Pomooooc!

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Pomooooc!

Příspěvekod Anna Křišťanová » 06 lis 2011, 21:38

Jsem zoufalá, můj freťák se rozhodl, že mě asi zničí.
V pelíšku trhá a požírá deku a jiné textilie, chodí se válet v kočkolitu co má v záchůdku. Reje do něj čumáčkem a pak strašně pšiká.
Co s ním mám dělat?
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Pomooooc!

Příspěvekod ŽoFiRo » 06 lis 2011, 21:54

ideálně si fretku nepořizovat.. hrabání ve stelivu je oblíbená zábava a pokud se tak rozhodne, neuděláš s tím nic. na požírání látek pozor, může ucpat střevo, často půmůže nahradit látkou pevnou - riflovina a pod, časem to přejde.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Pomooooc!

Příspěvekod Anna Křišťanová » 06 lis 2011, 22:10

To s tím nepořizováním si fretku nějak nechápu. Mě to nevadí, spíše mi jde o to, co se může stát jí v případě, že se hrabe ve stelivu nebo požírá ty látky.
Ale díky za odpověď
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Pomooooc!

Příspěvekod Johana » 06 lis 2011, 22:25

Anna Křišťanová píše:Jsem zoufalá, můj freťák se rozhodl, že mě asi zničí.
V pelíšku trhá a požírá deku a jiné textilie, chodí se válet v kočkolitu co má v záchůdku. Reje do něj čumáčkem a pak strašně pšiká.
Co s ním mám dělat?


Jak je fret starý? Jak ho máš dlouho? Kdes ho koupila?

Múj fret , teď je mu 8 měsícú byl před pár měsící stejně "protivný". A neni to múj první fret.....
Každá fretka se dá zvládnout, tož se nevzdávej :-)

Dej mu toho kočkolitu do záchodú jen na dno (málo), nevybírej exkrementy v záchodě často (stačí jednou za den). Nemněň celý obsah záchodu, jen vyber exkrementy a dosypávej stelivo.
Múj momentální fret Kožich mněl také období "vyhrabávání steliva". Jak sem začala praktikovat výše uvedené, časem ho to přešlo. Tož vydrž!
Na požírání deky pozor, když tak mu vezmi tu "textíli", která mu "chutná" a dej mu jiný materiál. Co vím, fretkám "nechutná" riflovina a podobné pevné tkaniny (třeba režné plátno).

Držim palce a napiš jak pokračujete s výchovou freta.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Pomooooc!

Příspěvekod Anna Křišťanová » 06 lis 2011, 22:58

Jsou mu 2 měsíce a týden. Mám ho doma necelý měsíc a pořídila jsem si ho od chovatelky.
Jinak protivnej není, při hrách vypadá vesele a spokojeně, žádnej jinej problém s ním není.
Jinak stelivo mám úplně to jemné, možná bych měla pořídit třeba hrubší.
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Pomooooc!

Příspěvekod Johana » 07 lis 2011, 00:05

Anna Křišťanová píše:Jsou mu 2 měsíce a týden. Mám ho doma necelý měsíc a pořídila jsem si ho od chovatelky.
Jinak protivnej není, při hrách vypadá vesele a spokojeně, žádnej jinej problém s ním není.
Jinak stelivo mám úplně to jemné, možná bych měla pořídit třeba hrubší.


Tož (jestli dobře počítám) je mu teď asi 9 týdnú. A když ho máš doma cca měsíc, to sis ho přinela od "chovatelky" asi v 5 týdnech věku freťátka.
Pokud je tomu tak, takovou "chovatelku" od které si malého koupila bych rovnou "zastřelila"!!!
Seriozní chovatel odstavuje od matky freťata cca v 8 týdnech!

Nedivim se, že tvé freťátko neumí na záchod.....
Neboj on se to naučí!

Múžeš mi prosím napsat na SZ, kdo je ta chovatelka, od které si malého koupila? Díky moc!

Tedy zas sem se co do prodeje mláďat maximálně vytočila....

Pokud budeš potřebovat s freťátkem jakkoliv pomoct, napiš na toto forum, nebo mně SZ.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Pomooooc!

Příspěvekod Anna Křišťanová » 07 lis 2011, 11:42

Omluva, špatně jsem to spočítala... freťáček se narodil 23.8.2011 a já jsem si ho pořizovala 9.10.2011, bylo mu
7 týdnů. Což jak jsem se dočetla tak by mělo být už možné ho v tomhle věku odstavit.
Ještě jednou se omlouvám za špatné počty.
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Pomooooc!

Příspěvekod Anna Křišťanová » 07 lis 2011, 11:45

A přetím jsem se asi špatně vyjádřila. On na záchůdek chodí, velmi dobře, i když není v kleci, tak má v místnosti ještě jeden záchůdek a do toho chodí též. Takže se stalo snad dvakrát a to ještě ze začátku, že to udělal jinde než na záchodě.
Opravdu s ním nemám jinej problém, to až teď nedávno se v tom záchůdku začal válet a to ještě tak, že byl ten záchůdek zrovna vyklizenej a bez hovínek.
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Pomooooc!

Příspěvekod martina » 07 lis 2011, 12:18

to, co popisuješ, je naprosto běžné fretčí chování. to neznamená, že to dělají všechna freťata a fretky, ale že to není nic neobvyklého.

hrabošení v čerstvém kočkolitu je zábava, která mnohým fretkám vydrží až do vysokého stáří a souvisí s tím, že fretky rády norují. no a po hrabošení pšíkají, protože mají plný nos prachu.

požírání textilií je zlozvyk, který naštěstí není tak běžný, jako předchozí. a jak už ti holky napsaly, v tomhle je potřeba fretce zabránit, protože tahle "úchylka" je opravdu nebezpečná.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Pomooooc!

Příspěvekod Pavla Henzlová » 07 lis 2011, 14:57

Naše malé prase Duběnka (tříletá) nejen v záchůdku ryje, ale především se v něm s oblibou válí. Už jsme se smířili s tím, že se s tím prostě nedá nic dělat.
Pavla Henzlová
 
Příspěvky: 168
Registrován: 26 lis 2010, 15:51

Re: Pomooooc!

Příspěvekod Anna Křišťanová » 07 lis 2011, 16:07

Tak díky za odpovědi, co hrabání v kočkolitu týká mně osobně to nevadí, spíše mi šlo o to, jestli mu to nemůže způsobit nějaké potíže třeba zánět v očích nebo když to třeba vdechne nebo tak něco.
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Pomooooc!

Příspěvekod silva » 07 lis 2011, 16:52

Kdysi jsem naivně dala do fretčí voliéry misku s vodou a náš Fred si z kočkolitu a vody vytvořil nápaditou skulpturu. Kdybych nenahradila misku pítkem, možná by se býval pustil i do výroby cihel :-).
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Pomooooc!

Příspěvekod Anna Křišťanová » 07 lis 2011, 16:58

silva píše:Kdysi jsem naivně dala do fretčí voliéry misku s vodou a náš Fred si z kočkolitu a vody vytvořil nápaditou skulpturu. Kdybych nenahradila misku pítkem, možná by se býval pustil i do výroby cihel :-).


Tak to je hezký, taky jsem odstranila misku z vodou, když jsem zjistila, že ho fret používá místo bazénu :D
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58


Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron