Fretka a psi

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Fretka a psi

Příspěvekod Mort » 29 zář 2011, 20:45

Zdravíčko, chtěl bych se zeptat, zda s tím máte nějaké zkušenosti nebo je tu někdo znalý práva, ale mám pár dotazů, a to. Jak by se řešila rvačka mého freťáka a třeba krysaříka (psa) od sousedů, kteří by ho NEměli na vodítku a bez náhubku a já svého freťáka na vodítku MĚL? k z nás dvou by měl problém? Nebo jak by se postupovalo kdyby byli na vodítku oba a náhodou by se pobili (jen čistě teoreticky, k tomu by asi nedošlo, ale třeba by se pes vysmekl)? Jestli s tím někdo máte nějaké zkušenosti, sem s nimi. Jsme na kopci 3 paneláky a sousedi (různí) tu maj asi dohromady 6 takových malých psů, bez vodítka a náhubku a říkaj tomu venčení (spíš do uvozovek) a to spočívá v tom že majitelé vylezou před barák a psi běhají všude kolem, že majitelé ani neví, kde je mají :-D tak pokud někdo ví, byl bych rád za vaše odpovědi :-)

P.S- omlouvám se pokud jsem téma založil někde špatně nebo tu už podobné je.
Uživatelský avatar
Mort
 
Příspěvky: 18
Registrován: 13 zář 2011, 08:41

Re: Fretka a psi

Příspěvekod ŽoFiRo » 29 zář 2011, 21:10

to je jeden z důvodů, proč fretky nepouštim na sídlišti, ale chodim mimo.. jinak si nemyslím, že by fretka psovi nějak vážně ublížila a spíš naopak, i když je krysařík, york a podobná havět malý pes, pak jsou to vesměs psy původním určením na lov krys, tedy zvířete ne o moc menšího než fretka..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Fretka a psi

Příspěvekod Mort » 29 zář 2011, 21:15

No ale hlavně mě zajímá to, zda bych mohl třeba žalovat ony majitele psů, co by je neměli pod kontrolou a měli je volně :-) nebo kdyby moje fretka spíš ublížila psu, zda by ona neměla problém, i přes to že by na voditku byla :-)
Uživatelský avatar
Mort
 
Příspěvky: 18
Registrován: 13 zář 2011, 08:41

Re: Fretka a psi

Příspěvekod ŽoFiRo » 29 zář 2011, 21:24

žalovat je můžeš, ale pochybuju, že se bude něco řešit.. bude to maximálně poškození majetku a možná bys tak dostal akorát náhradu škody.. takže být tebou, fretáka si hlídám a ty "neškodný" podvratáky nepodcenuju, nikdy nevíš, jak fretku chytne a i když váhově může mít takový pes stejně jako fretčí samec, pro fretku může být útok smrtelný..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Fretka a psi

Příspěvekod Mort » 29 zář 2011, 21:31

tak každopádně freťáka střežím jako oko v hlavě :-) jen mě to tak zajímalo, bo ti podvraťáci me tu fakt štvou :-! díky za rady
Uživatelský avatar
Mort
 
Příspěvky: 18
Registrován: 13 zář 2011, 08:41

Re: Fretka a psi

Příspěvekod Johana » 29 zář 2011, 22:01

Pokud jsou majitelé těch psú tak bezohlední, že mají psa na volno i po upozornění (v trávě třeba fretku oni nevidí)...šla bych tu fretku venčit jinam. S lidskou blbostí a bezohledností se zákonně bojovat nedá. A když tak leda na úkor roztrhané fretky.

Jinak celkem mne tato situace zaráží. Já bydlím v Bratislavě-Petržalce (přezývané Bonx), jen Petržalka má 160 000 obyvatel), je tu psú hafo. Ale kam jdu s fretkou, nikde problém se psama nemám.
Když je pes kterého neznám navolno (majitel psa fretku v trávě vidět nemusí), stačí mi slušně požádat aby si dali psa na vodítko. Oni daj psa na vodítko, ja vezmu fretka do náruče, pokecáme...a každý jdeme venčit jiným smněrem.

Možná je to někdy i o přístupu obou stran, ale hlavně toho, kdo se bojí.....
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Fretka a psi

Příspěvekod Mort » 30 zář 2011, 08:34

Tak to já bydlím na vesnici, a freťáka rozhodně roztrhaného nechci... ale tady jsou majitelé psů pomalu agresivnější než samotná zvířata, bezohlední a lhostejní :-! každopádně s freťákem budem chodit do zámeckého parku, už to máme vymyšlené :-D
Uživatelský avatar
Mort
 
Příspěvky: 18
Registrován: 13 zář 2011, 08:41

Re: Fretka a psi

Příspěvekod Patty » 30 zář 2011, 16:22

Tady je to taky hrůza. Bojím se některé "chovatele" psů potkat i když jsme s hafanama. Někteří totiž ještě nezjistili, že existuje vodítko a že by se pes měl vychovat. S fretkama teď už ven chodím hodně málo, jsou to staroušci, ale dřív jsem se snažila chodit tam, kde pejskaři nebyli a dávala pozor jak nějaký paranoik. A stejně jsme měli jednou namále.
Patty
 
Příspěvky: 66
Registrován: 27 lis 2010, 16:07
Bydliště: Hanušovice


Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků