Zašupovací dveře

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Zašupovací dveře

Příspěvekod Eivie » 01 črc 2012, 12:34

Ahoj,

píšu sem, protože jsem už pomalu ale jistě zoufala :-D Nedávno jsme se stěhovali a bohužel nás nenapadlo, že zašupovací dveře budou problém. Pro našeho Johnníka nepředstavují vůbec žádnou překážku a mne z toho jde hlava kolem. Potřebuju mu zabránit chodit do kuchyně, není to tam fretkuvzdorné. Nenapadá vás něco jak by se dali tyto dveře zabezpečit? Třeba měl někdo stejný problém...

Děkuju :-)
Uživatelský avatar
Eivie
 
Příspěvky: 14
Registrován: 26 lis 2010, 16:33

Re: Zašupovací dveře

Příspěvekod PxNxDx » 01 črc 2012, 12:41

my měli stejnej problém. Vyřešili jsme to plexisklem mezi dveře.. takže zasunovačky zůstali otevřené a do dveří se dalo plexisklo, které překračujem. Případně nějaký karton či něco podobného ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Zašupovací dveře

Příspěvekod Johana » 01 črc 2012, 19:45

Taky je dostat v Ikea toto http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50226520/ a na to tak rychlosvorkama uchytit plexisklo.

Jinak já mám do kuchyně taky posuvné dveře, ale radši sem to vyřešila "fretkuvzdorností" kuchyně, jako zábranou vstupu do kuchyně. Je to pohodlnější, hlavně pro mne, nemusím hlídat aby mi fret "neproletěl" do nezabezpečené kuchyně.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Zašupovací dveře

Příspěvekod Anna Křišťanová » 01 črc 2012, 22:53

Taky mame vsude spupacky.Do mistnosti do kterych ma fret zakazany vstup jsme dali klasicke dvere a spristupnene mistnosti jsou fretkuvzdorne...je to tak pohodlne a vyhovujici vsem clenum rodiny :)
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Zašupovací dveře

Příspěvekod Eivie » 03 črc 2012, 09:31

Díky moc za odpovědi holky :) Nad plexiskem nebo nějakou zábranou jsme už přemýšleli, jen nevím jak to přidělat na ty otevřený dveře... Myslím tím na tu shrnutou harmoniku co se po otevření udělá. Nemohla by jsi mi to PxNxDx prosím prosím vyfotit? :-) To z tý IKEI vypadá dobře, ale prostě nevím jak to na tu jednu stranu přidělat...
Uživatelský avatar
Eivie
 
Příspěvky: 14
Registrován: 26 lis 2010, 16:33

Re: Zašupovací dveře

Příspěvekod PxNxDx » 03 črc 2012, 09:36

my to máme jakoby "za dveřma" a vždycky je to něčím přistrčený ke dveřím, z té strany, kam fretky nemůžou, aby po tom nešplhali (židlema, zasunuto za skříň, ad..). To z Ikei, jak psala Johanka, je přímo do dveří no...
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Zašupovací dveře

Příspěvekod TEZINEK » 03 črc 2012, 10:20

Taky máme shrnovačky a řešíme to tak jak jeste psali.Místo plexiskla používáme takovou tu desku jak se používá na zadní stěnu skříní.Uchycení jsme vymysleli následovně:Do zdi před dveře jsme navrtali skobičky.Dvě dole nad zemí a dvě nahoře.Za ty skobičky vždycky zašoupnu desku a je to :D Jen pozor vychytat správnou výšku.Můj první pokus Eminka překonala během prvního dne :lol:
TEZINEK
 
Příspěvky: 10
Registrován: 13 čer 2011, 09:10
Bydliště: MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

Re: Zašupovací dveře

Příspěvekod martina » 03 črc 2012, 10:46

dřevotřísková deska uříznutá na míru - šířka vnitřku dveří, výška podle toho, co jste schopni překročit a nezabít se přitom. pak to při postavení na práh pasuje přesně mezi futra a zároveň se to opírá o jejich vnitřní profil. a tam, kde se to opírá, nahoře a dole, vpravo i vlevo magnet. pokud tedy máte kovový futra...
tím, že to je mezi futrama, tak to (u nás) je i fretkovzdorný - nedokážou tam strčit drápek a vydrápnout...
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Zašupovací dveře

Příspěvekod Iren » 05 črc 2012, 21:09

My sice zásuvný dveře nemáme, ale měli jsme problém s tím, že fretka otevírala dveře skříně a zavřela se tam (otevřela to jenom kousek, vlezla dovnitř a vlivem pantu se to za ní zavřelo). Vyřešili jsme to tak, že jsme koupili takové magnetické destičky, které se tam našroubovaly a ona už to nemůže otevřít a že se teda snaží! Možná by se to dalo aplikovat i na ty zásuvný dveře.
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" - Antoine de Saint-Exupéry
Uživatelský avatar
Iren
 
Příspěvky: 49
Registrován: 30 srp 2011, 17:20

Re: Zašupovací dveře

Příspěvekod Johana » 07 črc 2012, 18:49

Iren, ty magnetické destičky mi Kožich otevírá hravě. :twisted: Tož sem na všechny skříně v pokoji dala klasické kovové "obrtlíky". A na kuchňské lince mám ty dětské pojistky z Ikea.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Zašupovací dveře

Příspěvekod Iren » 08 črc 2012, 14:56

Johana: Máš to ale ďábla! :twisted: ...asi to bude také tím, že jersey je pravděpodobně oproti tvému kožichu dosti malá. No nám to na skříně stačilo :)
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" - Antoine de Saint-Exupéry
Uživatelský avatar
Iren
 
Příspěvky: 49
Registrován: 30 srp 2011, 17:20

Re: Zašupovací dveře

Příspěvekod Johana » 08 črc 2012, 19:08

Iren, jen si nefandi :lol: , Kožicha otevírat skříně napadlo až víc jak po roce. A teď skouší jak by po madlech na šuplíkách u linky na tu linku vylezl :twisted:
Ona i malá freťule má v těch prackách obrovskou sílu, takže je to jen o čase...kdy ji napadne jak jde co otevřít.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků