Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 24 kvě 2011, 09:47

barniemu je rok a měsíc.taky mě ještě napadlo zda to není stravou,dávám mu ještě tFbaby,protože mi ještě zbyl zbytek pytle.povahově po kastraci se změnil,byl hravej a mazlící,ale nyní je to už přes měsíc a změnil se znovu. :(
myslela jsem taky spíš na to,že mu asi není dobře.má průjem až úplná voda,ale občas má i normální hovínka.ale papá a pije normálně..
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Johana » 24 kvě 2011, 09:55

hmmm, přijde mi to spíš jako zdravotní problém...že mu neni dobře, chce mít klid, schovat se...Ale múžu se mýlit. Jestli má prújem často, asi bych ho nechala skouknout vetovi. TF Baby by nijak ve véku 1 rok vadit nemnělo, ale múžeš ho skusit zmněnit např. na TF Active, nebo FerrettComplette, nebo jiné kvylitní granule.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 24 kvě 2011, 10:00

je to možné..já po 3 hodině zavolám paní doktorce chylíkové a domluvím se s ní na kontrole,ať mám klid..tak pak dám vědět.
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Žabka » 24 kvě 2011, 10:12

Kvasinky: taky si myslím, že kvasinky se často objevují po antibioticích a na jejich léčbu se používají antimykotika, nikoli antibiotika. Spolubydlící se zrovna učí na zkoušku z hub (jako takové ty malé humusy, ne hříbky) a potvrdil mi to...
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod majda » 24 kvě 2011, 13:44

Z vlastní zkušenosti vím, že po každých antibiotikách mastím k doktorce pro čípky a mastičky na kvasinkovou infekci, takže léčení kvasinkové infekce antibiotiky mi taky přijde trochu mimo.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Houmí j » 24 kvě 2011, 21:57

Tak to jsem z toho jantar :-( Dostali jsme Stomorgyl, to ATB je. Minule i tentokrát to zabralo. Tak příště půjdem zase jinam. Já už opravdu nevím, kam chodit a co dělat. Asi začnu tlouct hlavou o zeď. Zkusím teda ještě zajít do lékárny a optat se tam, na tu jednu radu. Jsme z Hrobu, vyzkoušeli jsme všechny vetriny v okolí. Pro mrně bych udělala vše, ale nemohu jezdit do Prahy. To bych tam jezdila skoro každý týden.
Žofiro: Tak mi přišla zatím jedna odpověď, taky jsem dostala nabídku odkoupit balení za 3,500 bez pár korun, ještě čekám na odpověď ze Střekova. Je to cca na 2 roky.
Houmí j
 
Příspěvky: 38
Registrován: 01 pro 2010, 00:20
Bydliště: Hrob

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Korky » 24 kvě 2011, 22:52

To je zvláštne, Stomorgyl je navyše ATB na záněty v ústnej dutine, pokiaľ viem...
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod martina » 24 kvě 2011, 23:57

houmí,

zkus se podívat do seznamu vetů, jestli by některý z nich pro tebe nebyl v rozumné vzdálenosti
http://www.fretka.cz/files/tinybrowser/ ... ve2011.xls

p.s. stomorgyl je ATB s užitím "od huby až po prdel", nejen na ústní dutinu:
Infekce způsobené aerobními a anaerobními bakteriemi citlivými ke spiramycinu a metronidazolu, zvláště infekce dutiny ústní : stomatitis, gingivitis, periodontální onemocnění, pyorrhoea, halitosis, zubní váčky, podpůrná terapie po extrakci zubů a po odstranění zubního kamene; dále otitidy, respiratorní infekce, metritidy, vaginitidy, balanitidy, abscesy, kožní infekce a záněty análních žláz.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod MajaZ » 25 kvě 2011, 10:24

Stomorgyl berie nas pes na zapalene dasna...vo veku 14 rokov sa uz neoplati davat strhavat zubny kamen, tak dostane 2-3x do roka kuru a je pokoj...problem to sice nevyriesi, ale zas kvoli kamenu riskovat, ze sa nepreberie z narkozy...
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 25 kvě 2011, 13:06

johano-tak skutečně je barnie nemocný.včéra jsme byli na veterině a má zánět střev,tak jsme dostali pár pigárek a léků na doma a léčíme se.:-( ale už je to dobrý,ale chová se furt stejně..tak snad se brzy vrátí úplně do normálu.:-)
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Johana » 25 kvě 2011, 13:21

Barnie, těšilo by mne, kdybych se byla mýlila :( Co dostal fret za léky? Nařídil vet nějakou dietu na ta střeva? Že se chová stejně mne nepřekvapuje, zánět střev se nevyléčí za 1 den. Držim palce, ať je Barnie co nejdřív OK
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 25 kvě 2011, 20:43

jo jo paní doktorka byla super!!dala nám papáníčko do kontroly šetřící střeva,je sice kočičí,ale obsahově stejný,pak přejdu zas na svou stravu.takže dietku máme.:-) pak bere entizol( s tím ale mám problém,je asi hořký a barniemu dělá problém ho pozřít,už mi nevěří ani s pastou :D ) a ještě mu dávám probican pastičku,tak uvidíme.
děkuji moc za podporu...
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Johana » 25 kvě 2011, 21:05

Barnie, vím že s Entizolem mněli lidi problémy nacpat je fretkám. Tož ňák skus freťáka oklamat. Co strčit lék zabalený do kuličky z pasty na kořen jazyka, mírně zvrátit hlavu vzad, zacpat nos...a fret polkne, hned po tom dát vhodný pamlsek, třeba trochu zas líznout pasty. U psa mi obdobný princip fungoval výborně (vím že fretka neni pes).
Držim palce, napiš jak pokračujete s léčbou.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Houmí j » 27 kvě 2011, 20:16

Tak v prvé řadě držím palce freťáčkovi a jeho střívkům :)´
Já děkuji za rady, vety projdu, chodila jsem k těm, co jsou tady doporučováni Poživil - Střekov, Mi-vet, Teplice jsem zavrhla po smrti mé freťulky. Tak jdu hledat dál :)
Díky moc
Houmí j
 
Příspěvky: 38
Registrován: 01 pro 2010, 00:20
Bydliště: Hrob

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Aniii » 28 kvě 2011, 12:34

Tak jsem málem způsobila smrt smíchy své rodině a sousedům na chatě...musela jsem se kvůli Žofce v kalhotách svléknout,naštěstí ne jako majda na náměstí,ale jen před zahradou...ale i tak poprask jak na laguně.

ale jinak mám dotaz-máte někdo zkušenost s takovou tou taškou/přepravvkou pro zvířata na kolo.00 zvažuji cyklistickou kariéru(abych nezpůsobila těm,co mě znají šok,tak opravdu jen zvažuji)a chtěla bych brát holky s sebou...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 29 kvě 2011, 10:46

johano,tak už s lékama nemáme problémy,asi zjistil,že nepřestanu,než to do něj nedostanu a nyní už to papá na pastě a prostě to slíže.. :D
ale už mu je dobře,je neskutečně zase hravej a hovínka má excelentní!takže paní doktorce musím moc poděkovat až budeme na kontrole..
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Liška » 29 kvě 2011, 10:52

To jsou ale báječné zprávy. Držím palečky aby freťáčkovi bylo jenom dobře.
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Johana » 31 kvě 2011, 16:59

Nemáte někdo náhodou skušenosti na zahradě s "hryzcem" http://ddd-sluzby.sk/hryzec-vodny/ (likviduje kořeny stromkú). Kolega je už zoufalý a někde se dočetl, že hryzec by prchl před fretkou. Tak nás napadlo, jelikož si to zvířátko dělá nory, nacpat do těch nor fretčí chlupy.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Žabka » 31 kvě 2011, 17:14

Nevím, jestli se hryzec fretek (potažmo tchořů) bojí, ale lepší než chlupy (nebo v kombinaci s nimi) by byla hovínka. Tchoři si s nimi v přírodě značí teritorium, to by hryzec mohl pochopit...
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Johana » 31 kvě 2011, 17:58

Žabko, fajn nápad, díky!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Erin » 31 kvě 2011, 20:10

Hovínka se mi osvědčila i proti potkanům. Je třeba dát je na výrazné místo, dávala jsem je na kámen na skalce a vždy několik, stará vyhazovala, čerstvá dávala a mám pokoj. /měla jsem ale kvalitní tchoří od Šuperky/ Dobré je mít těch označených míst několik a neměnit je.
Erin
 
Příspěvky: 96
Registrován: 29 lis 2010, 00:04

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 02 čer 2011, 16:45

ahojky,tak dnes jsme byli u paní doktorky na kontrole a barnie je zdravý jako rybička.což mě nepřekvapilo,protože poslední 3 dny už byl hyperaktivní a bez jakýkoliv známek něčeho.moc vám děkuji,zvládli jsme to ve zdraví,tak jen tak dál..:-)
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Johana » 02 čer 2011, 17:14

Barnie, super správy! Mám radost :-)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod MajaZ » 02 čer 2011, 21:40

Nefungovali by tie hovienka aj na krtka? Mrcha krt sa mi nastahoval do jedineho zahona, kde nemam geotextiliu a devastuje mi moje drahe heuchery. Geotextiliu tam dat nemozem, je to tam dost mokre. Uz som zufala, je to tam kopcek na kopceku...;-(((
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Johana » 02 čer 2011, 22:05

Maji vyskoušej, na toho "hryzce" sme to zatim vyskoušet nestihli. Ale fretčí trus se zverlitem by mohlo být i hnojivo, tož kdyby to nefungovalo, myslim že (dle toho co si myslí kolegové záhrádkáři) bys nic neskazila.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod marnelbar » 03 čer 2011, 08:26

Majo : musím říci , že od té doby co mám fretule a jezdím pravidelně k rodičům na hájovnu i snima,tak žádní krtci se u našich na zahradě neobjevují..... jejich hovínka se opravdu osvědčili a řádně jsme všem krtkům dali na vědomí,že tohle je naše území a ne jejich....a že těch krtinců bylo. Vloni jsem k našim moc nejezdila a bylo to znát...mamka do telefonu povídá.. musíš snima přijet,nebo mi ty kurvy zničí celou zahradu...museli jsme přijet ...zanechat vzkaz a zase je klid,takže to na ně opravdu platí!! doporučuju ! Moje Mája je opravdu znalá a neváhala hodit bobek přímo do krtince , Alex ten zas rád zanechal svůj pach když se rochnil v hlíně ..jeho výtvory jsem rozesela také ....

když jsme u těch krtků...pani si chtěla vzít z útulku fretku právě proto,že se chtěla zbavit krtků ze zahrady ale myslela si ,že je fretka chytí a zabije ...no nedala jsem ji žádnou ! ale mohla bych ji zásobovat hovnama :lol:
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod MajaZ » 03 čer 2011, 11:43

Vyskusam a dam vediet... :lol:
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod marnelbar » 03 čer 2011, 14:47

vyzkoušej a pravidelně krtky odměňuj ! ;)
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod MajaZ » 05 čer 2011, 22:49

Krtko to tusim vzdal. Odkedy sme sa tu bavili o pouziti hovienok (este som nepouzila), odvtedy ziadne nove kopce nepribudli. Bude sa odstahoval, alebo je v utajeni. :roll:
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod majda » 09 čer 2011, 21:34

Nemáte prosím někdo doma přebytečnou vlnu na háčkované myšky?
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

PředchozíDalší

Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků