Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod ŽoFiRo » 08 srp 2011, 20:46

určitě to nestačí, když po melounu chodíš pořád čůrat, pak je výdej tekutiny větší než její příjem..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Johana » 08 srp 2011, 21:05

Barnie, možná úplná blbost...ale napadlo mne, jastli fretovi kontrolovali zuby. Zlomený zub až do obnažení nervového kanálku múže být citlivý na chlad (voda) a taky jídlo (kousání).

Jinak souhlasím s Žofiro, ten meloun jako zdroj vody/pití nestačí.
Možná kdybys mu přestávala dávat meloun, že by se sám napil.
No a jelikož je meloun sladký a Barnie ho má rád, skusila bych mu dát na začátek "rozpití" vodu s trochou Glukopuru...

To jen momentální nápad. Skušenější prominou, já nikdy nemněla fretku co by nechtěla pít.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod martina » 08 srp 2011, 22:53

řadu let v létě meloun jako zdroj osvěžení a tekutin užívám a dříve jsem ho z téhož důvodu "ordinovala" i svým dětem. že bych žila tolik let v bludu? meloun odvodňuje??
pravda je, že je silně močopudný, to ale není totéž, jako "odvodňuje", nebo ano?
protože nejsem odborník, nahlodaly jste mě. tak jsem pro jistototu projela net, ale ulevilo se mi. nikde se nepíše nic o tom, že by meloun odvodňoval, právě naopak. a následující úryvek je z wikipedie:

Melouny jsou silně močopudné, což se využívá při léčení ledvinových potíží, kdy je potřeba časté vylučování moči jako například u ledvinových kamenů. Plody mají i vysoký podíl vitamínu A, dále pak vitamíny řady B (B1, B2, PP či P), vitamín C a další minerální prvky.[8] Některé další studie ukazují, že melouny mají blahodárný vliv i na stimulaci krevního oběhu, uklidňuje organismus. Jemná vláknina dužniny pak posiluje stěny střev a současně podporují slabě i vylučování stolice, což pozitivně působí proti zácpě.
Díky vysokému obsahu vody pomáhá stabilizovat poměr vody a soli v organismu. Díky vysokému obsahu vitamínů, karotenoidů a organických kyselin pak působí antioxidačně. Mezi antioxidanty řadíme z obsažených živin vitamíny A, B2, C, karotenoid lykopen a tripeptid glutathion


takže barnie, meloun nejen neodvodňuje, ale navíc uklidňuje. vezmi si taky ;o)

http://www.magazinzdravi.cz/vodni-meloun
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 09 srp 2011, 09:40

johano:pusinku i zoubky mu kontrolovali i kvůli aftům a tak,a tu má uplně v pořádku..
vodu právě s glukopurem máme,zkoušela jsem zda mu nevadí on,ale nemá to na to žádný vliv.zkusila bych ten čajík,můžete mi někdo říct jak ho udělám??
marti:moc jsi mě pobavila s tím dovětkem.bohužel u nás prodávají jen celý melouny,takže jsem teď taky živená jen melounem,protože třetí den už je špatný,tak se překonávám,protože je mi líto ho vyhodit.a nepříjdu si dehydrotovaná :D doktor mi řekl,že je dobře že aspoň,že toho melouna,ale stejně by měl i pít sám,protože období melounů přestane a neví co pak budeme dělat. :D
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod silva » 09 srp 2011, 10:22

Barnie,
zkus ještě experimentovat s miskama. Mám pocit, že fretky někdy nemají rády, když se jim hmatové fousky dotýkají okraje misky. U nás vede úplně mělká miska, aby mohli olizovat vodu jenom z povrchu, a největším hitem je větší souvislá vodní plocha - moje fretky mají na lodžii kamenem zatížený lavór s vodou. A když je nejhůř, tak mi i nemocný fretky vždycky pily z dlaní nebo olizovaly mokré ruce. (Jasně, nemůžeš u nich sedět s mokrejma rukama celej den, ale aspoň ráno a večer...Vyzkoušej to. )
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 09 srp 2011, 10:45

ahoj silvo:
experimenty již mám za sebou.na misky jsem si všimla už dřív,že je těžké vybrat jakou.ale do kuchyně jsem mu dala místo misky plastovou nádobu,respektive záchůdek,s vodou.
jinak prsty mi neolizuje.já sním trávím když jsem doma a nespí,každou minutu a někdy si k němu i lehnu,přemlouvám ho k jídlu i k pití.takže žádným experimentům se nebráním,ale prsty nezabrali :(
ale spíš jsem mu teď vyměnila misky,koupila jsem úplně novou,aby nijak nesmrděla lillynkou,tak uvidíme,třeba jí z ní cítí.ale bylo by to divný,protože z napáječky v kleci,kam se lilly nedostane,taky pít nechce...
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod martina » 09 srp 2011, 12:27

říkáš, žes vyzkoušela všechno, stejně mi to nedá a popíšu svojí čerstvou zkušenost.

přestěhovali jsme se (letos v dubnu) a místo vany máme sprchový kout. všechny fretky (momentálně jen dvě, zkraje tři) si velice rychle zvykly tam chodit pít. když otevřu klec, často ještě spí, a jakmile se probudí, jejich první cesta vede do koupelny...
když je tam zavřeno, čekají, až otevřu.
když je vanička suchá, čekají, až jim tam pustím vodu...
jsem někde mimo a nevím o nich? lehnou si uprostřed suché vaničky a hází vyčítavý oko, když vejdu...´

jsou přímo závislí na čerstvé vodě olizované ze dna vaničky :o) a umí si o ni tak názorně říct, že už rezignoval i manžel - a dělá výčepního... :o)

a znovu musím pomluvit napáječky trixie. od doby, co je máme, nechtějí z napáječek pít. ne, že by je úplně bojkotovali, ale rozhodně nevypijou tolik, jako v době, kdy jsme měli biba. přitom na pohled tyhle dvoje vypadají prakticky stejně, nechápu, v čem je problém. no, fretky ho v něčem mají.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod pinina » 09 srp 2011, 13:11

U nás doma je to podobné jako u Martiny. Máme normálně vanu, do které Bobo umí sám vlézt a v ní je neustále jeho lavorek, kde má napuštěnou vodu a v ní želvičky a brouky z umělý hmoty. Vodu dostává neustále čerstvou a nejraděj má vlažnou. Když se Bobo probudí, jeho první kroky vedou do koupelny, kde se napije a prohrabe želvičky. Když náhodou je lavor prázdnej, tak hlasitým mlácením lavorem si přivolá někoho, kdo mu vodu napustí a tchoř je spokojenej. V kleci má pítko vlastně jen pro případy, kdy je zavřenej (noc a když jsme v práci), jinak používá koupelnu. Koupelnu miluje a když si kdokoliv napouští vanu, tak tchořoun (klidně spící jako pařez) okamžitě naběhne a asistuje při napouštění i při koupání. Už jsem ho i párkrát lovila z vody, když mi tam při koupání spadnul :lol:
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 09 srp 2011, 13:42

holky,vy to teda taky nemáte moc jednoduchý. :D
do vany mi nevleze a nerada bych ho to učila,protože zas tak mi bezpečná nepřijde,aby se tam pohyboval sám..marti,to víš,že určitě všechno jsem nevyzkoušela,ale jen to co mě napadlo,proto jsem taky tady a ráda se inspiruji nápady někoho jiného.. ;)
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 12 srp 2011, 13:53

ahojky,tak máme nové informace..dnes mi byl zdělen výsledek kontrolního koprologického vyš. u mimča to vyšlo negativní,takže issosporu již nemá,ale u barnieho našli Giardiósu..v pondělí si jdeme pro léky,které nám pan doktor objedná,tak uvidíme.(enthizol v prášku).mě už přijde,že to nebude mít konec.:-(
jinak vodu už trochu pije,spíš tedy v noci..ale jinak mu jí nutím.:-(
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod silva » 12 srp 2011, 15:47

Tak snad už to vezme dobrý obrat! Když už je nějaká diagnóza, je se čeho chytit.
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 12 srp 2011, 17:58

jo to jo,ale doufám,že to je už poslední a je to tím..za což bych byla už moc vděčná,chudák se určitě tak trápí,když mu není dobře.
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Johana » 12 srp 2011, 19:14

Jak koukám, giardioza je jakési onemocnění trávícího traktu ňákým bičíkovcem. A múže se vyskytovat i u lidí. Do dnes sem o tomto u fretek neslyšela.
Zde popis onemocnění:
http://www.veterina-info.cz/script/arti ... sp?rid=130

Právě proto, že fretka múže dostat jakákoliv parazitární onemocnění (hlavně když chodí ven) já fretku (a kdysi ani psi) neodčervuju běžnými prostředky, ale nechávám 2x ročně preventivně dělat rozbor trusu (koprologii).

Ale hlavní je, že se už ví příčina Barnieho problémú. Teď když se mu nasadí lék na konkretní problém, věřim, že bude rychle OK.
Moc držim palce.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 12 srp 2011, 20:19

johano děkuji za článek,taky jsem hned jak se to dozvěděla brouzdala po internetu. :D
jinak koprologii jsme taky loni dělali jen tak preventivně.respektive 1 ročně při očkování.
doufám,že to ta příčina je..děkuji za palečky!!
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 15 srp 2011, 19:04

ahojky,tak dnes jsme dostali metrozol v prášku..a budeme 2-3 týdny léčit giardiózu.chci se zeptat zda s tím nemáte někdo zkušenost??všude jsem se dočetla,že se ředí v 1 litru vody jakékoliv množství..ani jeden nevypije Litr denně,tak teď nevím jak to udělat.a když to nevypijí,tak do sebe nedostanou tu potřebnou dávku,tak to asi udělám tak,že to hold naředím pár mililitry vody,abych to mohla stříkačkou vstříknout do úst...
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Johana » 15 srp 2011, 19:15

Barnie, skus si tu dávku léku na litr přepočítat na objem stříkačky, co jsi schopná dát na jeden záběr fretovi.
Další možnost je, dát to do napáječky (přepočteno na objem napáječky, jestli víš kolik z té napáječky denně vypijí).
A koukla bych, jestli je možné lék "předávkovat" a co by se pak stalo. Podle toho bych jednala.
Takovéto léky se fretkám dávkují sakra blbě, my tak mněli lék na ty kokcídie.
Moc držim palce!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 15 srp 2011, 19:53

to jo,je to mazec,tak já jdu počítat... :D děkuji
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 19 srp 2011, 12:16

tak barnie je již lepší..má už trochu občas jiskru a zdá se mi,že i přibírá na váze :) ,tak snad už to bude ok.léky ředím v decl vody a pijí oba dva.za 14 dní máme kontrolní koprologické vyšetření.
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Johana » 19 srp 2011, 18:34

Bernie super, dál držíme palce. :)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 19 srp 2011, 18:41

Johano moc děkujeme!!!
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 25 srp 2011, 20:19

ahojky,tak barnie už dnes měl choutky na seznamování,občas jsem myslela,že to lilly musí bolet a nebude se jí to líbit,ale pak hned provokovala,tak to asi bude ok,že??natočila jsem je na video.
http://www.youtube.com/watch?v=_zizNc8lJvg
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod martina » 25 srp 2011, 20:37

no že mu ale trvalo, než mu došlo, jak je prima mít kámoše/ku! :)
blahopřeju, i k tomu, že je barniemu (evidentně) dobře :)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Johana » 25 srp 2011, 21:17

Barnie píše:ahojky,tak barnie už dnes měl choutky na seznamování,občas jsem myslela,že to lilly musí bolet a nebude se jí to líbit,ale pak hned provokovala,tak to asi bude ok,že??natočila jsem je na video.
http://www.youtube.com/watch?v=_zizNc8lJvg


Moc mne těší, že Barnie se lepší! :)
Držíme palce!

Hele, nybylo by lepší psát o Barieho problémech a zdraví do sekce "Moje téma"? Vytvořit si tam vlastní téma (jako mám třeba já).
Tady v tom "Kafrání" to časem zapadne...a byla by to škoda.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 01 zář 2011, 17:24

ahojky,jo bylo by to lepší,ale nečekala jsem,že to bude mít tak dlouhé trvání.:-).příště se polepším a založím si svůj příběh..v sekci moje téma,omlouvám se.jinak abych tento můj příběh dokončila-UŽ JSME ZDRAVÍ!!!!!Juchuuu
děkuji všem za rady a podporu!!!jinak Pangamin s pupálkovým olejem asi zabral,protože barnie už má opět svou váhu a to 1,6 kilo!děkuji
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Johana » 04 zář 2011, 22:12

Poraďte mi prosim:
Kožich žere granule zásadně nad miskou a jak žvíká zústáva z těch granulí "odpad". Je so "písek" granulí, který on už jíst nechce. Takže mu misku přebírám.

Momentálně toho "písku" TF-Baby mám už 3-decovou zavařovačku. Granule sou stále v expiraci (ale fret už je mněl v hubě, je očkovaný, rozbor trusu z před týdne OK)

Skoušela sem fretovi tu "drvinu" dát do mletého masa, ale on mi "matlavé" nechce.

Jak by se toto dalo využít?

U paneláku nám žijí toulavé kočky (i se tu množí), ale já moc krmení toulavých zvířat nepodporuju...
Taky u paneláku žije dost ježkú....
Ale vysypat to u paneláku, pújdou po tom i psy a to by asi dobré nebylo.

Nedaleko je les, tam taky žije zvěř (to ale nevim, jestli by to pro zvěřinu v lese bylo vhodné)...
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod martina » 05 zář 2011, 00:22

mně by se moc nelíbilo, že už to někdo žvýkal - byť je zdravý. ale podobně jako tobě by mi bylo líto toho odpadu. co zkusit udělat granulový vývar? přelít horkou vodou a rozpustit, třeba by to kožichovi chutnalo a vypil by to?
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod ŽoFiRo » 05 zář 2011, 01:51

u nás existuje taková věc, které říkáme odpadkový koš. jde o plastový nebo plechový kýbl, ale v podstatě stejně dobře poslouží i igelitová taška nebo větší igelitový pytel, pytel na odpadky.. a jak už sám název napovídá, tato věc slouží k tomu, aby se do ní odkládal domácí odpad, tedy i odpad z granulí. u každého domu by pak měl být větší odpatkový koš zvaný popelnice nebo také konternej, do kterého se koš z bytu pravidelně vysypává a tak nehrozí, že by se nám doma něco takového hromadilo a nevěděli jsme co s tím. popelnice i kontejnery se pravidelně vyváží na skládky
:lol:
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Johana » 05 zář 2011, 08:40

Martino, nevypil, misku s čimkoliv považuje za bazén :)

Žofiro, ty si fakt číslo :lol: Tož odcházím k popelnici...
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Žabka » 06 zář 2011, 21:46

Já granulovou drťku (dělá ji zvlášť jedna samice, ale sem tam i jiní) využívám jakožto součást krmení pro potkany, stejně jako vymetené granule zpod klece a podobně. V zimě jsem to dávala kuňákovi, mkterý bydlí u nás na půdě, jako přilepšení, zvlášť když byl sníh, tak to ocenil, neofrňoval ani trošku, miska položená na terase byla vždycky vylízaná do sucha.
Ale kdybych to něměla komu dát, zvážila bych občasné vysypávání někde v lese, třeba u mraveniště, mravenci by určitě nepohrdli.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod pinina » 04 říj 2011, 13:59

Na starém DF bylo jedním z témat "Očkování - reakce", kam se zapisovalo očkování tchořů a případné reakce na něj. Byli jsme s Bobanem po roce na přeočkování, tak jestli to mám někam písnout nebo ne. Pokud ano, tak by někdo (asi Martina?) musel založit téma a dát tam i odkaz na staré DF, páč já bych to asi neuměla :oops:
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků