Kontrola Zverexů a běs v očích

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Kontrola Zverexů a běs v očích

Příspěvekod momasek » 20 srp 2012, 20:39

Co takhle může zarytého fretkaře napadnout v den, kdy teploty překonávají rekordy. Protože se mi díky pracovníkům třebíčské prodejny SUPER ZOO (kde fretky nevedou s tím, že by to bylo týrání a pouze zprostředkovávají kontakt) podařilo umístit dvě nedávno do azylu přijaté fretčí holčiny, tak jsem si řekla jak jsou na tom ostatní tak často kritizované Zverexy a vyrazila na obchůzku.
Takže za Třebíč :
Super ZOO - super plus ( fretky nevedou, nemají, kontaktem se podařilo umístit dvě fretky z azylu.
Pet center - velké plus - fretky nevedou, ochotně by předali kontakt případnému zájemci
Kolbertová Zverex Stařečka - velké plus - fretky nevedou, ochotně by předali kontakt případnému zájemci
Zoo Renata - tzv. Stará pošta - také plus - odhadem tříměsíční fretku tam sice měli v kleci malé, ale čisté, měla k
dispozici vodu i granule odpovídající velikosti a z povídání s majitelkou vyplynulo, že je pouze
objednávají od chovatele v případě zájmu a tato je již rezervovaná budoucímu majiteli.
Takže Zverexům v parném dni jenom čest a sláva.

Ptáte se, kdeže je ten běs v očích ? No, když už jsem byla takto všestranně uspokojena až nadšená řekla jsem si, že se taky stavím na Lize pro ochranu zvířat, třebíčském útulku. 13.30 venku bohužel spíš 38" stupňů dorazila jsem do útulku. A koukám, v Unimo buňce v přepravce pro kočky fretka. Jinak taky v přepravce čtyři čisté hadry - ostatně co by se tam asi vešlo víc, jinak nic. Źe ne granule - budiž ,ale že ne taky žádná voda ?. Taky žádné pracovnice, tak jsem se vrátila za půl hodiny. To jsem již zastihla dvě pracovnice, ale vodu v přepravce, podotýkám, ne kleci - fretka neměla. Bylo mi řečeno, že pro tuhle domov nehledají, že si ji nechají v útulku. Že je v té přepravce pořád, večer je pouštěná po Unimo buňce a dokonce na hodinu venku na vodítku. Na můj dotaz kdeže je voda, začalo být mírně dusno s tím, že nejprve je třeba jít ke kočkám a že vodu dostala ráno!! Protože vím, že v teple se člověk nemá rozčilovat, stála jsem tam tak dlouho dokud pracovnice vodu fretce nedaly. Pozn autora - kupodivu pila :-).
při tom jak vyndaly fretku z klece jsem si všimla, že má vylysalou srst na hřbetě, zřejmě bych to odhadla na nějaký zdravotní problém.
Podle slov pracovnice Ligy na ochranu zvířat - paradoxní název, že ? měli za devět let tři záchyty, kousavého samce, ten skončil asi u našich v Klubku, pak samičku co si nechali a ona pošla.... bylo nad mé síly se zeptat za jak dlouho a nyní tuto. No nevím, můj závěr je tento - v přepravce na kočky, bez vody a granulí bych za normálních okolností volala KVSku a co vy ?
momasek
 
Příspěvky: 9
Registrován: 12 srp 2012, 09:20

Re: Kontrola Zverexů a běs v očích

Příspěvekod martina » 20 srp 2012, 23:03

protože domluva je v takovém beznadějném případě naprosto zbytečná, jediná možnost je KVS. je opravdu výsměch, že si říkají ochránci zvířat a nedají zvířeti napít, navíc v tomhle počasí!!! nemám pro dámy slušných slov.
ale vzhledem k tomu, že jak jsem si přečetla vedle, se budeš snažit fretku od nich dostat, není asi nátlak (KVS) v tuhle chvíli ideální. pokud se ti to podaří, počítej velmi pravděpodobně s vyššími finančními náklady na veterinární vyšetření a případný zákrok(y). fretka má bezpochyby nějaký vážnější zdravotní problém, možností je celá řada, od přeříjení po nádor.

p.s. moc blahopřeju k tak rychlému udání holek, a držím jim i tobě palce, aby se měly dobře
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kontrola Zverexů a běs v očích

Příspěvekod Demi » 20 srp 2012, 23:22

Kéž by si v Plzni a v Rokycanech vzali ponaučení z Třebíčských zverimexů.

Ale, že se v útulku budou chovat takhle? To je fakt hnus. Já jsem pro zavolání na KVS.
Uživatelský avatar
Demi
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 bře 2012, 18:09
Bydliště: Mýto (u Rokycan)


Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků