Mazlení

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Mazlení

Příspěvekod Anna Křišťanová » 01 lis 2011, 15:20

Ahoj všichni,
chtěla jsem se zeptat, jestli se s fretkou dá nějakým způsobem i mazlit.
Jelikož mám doma 2 měsíčního freťáčka a zatím hrajeme jen ty jeho hry na kousání a honěnou.
Tak jestli třeba časem trošku zlenivý a přijde se třeba sám pomazlit nebo tak něco.
Díky za odpověď
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Mazlení

Příspěvekod Mort » 01 lis 2011, 16:10

Fretka není kočka :-D třeba můj skoro 5ti měsíční freťák se mazlí jan stylem, že mě vždy jemně rafá ;.-) a nebo když ho jooo hodně unavím tak pak se i mazlí :-) ale jinak budou vždy lovci, nevím jak po vykastrováni ale.
Uživatelský avatar
Mort
 
Příspěvky: 18
Registrován: 13 zář 2011, 08:41

Re: Mazlení

Příspěvekod martina » 01 lis 2011, 16:29

jééje! no jasně, že se se spící nebo starou fretkou dá mazlit... ;o)

ano, bez legrace - od mladého třeštiprdla skutečně moc mazlení nečekej. ale za tvoje současné "obětování se" při fretčích bojovkách se ti časem odmění i tím občasným pomazlením. a čím bude starší a čím tě bude mít radši a čím více ti bude důvěřovat (za to dnešní hraní a krmení a láskyplnou péči), tím spíš se přijde později i pomazlit, nebo se alespoň občas nechá poňuchňat :o)

kolem roku se zklidní holky i kluci. kluci víc, a zejména po kastraci jsou z nich peciválové, co se rádi rozvalí u maminy na klíně ;o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Mazlení

Příspěvekod Anna Křišťanová » 01 lis 2011, 17:04

No samozřejmě že nečekám mazlení jako třeba u kočky nebo psa. Spíš jen tak nějakou tu opětovnou lásku nebo tak něco. Spíš mi šlo o to, jestli se to zvíře moje někdy uklidní :D
A ještě jeden dotaz, je normální, že si naprosto dokáže při těch hrách vystačit sám? Občas mi totiž přijde,že je v pokoji více než jeden imaginární nepřítel a můj freťák se ho snaží ulovit. Jakože zničeho nic začně třeba tak podivně řehtat a skákat a zakousne kus hadru, kterej je v tu chvíli blízko něj :D
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Mazlení

Příspěvekod Johana » 01 lis 2011, 17:39

Anna Křišťanová:
Já mněla první fretku Vlňáka (dožil se necelých 7 let), ten se mazlil celkem nerad, ale ráno a večer mi vlezl do postele, tam mne lízal. nechal se ňufal, hladit, usnul tam.
Teď mám 7-měsičního Kožicha, také je ráno i večer v posteli, mazlí se, pusinkuje, usne v posteli. Přes den když je vylítaný nechá se v náručí hladit a muchlat. Někdy si sám vyskočí ke mně na sedačku a vleze na klín.
Jink je neřízená střela.
Takže myslim, že fretka se mazlit nechá, ale jak která :-)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Mazlení

Příspěvekod Anna Křišťanová » 01 lis 2011, 18:35

A jak často si s ním hraješ?
Mě se ho při hrách ještě nepovedlo natolik utahat aby u mě usnul...
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Mazlení

Příspěvekod Mort » 01 lis 2011, 19:38

Jak říká Johana, je to u fretek individuální :-D já třeba s mým freťákem jdu běhat do parku, tam se honíme a třeba 15minut "v kuse" běháme (ale fakt divočíme) pak projdem park, očuchá si kde se co dá, vykoupe v rybníčku a pak poslouchá skoro snad jak pes a usne mi nejlépe pod oblecením na zádech :-) ale třeba kamarádka má freťáka, který může běhat snad den ale na klíně ji neusne... uvidíš. Ale teď je podle mne ještě mladý, bude to torpédo.
Uživatelský avatar
Mort
 
Příspěvky: 18
Registrován: 13 zář 2011, 08:41

Re: Mazlení

Příspěvekod Johana » 02 lis 2011, 02:30

Anna Křišťanová píše:A jak často si s ním hraješ?
Mě se ho při hrách ještě nepovedlo natolik utahat aby u mě usnul...


Kožicha sem si přinesla když mu bylo 8 týdnú. Ráno než sem šla do práce (asi od 05,30 hod.) sem se mu věnovala cca 1,5 hodiny, hraní, lítání - aby se co nejvíc vyběhal. Pak sem ho zavřela do klece. Z práce sem šla ihned dom a hned sem ho pouštěla z klece (cca o 16-17 hodině). Opět hraní, učení na záchod, učení na povely. Když už mněl všechna očkování proti psince, tak krom hraní doma a učení, procházky venku (1 - 1,5 hodiny). No a pak ještě doma hraní než sem šla spát.
Píši v minulém čase, protopže sem teď dlouhodobě PN. Ale i když sem doma, snažim se Kožichovi udržovat denní režim: ráno hraní, lítání...pak spát...cca od 16-17 hod. hraní, učení, venčení

Neboj, až bude tvému fretíkovi 7-8 měsícú, taky múže být mazlivý plyšák. Pokud ovšem v tom čase zvládnete jeho pubertu :-)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků