva dny a ne tři neděle :o/
no a samozřejmě rozveď i to, JAK tam mládě je uskladněno :o(
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod pinina » 24 říj 2011, 11:01

No já včera říkala, že už do zveráčů fakt nikdy nepolezu. A jestli tam někdy budu chtít jít, tak ať mi dá manžel rovnou přes hubu. Protože tahle návštěva se mě dotkla úplně nejvíc. Pořád vidím to malé bezbranné freťátko, co se sotva drželo na nožkách a snažilo se papat granule... A mají tam momentálně 10 nebo 11 štěňátek různých ras - to teda taky těžce snášim :(
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod pinina » 24 říj 2011, 11:06

Martino, já to klidně napíšu, to zvládnu, ale nemám 100% jistotu, jestli se nepletu s tím věkem. Musel by to vidět někdo, kdo odchovává mláďata. Srovnávala jsem to s miminkama od Petry, na něž jsme je chodily se Sulitt vždycky před odchodem do nových rodin kouknout... Zkoušela jsem dneska písnout Petře i Janině (Aluki).
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod martina » 24 říj 2011, 13:36

pinino, to je úplně jedno, že si nejsi jistá, to neřeš. od toho je právě veterinární správa, aby to posoudila. navíc i kdyby mládě bylo mladší 6 týdnů, oni určitě mají papír, že není, takže je to celkem jedno :o(
jde hlavně o to jim znepříjemnit ty všivárny, který dělaj, zarazit se to asi nepodaří nikdy.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod Cesta » 25 říj 2011, 10:50

Ahoj, právě z těchto důvodů máme Petici.. více možno vidět, petici podepsat či i dále šířit na:
http://www.fretkyboleslav.cz/clanky/pet ... iraty.html či na
http://www.petice.net/petice-za-zakaz-p ... se-zviraty
Alena - Fretky Boleslav
Cesta
 
Příspěvky: 13
Registrován: 23 zář 2011, 16:20

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod pinina » 25 říj 2011, 11:43

Odeslala jsem e-mailem dopis na KVS Plzeň, tak uvidím, co mi na to odpoví. Napsala jsem ho podle návodu, co je na stránkách klubu. Jak říká Martina - aspoň jim ten zveráčový byznys znepříjemnit....
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod martina » 25 říj 2011, 15:29

díky, a dej pak vědět, co se dělo, resp. zda vůbec něco.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod pinina » 03 lis 2011, 07:02

Tak mi včera přišla odpověď na moji stížnost:

Dobrý den, dne 25.10.2011 byl na e- podatelnu Krajské veterinární správy doručen podnět k prošetření možného týrání zvířat, který byl přijat pod č.j. 2011/4116/KVSP

Jednalo se o prošetření chovu., resp. prodeje zvířat v kamenném obchodě Super Zoo Plzeň, Nákupní 9, Plzeň, chovatel ČECH ZOOMARKET, s.r.o., Masarykova 354/23, Plzeň 4 – Doubravka. Místní šetření, tedy úřední veterinární kontrola byla nařízena na 27.10.2011, při které bylo zjištěno, že event. týrané zvíře (fretka) se v prodejně již nenachází. Bylo potvrzeno, že nákup proběhl 5.10.2011 a že byla již prodána. Přímo v průběhu úřední veterinární kontroly se nepodařilo prokázat porušení obecně závazných právních norem.

Chovatel bude následně vyzván k doložení potřebné evidenční dokumentace.

S pozdravem

MVDr. Marek Svoboda
Krajská veterinární správa pro Plzeňský kraj
vedoucí oddělení péče o pohodu zvířat
377 333 827
m.svoboda.kvsp@svscr.cz

P.S. S chovatelem byla ústně projednána i doporučení Klubu chovatelů a příznivců fretek.



Akorát mi teda hlava nebere tu zmínku, že "nákup proběhl 5.10. a že byla již prodána"... To jako že fretku zverimex koupil 5.10.? Proboha to by jí musely být tak 3 týdny! No nic, nebudu se zase rozčilovat...
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod martina » 03 lis 2011, 15:15

pinino,

nene, to vůbec neznamená, že fretce byly tři týdny. to velmi pravděpodobně znamená, že MAJÍ DOKLAD o tom, že 5.10. nakoupili fretku ve věku 6-x týdnů (po odstavu).

ad "Chovatel bude následně vyzván k doložení potřebné evidenční dokumentace"
až tě budou znovu informovat o tom, že vše bylo v pořádku, že fretce bylo ... x ... týdnů, ujisti je, že nebylo, protože fretě jsi viděla a buď bylo nepochybně mnohem mladší než prodejce tvrdí anebo jejich doklad neodpovídá fretěti, které měli v té době na prodejně, ale nějakému jinému (tedy tohle jen odhaduju, ale jestli jsem to trefila, tak něco podobnýho klidně VS napiš.)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod pinina » 04 lis 2011, 07:49

Je mi jasný, že fretce nebyly tři týdny, že jde jenom o papír, ale naprosto mě to nadzvedlo ze židle - tyhle jejich všivárny :evil: Popravdě ani moc nepočítám, že by mě dál informovali, když je všechno "vpořádku". Spíš by mě zajímalo, jestli je fretka opravdu prodaná...
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod silva » 04 lis 2011, 12:13

Ony výsledky těch šetření zpravidla v člověku vyvolají akorát tak vztek a beznaděj, protože obchodník to často zařídí tak, že na něj veterinární správa nic nenajde. Ale stejně si myslím, že v posledku to smysl má - minimálně v tom zverimexu teď vědí, že si mají dávat pozor. A snad je to přivede k úvaze, že pro příště jim takovýhle prodej za případné komplikace nestojí.
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod Fredulda » 22 úno 2012, 20:29

Fredulda
 
Příspěvky: 56
Registrován: 27 lis 2010, 10:50

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod Amy » 23 úno 2012, 10:14

No bezva...
To je tam mají zase v tom uzavřeném "ala terárku"?
Len, střeštiprdlo Piškotek a Phoebe
Uživatelský avatar
Amy
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2010, 18:20

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod PxNxDx » 28 čer 2012, 11:05

Chtěla jsem potěšit alespoň troškou všechny fretkaře. Letos (a snad to neřikám předčasně) se zatím ve zverimexech (min. 4ks) v Trutnově neobjevilo jediné fretě :mrgreen: Předloni touhle dobou mívali už i druhé várky a letos nikde nic. Tak snad klesla poptávka natolik, že už se to nevyplatí. Vím, že loni tu byl ten poslední sameček sand čtvrt roku, než si ho koupili nějací němci....
tak třeba e situace k lepšímu obrací :idea:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod Demi » 29 čer 2012, 00:57

Za to v Plzni sou snad všude. V SuperZoo, ve Zvěrokuhu, v Hornbachu.
Paní ve Zvěrokruhu se mi přiznala, že mláďata jim "chovatel" dodává vždy 6ti týdenní, že jsou očkovaná na vzteklinu a že to jsou PRAVDĚPODOBNĚ dvě samičky. Po krátkém rozhovoru, kdy sem jí řekla, že to není chovatel ale množitelský prase a po prosbě o ukázání očkováku prodavačka zrudla, odešla a už se nevrátila.
Vedle klece měli dvě obrovské modré rukavice jako kdyby tam chovali kdovíjakou příšeru. No prostě bez komentáře.

V SuperZoo sem byla shodou okolností 3x během měsíce. Za tu dobu se tam vystřídali fretky tři. Narozdíl od Zvěrokruhu byla freťata větší a jedna prodavačka si snima chodila hrát a nabízet zákazníkům.

Zajímavé je, že všude jsem narazila jen na samičky.
Jinak všude to samé, podestýlka všude po kleci, hamák skoro až u stropu a zavěšená jedna hračka na provázku. Co dostávaj za granule jsem neodhadla, ale určitě to byla nějaká "mňamka".

A do zverimexu mi už nikdo dlouho nedostane. Sháněla sem velkej rohovej záchod, protože v Superzoo měli poslední a já chtěla ještě jeden ven. Radši udělam líp, když ho objednam z netu.
Uživatelský avatar
Demi
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 bře 2012, 18:09
Bydliště: Mýto (u Rokycan)

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod martina » 29 čer 2012, 09:08

mám rudo, jen to čtu, ani vidět to nemusím. fretky vedle krumpáčů a sazenic, tak to už je skutečně přes čáru :o((((

někdy před rokem kolovala jakási petice za zákaz prodeje šelem v obchodech se zvířaty, máte někdo ponětí, kde skončila a jak?
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod Johana » 29 čer 2012, 20:36

Tato situace je fakt hrozná!
Já mám v SR zmonitorovanou jen BA a tam pokud jsou fretky ve zverimexech tak ve velmi dobrých, nebo vyhovujících podmínkách. Snažim se "páchat osvětu" jak mi to jen jde.
Jak jsou v jiných městech SR, to žel netušim, na to dosah nemám.

Zákon zákazu prodeje "chlupatých" zvířat ve zverimexech (od křečkú přez potkany až po fretky) by se měl propagovat plošně v rámci EU. Ale obávám se, že jelikož EU neví jak by sama měla dál fungovat po ekonomické stránce, tak je to neschúdné.
Tim pádem je to neschúdné co do zákonú jednotlivých státú EU.
Jdu zvracet....
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod majda » 03 črc 2012, 07:50

K petici jenom to, co si pamatuju...dávala jí dohromady Alena z Boleslavi, posílala to Klubu aby se pod petici připojil. Protože ale některé věty nedávaly smysl , chtěly jsme ji upravit a nechat zkontrolovat právníkem (Pavlou H.) s tím, že pak není problém petici podpořit. Bohužel tento návrh Alena odmítla a petice visela někde na netu. Jak je to s ní dál fakt netuším, možná by věděla Liška......
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod PxNxDx » 03 črc 2012, 09:36

ach jo... proč bejvá někdy takovej problém spojit svoje síly v něčem užitečnym, když cíl je navíc stejnej pro všechny :roll:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod Demi » 23 zář 2012, 11:30

Byla jsem asi před 1-2 týdny opět na obhlídce po Plzeňskejch zverimexů. Jen sem neměla čas se podělit.

V SuperZoo jsem našla šesti týdní batolátko. Řekla bych že samička, hrozně vyplašená - lekala se každýho pohybu kolem klece. Prodavačka mi tvrdila, že mláďátku je víc. Ale ta fretuška byla fakt prťavá a neohrabaná.

Zvěrokruh. Krom fretek standartních papoušků začali týrat i nosála červéno, který je tam už asi měsíc. Fretku tam mají jen jednu, ale v opravdu otřesných podmínkách. V kleci měla dvě totálně sežraný gumový hračky. Doufám, že z toho nebude mít nějaké problémy jako jsou ucpaná střeva a kdo ví čeho ještě.

Takže se v podstatě nic nemění, je to jen více otřesnější.
Uživatelský avatar
Demi
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 bře 2012, 18:09
Bydliště: Mýto (u Rokycan)

Ostrava

Příspěvekod Salome » 06 říj 2012, 17:49

V Pet centru v ostravském futuru mají jednoho šampaňského bobana. Pohlaví netuším, starý vypadá dostatečně, za cenu 1600 kč..
Mají ho v jakémsi teráriu, podstavu má dostatečnou, řekla bych, jenže to má zaskládané blbostma, takže nakonec moc prostoru nezbývá,každopádně si myslím, že výška voliery je naprosto nevyhovující, zdálo se mi to fakt nízké.
Na zemi má freťule podestýlku, nějaké hoblinové válečky, které se rozpadají na malé kousky, dostalo se jí to do vody, navíc neměla žádné žrádlo a hledala v podestýlce nějaké rozházené granule, takže beztak omylem žere i ty hobliny. Poprosila jsem obsluhu, aby fretku nakrmila- prý ji krmí každé ráno. Byla jsem tam ve 4 odpoledne a jak říkám, misky byly uplně prázdné a fréťa očividně hladová. Podvyživeně sice nevypadala, ale může tam být teprve chvilku, každopádně s tímhle přístupem teda asi dlouho nevydrží..
Jinak vypadal klidně, chodil do záchodu, který měl čistý (ale zajímalo by mě, čím ho krmí, měl taková nazelenalá hovínka, což jsem teda u svých fretek nezažila)..
Bylo by asi dobré, kdyby se na fretečku šel někdo ještě podívat, jestli má žrádlo, dost prostoru (ze zákona by snad výška měla být 0,7 metru, což podle mě teda to terárko nemá) a případně dal podnět veterinární správě. Já asi nebudu mít hned tak čas se tam mrknout (a hlavně by mě prodavačka asi moc vřele nepřivítala, když si vezmu,jak se na mě dívala, když jsem ji prosila o zlepšení podmínek pro to zlatíčko), ale taky to ještě zkusím.
Salome
 
Příspěvky: 2
Registrován: 01 led 2012, 14:51

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod martina » 06 říj 2012, 19:09

jestli tam někdo půjdete, zkuste jim tam, prosím, hodit alespoň pár letáků. pro zverimex i pro zákazníky.
http://www.fretka.cz/fretka-je-selma-nikoli-hlodavec/
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod PxNxDx » 25 lis 2012, 15:18

ach jo... včera jsem se stavila cestou ze školy ve zverimexiu (Hradec Králové, atrium).
Našla jsme tam tchořovitou fretečku v kleci bez záchodku, pelíšku, hračky a s prázdnou miskou na Asanu.
Cena 790,- fretka šampaň.
Tak sjem šla s dobrou vůlí za prodavačkou, že bych se na ni ráda zeptala, jak je stará.
A bylo mi sděleno, že je to půl roční samička, nejmenší mládě z vrhu, v nejvhodnější chvíli na prodej. Je to šampaň s něčím křížená. Na mou poznámku, že asi s tchořovitou, páč vypadá na tchoříka se na mě slečna obořila, že NE, JE TO ŠMAPAŇ, PROTOŽE MÁ RŮŽOVEJ ČUMÁČEK. A byla tam chovatelka, která jí to řekla :evil:
Pak se mě už jen zeptala, zda si ji chci koupit a další debata nebyla přípustná :(

Mám foto.. přemýšlím, že až pojedu v pátek do školy, hodím tam alespoň letáček pro zverimex i pro zákazníky.. jen si řikám, zda by to rovnou nestálo nahlásit :oops:

Obrázek
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod Janda » 25 lis 2012, 20:19

To je hrozny.Chuderka..Fotka mi nejde zvetsit tak to moc neni videt,ale sampanku mam doma a vypada opravdu jinak. :(
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod majda » 26 lis 2012, 09:21

Peťo, pošli to na KVS i s tou fotkou.....
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod PxNxDx » 26 lis 2012, 19:09

Odesláno.. budu informovat, pokud se bude dít něco dál ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Fretky ve zverimexu

Příspěvekod PxNxDx » 01 pro 2012, 10:52

zatím nic. Ve zverimexu jsem byla včera a fretka je v naprosto stejných podmínkách. Bobky má chudák žluto-zelené. Jdu zkusit sepsat druhou zprávu a znovu odeslat s novou fotografií :?
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Další

Zpět na VAROVÁNÍ všeho druhu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron