Vytržený drápek

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Vytržený drápek

Příspěvekod Veunkaaa » 07 led 2012, 17:59

Dobrý den, mojí fretce se stala nehoda. Lítala po obýváku a zaháhla se drápkem do síťky na motýli. Snažila jsem se jí pomoct, ale nešlo to vytáhnout tak jsem letěla pro nůžky že síťku rozstřihnu ale než jsem doběhla freťule si drápek vyrvala. Teče jí krev, otřela jsem to jemně kapesníčkem a dala jí do klece, kulhá na tu nožičku asi jí to bolí. Hodně pije a leží. Mohu pro ní v tuhle chvíli ještě něco udělat ? Děkuji za rady :-(
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Vytržený drápek

Příspěvekod Johana » 07 led 2012, 19:08

Teď myslim že jen zastavit krvácení a desinfikovat (např. Betadynou). Bych ji hladila, uklidňovala, nabídla pamlsek, možná je z bolesti mírně v šoku.

Ten drápek je ulomený, nebo vytržený z lúžka?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Vytržený drápek

Příspěvekod Veunkaaa » 07 led 2012, 19:47

Johana píše:Teď myslim že jen zastavit krvácení a desinfikovat (např. Betadynou). Bych ji hladila, uklidňovala, nabídla pamlsek, možná je z bolesti mírně v šoku.

Ten drápek je ulomený, nebo vytržený z lúžka?


Je vytržený uplně celý, zůstal vyset v té síťce. Už jsem jí to desinfikovala, dala pamlsek a šla spinkat. Snad to bude dobré, a mám desinfikovat delší dobu ? Jako třeba ještě zítra. Mám strach, když půjde třeba na záchůdek aby si tam nezanesla stelivo. Opravdu děkuji za radu
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Vytržený drápek

Příspěvekod Johana » 07 led 2012, 22:17

Pokud je ten dráp vytržený až z lúžka (i když se mi to moc nezdá, bo to by fretka asi tak ječela že by ste ji musela slišet), tak bych ten dráp pozorovala, jestli ji prstík neotéká a pokud tam má otevřenou ránu pravidelně desinfikovala Betadine, nebo odvarem z řepíku.
Jestli si toho prstíku zítra nebude všímat, brala bych to jako OK, jen bych sledovala.

Jak je vaše fretka stará?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Vytržený drápek

Příspěvekod Veunkaaa » 08 led 2012, 11:40

Johana píše:Pokud je ten dráp vytržený až z lúžka (i když se mi to moc nezdá, bo to by fretka asi tak ječela že by ste ji musela slišet), tak bych ten dráp pozorovala, jestli ji prstík neotéká a pokud tam má otevřenou ránu pravidelně desinfikovala Betadine, nebo odvarem z řepíku.
Jestli si toho prstíku zítra nebude všímat, brala bych to jako OK, jen bych sledovala.

Jak je vaše fretka stará?


Je to puberťák, je jí 8 měsíců. Drápek je opravdu vytržený celý, mám ho tu schovaný.. Dnes už ani nekulhá, vypadá to dobře ještě jsem jí to jednou desinfikovala a spinká. Když se zahákla tak jsem jí to zkoušela odháknout, a ani nepípla, ale když jsem běžela pro ty nůžky tak opravdu pištěla, a když jsem doběhla už skákala a naštvaně kvokala. tak jsem jí vzala, pochovala a na triku jsem měla krev tak jsem se koukla a tlapka na první pohled hodně krvácela, tak jsem jí to otřela, vydesinfikovala, dala pamlsek, a uložila do pelíšku. Šla jsem se podívat na tu síťku a drápek tam zůstal celý. Dneska už zase skáče, nekulhá. Vypadá to dobře. Dneska jí koupím nějaký odškodný chuděrce, docela si to vyčítám, i když drápky stříháme, ale uhlídat takovýho puboše, je docela záhul. Je jak neřízená střela.
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Vytržený drápek

Příspěvekod martina » 08 led 2012, 18:17

nedělej si z toho hlavu, když se nestalo nic horšího, tohle je prkotina. pokud prst nezměnil velikost, barvu, tvar... nic se neděje, zřejmě se ranka už zatáhla a nedošlo k žádnému zánětu, není tam hnis nebo něco podobného. jestli ještě dojde k nějaké změně (výše uvedené či jiné podezřelé), skoč na veterinu, ale pravděpodobně to nebude třeba.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most


Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků