Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Aniii » 02 srp 2011, 17:52

Ahoj,máte někdo zkušenost ze setkáním fretky a ježka? na chatě se obě strany vehementně snaží o kontakt,teď jsem musela odhánět ježka od otevřené přepravky,kde spaly holky a on se ládoval z jejich misky...bojím se,aby nechytily blehy...a ani si neumím představit,jak by na sebe doopravdy reagovali...podle všeho ani jedna strana nemá strach...mám tu holky většinou na provaze u stromu a ne vždy na ně vidím...jestli bude ježek nadále takhle zvědavý....
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Johana » 02 srp 2011, 19:38

Asi bych se bála hlavně těch blech a nemocí co ten volně žijící ježek múže přenášet. S ježkama má zkušenosti Majda, snad se ti ozve.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 03 srp 2011, 09:54

johano, biochemii mu nedělali.prý by ho na to museli přispat a rozhodli se,že jí naberou,pokud se to bude zhoršovat..dnes jsme byly na tom výtěru bakteriologickým,tak ve čtvrtek večer by měl být výsledek..zdá se mi již aktivnější,ale žrát stále nic nechce až na melouna,po tom je jak vysazenej!pár granulek sní,ale stále pomalu hubne..bohužel do něj ale nic nedostanu,všechno hned vyplivne.:-(
na to ECE jsem už taky narazila,léčí se tam ale jen příznaky,pokud jsem to pochopila dobře.?
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod martina » 03 srp 2011, 21:02

barnie,

při domnělé nebo skutečné nákaze ECE se postupuje prakticky stejně, jako při jakémkoli průjmovém onemocnění. tzn. hladovka, pak netučná dieta, postupně rozjíst. základ je pít, průjem velmi odvodňuje a už během tří dnů (při průjmovém ataku) může být fretka totálně vyšťavená nebo dokonce na pokraji smrti - což už u vás myslím nehrozí, nejhorší snad máte za sebou. blbý je, že ta "mrcha" nechce žrát (není už tak trochu zpovykanej?), zkus mu dávat vitamín B (pangamin), ten zvyšuje chuť k jídlu (a navíc fretkám chutná a je i proti komárům a jinejm štípacím potvorám)

blbý je u ece hlavně to, že je prakticky stoprocentně nakažlivý a to (zřejmě) dlouhodobě. marcela (FUK) se ece bojí jak čert kříže, protože zavlíknout si ho do útulku, znamená nakazit všechna zvířata a vzhledem k jejich neustálé migraci prakticky napořád - každé nově příchozí to dostane a samozřejmě každé "vyléčené" a odejité do nové rodiny také dál předá... :o/

jinak je to podobný, jako u lidí - některého člověka choroba položí, někdo si téměř nevšimne, že mu něco bylo (jen to "nic" nenápadně pošle dál, právě v případě ece).

kolik barnie váží a kolik vážil před měsícem?
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 04 srp 2011, 10:05

marti,průjem už se dá říct,že ustupuje.má hovínka již formovaná a hnědá,sice to není ještě úplně ok,tak snad se mu zlepšuje už..co znamená zpovykanej??v jaké formě myslíš to B?ještě jsem ho nikdy nikde nekupovala..můžu to vyzkoušet,jsem už pro všechny nápady.. :(
marcele se opravdu nedivím.mimo jiné co píšeš,tak to jsou i náklady..my už to ani nepočítáme..
a co myslíš tím dlouhodobým nakažením?já myslela,že když se z toho vylíže,tak bude zdraví..?!?
barnie vážil 1500 a nyní má 1100.on je veliký,už je jen kostra potažená kůží..ale pro melouna je schopen nás i pokousat,jak ho chce.zkoušela jsem mu ním potřít trochu granule,ale jen je olíže. :(
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod martina » 04 srp 2011, 11:14

"zpovykanej" = rozmazlenej... není, tak trošku, malinečko, náhodou? :o)

béčko je nejlepší ve formě Pangaminu, ten se dá koupit v lékárně nebo drogerii. na obou místech ti poradí.

pokud má barnie opravdu ECE, což se nedá SPOLEHLIVĚ nijak prokázat, bude nakažlivej i dost dlouho poté, co bude "zdravej". ale neboj se, vám to žádné problémy působit nebude. jen když se potkáte s fretkou, která bude nějak oslabená, tak to na ní pravděpodobně přenese.

čili za měsíc shodil těch 40 deka? to je docela dost sakra :o( zaplaťpánbu, že už neprůjmuje
kam s ním chodíš na vet?
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 04 srp 2011, 12:51

jo jo rozmazlenej to byl vždycky. :oops:
a to bečko jsou jako tabletky??
jinak chodíme ne veterinu v Praze ve Lhotce dr.Luxová,byla jsem i z nouze u Chylíkový a Luxovou zná a říkala,že jí můžu důvěřovat a pokud,tak se spolu poradí,protože jsou kamarádky.
jo 40 deka,ale ještě to není za měsíc ale od 16.7. :(
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Aniii » 04 srp 2011, 12:55

Pangamin jsou takové tablety, stojí pár korun...holky se po nich můžou utlouct, ale jdou nadrtit a dát do pasty...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 04 srp 2011, 14:25

děkuji,tak já to vyzkouším...
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 06 srp 2011, 10:04

tak bakteriologický vyšetření nám dopadlo negativně.sbírám zase bobečky na kontrolu toho koprologického vyšetření.barník stále nejí a už mu vůbec nic nestrčím do pusy ani ten vitamín B.:-( a ve vodě ho nevypije.
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Johana » 06 srp 2011, 13:04

Barnie a co ta biochemie? A hematologie? Možná by se z toho na něco přišlo...jaký má problém.
Ne vždy je nutné fretku kvúli odběru krve přispat. Vlňákovi brali krev x-krát a nikdy přispanej nebyl.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 06 srp 2011, 18:20

v pondělí jdu na veterinu,,pokud zase zhubl,jako že ho vážím jen u nich na váze,tak bych byla asi ráda,kdyby si ho tam nechali a intenzivně mu pomohli a to by mu odebrali i tu krev..jinak začínám uvažovat o tom vyšetření ECE,zda mu ho nemám udělat.je to sice dalších 1200,ale bylo by to potvrzené.jaký máte na to názor?zdali to není zbytečné?
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod martina » 06 srp 2011, 18:43

barnie, podle mě jsou to vyhozené peníze. ale pokud důvěřuješ svojí vetce, poraď se s ní, co si o tom myslí a zařiď se podle toho.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 06 srp 2011, 18:52

ona si tak taky myslí,že je to zbytečné,že se stejně léčí jen příznaky.ale nabídla mi to,protože to existuje,a pokud bych to chtěla,tak mi to může udělat.
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Johana » 06 srp 2011, 20:41

Co čtu o ECE, tak už se i já začínám přiklánět k tomu, že jeho vyšetění je k ničenu, že jde o imunitní systém zvířete.

Ńezkošelas dávat freťákovi Plerasan-V? Je to na podporu imunitního systému, ale radikální účinek je až za několik měsícú.

Co se týče Barnieho, když už vúbec nechce jíst, kdyby to byl múj fret, nechala bych mu okamžitě udělat biochemku, hodnoty na funkci ledvin, jater a glukozu (minimálně), taky určité hematologii. Bez toho bych ho hospitalizovat nedala.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 06 srp 2011, 20:46

ten plerasan jsem nezkoušela.ale myslím,že ten bych měla užívat již dřív.:-(
no v pondělí již asi odběr udělá,protože jiné východisko už není,,:-(
sakra,kdyby se aspoň vědělo co mu je....
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Johana » 06 srp 2011, 21:16

Barnie píše:ten plerasan jsem nezkoušela.ale myslím,že ten bych měla užívat již dřív.:-(
no v pondělí již asi odběr udělá,protože jiné východisko už není,,:-(
sakra,kdyby se aspoň vědělo co mu je....


Plerasan V bych začala dávat co nejdříve (pokud ho teď Bernie jí bez násili) tak hned a dávala bych mu ho dlouhodobě a denně. Je na podporu imunitního systému.

Múj Vlňák ho bral denně cca 3-4 roky denně, snad i kvúli tomu zvládl akutní operaci jater a pak další operaci - odejmutí sleziny. Možná to nebylo kvúli Plerasanu V....to nikdo neví. Ale zvládl to, prodloužil se mu život o rok, užil si 2 krásné dovolené kde byl šťastný a já mám dobrý pocit, že sem se snažila aby mu bylo dobře.

Doufám po biochemii a hematologii se přijde na Barnieho problém.
Moc držim palce.

Dej vědět, jaké mněl Bernie výsledky biochemie a hematologie.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 06 srp 2011, 21:25

my jsme ho nikdy ani nedávali,já do něj nedostanu ani pastu,takže v momentálním stavu,bych to do něj stejně nedostala...:-(
moc děkuji,budeme to potřebovat!!
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Johana » 06 srp 2011, 22:44

A co ten odběr krve na hematologii a biochemii? Neuvažuješ o tom?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 07 srp 2011, 07:40

johano o tom uvažuji,respektive už ani neuvažuji,byla bych moc ráda,kdyby mu ho udělali..
doufám,že to nezakřiknu,ale barník v noci papal!!!!spí teď v ložnici a pod postelí má zavěšené pelíšky,začal tam dost spát,tak jsem mu tam dala i granulky/před 4 dny.a poněvadž nad nima spíp,tak 4x mě vzbudilo jak tam chroupe,snědl jich i dost. :P a teď ráno,než jsem šla do práce,tak jsem mu dosypala,aby tam měl a začal zase papat.snědl sice asi jen 4,ale už možná by mohl začít pořádně jíst.stejně si ale nechce vzít zatím nic jiného,co mu nabízím...
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod martina » 07 srp 2011, 12:40

slááááva!!! jo, už je to zlomený :o)
on možná žere v noci proto, že už hlady nevydrží - a ty si klidně spíš a nekrmíš ho... ;o)

tak držím palce, ať to vydrží!
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Žabka » 07 srp 2011, 12:55

Nebo v noci jí právě proto, že ho nevidíš, a tudíš "nevíš" že porušuje protestní hladovku ;) Ať už z jakéhokoli důvodu, hlavně ať mu to vydrží a ať jí co nejdřív normálně.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod martina » 07 srp 2011, 13:48

jo, přesně tak to myslím ;o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 08 srp 2011, 10:44

to by bylo holky super!včéra jsem byla celý den v práci a tak byl jen přítel doma a tomu je jedno kdo co dělá.ale miska byla zase prázdná!!!:-) možná něco snědla lilly,ale myslím,že moc né..tak uvidíme.dnes jedu na veterinu..budu podávat info..
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod martina » 08 srp 2011, 11:06

jj, jasně, prd nemocnej, ZPOVYKANEJ je!!! pacholek... :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 08 srp 2011, 17:33

tak už jsme doma z veteriny.odběry mu nedělali,když už začal papat.s váhou už nespadl,jen musí víc pít,což je taky těžký,když chce jen a jen melouna.:-(
jinak papal jak před kontrolou,tak i teď snědl pár granulek co jsme dostali hills i/d gastrointestalní.už i olízl prst s vitamínovou pastou,ale jen jednou,pak se křenil.tak snad už se to obrací k lepšímu..už bych mu to moc přála.
jinak po píchání injekcí se mu udělala malá vyrážka na kůži,tak to máme vyholené a musíme dezinfikovat a framykoinem mazat..
jako kdybychom toho neměli málo.:-))
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Johana » 08 srp 2011, 18:59

Sem moooc ráda že se fret lepší :)
On vúbec nechce pít? Ani z misky ani z napáječky?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 08 srp 2011, 20:21

je to divný ale nemá na tu vodu vůbec chuť.do misky nestrčí ani nos a oklepe se a z napáječky lízne jednou a stačí.namočím mu čumák do misky a nic...ještě že aspoň ten meloun,který mu namáčím do vody a olizuje ho,dokud ho nesní.ale to až tak moc vody není.. :(
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod ŽoFiRo » 08 srp 2011, 20:36

meloun mi jako zdroj vody příjde dost nevhodný, naopak totiž odvodnuje. jinak u nás celkem zabírá míchat do vody calopet pastu a nebo glukopur. případně slabý čaj s medem..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Kafrání I. aneb můžem začít od začátku...

Příspěvekod Barnie » 08 srp 2011, 20:40

když to jsem právě myslela,že stačí.beru to podle sebe-dám si meloun a chodím furt čůrat-tudíž ledviny pracují asi rychleji,ale je pravda,když nad tím přemýšlím,že se pak žádná asi v těle nedrží..a v tomto případě nevím zda je nutné aby se držela nebo né. :?:
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

PředchozíDalší

Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků