Úrazy

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Úrazy

Příspěvekod Anna Křišťanová » 23 říj 2011, 17:45

Ahoj, mám doma 2 měsíčního freťáčka. Věnuji mu spoustu času, hrajeme si, blbneme a podobně. Dost mě ale znepokojuje, že u těch her kolikrát třeba spadne z postele, jak na mě třeba útočí, nebo když předemnou utíká, tak třeba narazí do skříně. Může se mu něco stát?
Také jsem se chtěla zeptat, občas u těch her vydává zvuky, první je takové kvokání, což bych chápala jako výzvu k boji, ale druhým zvukem je takové pískání a to nevím jak si vyložit.
Předem díky za radu
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Úrazy

Příspěvekod martina » 24 říj 2011, 00:21

stát se mu něco samozřejmě může, stejně jako si může způsobit úraz při hrách třeba dítě.
kvokání je projev radosti, kvoká samec na samičku nebo samička na mláďata. občas je kvokání "výhrůžné", ale většinou je to pozitivní hlasový projev.
naopak zvuk podobný pískání je slyšet spíš v opačných situacích - bolest, strach, zlost... bylo by to možné? moje mrcha na mě někdy píská, kňučí, vrčí nebo jak ty zvuky popsat, když jí "zlobím" a ona se vzteká - třeba že jí nechci pustit.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Úrazy

Příspěvekod Johana » 24 říj 2011, 18:18

Múj první fret byl i jako malý celkem klidný. To co mám teď je tornádo, takže když mi jako 2 měsíční jak sme ho donesli padal na hlavu z opěradla sedačky, byla sem na prášky. Teď podud odněkud spadne, nebo narazí...už to neřešim. Samozřejmně že musí být stále pod dozorem, byt fretkovzdorný a nesmí spadnout ze skříně.
To pískání múže být snad i rozmrzelost, když si malý fret ještě chce hrát, ale už má hlad...a nemá "čas" přerušit hru a jít se najíst. Múj Kožuchin to doplňuje občas i rafáním po ruce. Takže ho zavřu do klece a okamžitě jde žrát.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Úrazy

Příspěvekod Anna Křišťanová » 25 říj 2011, 21:42

Většinou tyhle zvuky doprovází to, že se předemnou schová a následně na mě odněkud zase vyskočí. Fretku mám poprvé takže jsem neskutečně starostlivá a mám tak nějak strach protože nevím co od toho čekat. To kvokání bych si vysvětlovala spíš pozitivně, a ten druhý zvuk možná že se rozčiluje ... ale jídlo i pití má jak v kleci, tak i mimo nic a během her se běžně odběhne občerstvit. Tak vůbec nevím.
Ale moc děkuju za odpověď
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58


Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron