škytavka

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

škytavka

Příspěvekod seekorka » 01 bře 2012, 16:04

Dobrý den,
ráda bych se optala zda někdo nemá zkušenosti s častou škytavkou?
Nemyslím jen po jídle, že by zvíře hltalo, ale třeba i v klidu, když odpočívá a leží.
U nás je to v posledni dobe z ničeho nic, a odhaduji že cca každý 3. den.

Konzultováno na veterině i s chovatelkou od které zvířátko máme.
Zkušenosti s tím nejsou, po vyšetření vše vypadá běžně (Ok), prý se občas může u jedinců různých zvířat vyskytnout, tak jako má nějaký člověk větší sklony škytat. Asi bych měla být klidná, ale když vidím ty otřesy, na klidu mi to nepřidá (navíc samozřejmě "naschval" neškytá jinde než doma)
(P.S. nejde o fretku, ale o jine tchorovite stvoreni, presto si rikam, ze zkusenosti by mohly byt podobne...)
seekorka
 
Příspěvky: 1
Registrován: 01 bře 2012, 15:31

Re: škytavka

Příspěvekod Pavla Henzlová » 01 bře 2012, 19:14

Naše fretky také mívají škytavku, nejčasti po jídle, zejména když najedené začnou běhat/skákat. Většinou to samo po chvíli přejde, když je škytavka urputnější, vezmu fretku na klín a jemně jí masíruju bříško ve směru hodinových ručiček.
Pavla Henzlová
 
Příspěvky: 168
Registrován: 26 lis 2010, 15:51

Re: škytavka

Příspěvekod martina » 01 bře 2012, 20:18

jedna z mých současných čtyř fretek, šestiletý baťa, má taky hodně často škytavku, někdy po jídle, jindy ani nevím, proč vlastně. "trpí" tím už od mimina, tehdy mi bylo řečeno, že ho to později přejde. nepřešlo.

taky jsem se ptala vetky, jestli to nemůže signalizovat nějaký zdravotní problém, ale na nic, co by mohlo škytavku způsobovat, jsme nepřišli. tak jsem sice pokaždé "ve střehu", ale tak nějak už jsem si na škytací fretku zvykla... někdy podobně jako pavla jemně hladím baťu po břiše, směr nesleduju :o)

fretek mi doma postupně prošlo asi deset, ale baťa je jediný silný škytavkář. z těch ostatních některé neškytaly vůbec, jiné ano, ale jen málokdy.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: škytavka

Příspěvekod Johana » 01 bře 2012, 21:37

Múj 11 měsiční freťák taky občas škytá, hlavně když po nažrání začne hned lítat. Múj první fret škytal taky obdobně.

Všimla sem si že oba fretové víc škytali v zimně, kdy byli tlustší.
Škytání nějak souvisí s bránicí, tak možná jim v zimně tlačí sádlo na bránici...nevim, nejsem vet.
Ale občasné škytání u frata nijak neřešim. Jedině, když to zaznamenám, vemu ho na klín, otočim na záda do rovné polohy, chvíli ho drbu a škytavka přejde.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron