Poraďte

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Poraďte

Příspěvekod Kamča » 12 bře 2012, 15:12

Ahoj, strašně moc bych chtěla mít fretku. Jsem velká milovnice zvířátek. Celá rodina je pro až na mého tátu. Ten má s fretkami špatné zkušenosti. Jeho spolubydlící měl fretku nevychovanou (chodila na záchod kam se jí chtělo a snědla na co přišla...). Nechce mi fretku dovolit. Nevíte jak bych ho mohla přesvědčit, že fretky jsou i hodné a přítulné? Napadlo mě, že bych ji přinesla domů bez povolení, ale bojím se, že by ji vyhodil.
Kamča
 
Příspěvky: 2
Registrován: 12 bře 2012, 15:06
Bydliště: Odolena Voda

Re: Poraďte

Příspěvekod graciijka » 12 bře 2012, 17:21

A nepřistoupil by tatínek na to, zajít se podívat k nějakému fretkaři domů? ;)
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: Poraďte

Příspěvekod martina » 12 bře 2012, 18:45

děláš dobře, že nechceš domů nosit zvíře přes odpor rodiče. taky se může stát, že by fretka byla opět "nevychovaná" nebo se vychovat nedá a bude nečistotná, někdy to tak prostě je. zkoušej tátu přemlouvat, třeba fretku "výměnou" za dobré známky na vysvědčení. to, co navrhuje graci je taky možnost... ale určitě počkej na jeho souhlas, to je jediné rozumné řešení.
mně rodiče nikdy nedovolili psa. pořídila jsem si ho hned jak jsem se odstěhovala. a bylo to určitě lepší než se s nimi hádat a dohadovat třeba kvůli tomu, že něco zničil - a ničil... :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Poraďte

Příspěvekod Kamča » 12 bře 2012, 19:31

Děkuji za možnosti řešení... budu to zkoušet :)
Kamča
 
Příspěvky: 2
Registrován: 12 bře 2012, 15:06
Bydliště: Odolena Voda

Re: Poraďte

Příspěvekod $ally May » 02 dub 2012, 17:44

Dobry den potrebuji poradit.Moje 2 fretky (1a pul Starý kastrovany samecek,který od od stavu nevidel jinou fretku a pul rocni samicka) se nesnesou!Tu samicku jsem si zhruba před 2 měsíc prinesla zpocatku to nevypadalo nějak hrozne,kdyz ji viděl byl skoprneli ale nic jinyho.Zkousela jsem je brát ven a tam skamaradit ale vzdy se do sebe zakousli (ne do krve jen byli oslintani) ale teď jakmile se vidí vypusti svoje zlazy a zakousnou se do krku (zas ne do krve) a jecej.Pres klec je to v pohode ale jakmile je pustim je zle.Prosím poradte mi někdo jak tyhle dva mám skamaradit fretky chovam zhruba rok tak s tím nemam moc zkusenosti.Předem dekuji za jakoukoli radu.
$ally May
 
Příspěvky: 5
Registrován: 02 dub 2012, 17:26

Re: Poraďte

Příspěvekod martina » 03 dub 2012, 00:11

jestli se pokoušíš už dva měsíce je skamarádit, je možné, že to prostě nepůjde. někdy se fretky rozhodnou, že si nejsou sympatické a hotovo. ale pořád zkoušej je pouštět spolu a uplácet při tom pamlsky, možná se to ještě podaří.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Poraďte

Příspěvekod $ally May » 03 dub 2012, 19:47

Moc dekuji za radu,budu se je pokouset dale skamaradit.Jeste bych se chtela zeptat,nikde jsem slysela,ze pomaha namazat krk vitaminovou pastu.Je to pravda?Zase moc dekuji za jakoukoli radu.
$ally May
 
Příspěvky: 5
Registrován: 02 dub 2012, 17:26

Re: Poraďte

Příspěvekod martina » 03 dub 2012, 21:07

určitě to neublíží, zkus, a můžeš dát vědět, jaký byl výsledek :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Poraďte

Příspěvekod $ally May » 07 dub 2012, 10:38

Tak jsem to zkusila a výsledek je skvely!Mohu jen doporucit.Momentalne jsou v pohode.Takze super.
$ally May
 
Příspěvky: 5
Registrován: 02 dub 2012, 17:26

Re: Poraďte

Příspěvekod Monča » 07 dub 2012, 22:28

Taky jsem s tím měla problém, ale teď doma proti fretkám nikdo nic nemá. Určitě bych zkusila zajet se kouknout do nějaké CHS/do útulku. Pokud to nejde tak třeba ukazovat tátovi nějaká videa fretek, články a tak.

To s pastou pomohlo když jsem Ketynku zvykala na Tedíka, pomalu se ho přestávala bát.
Monča
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30 pro 2010, 01:21


Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 13 návštevníků