Letní horka

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Letní horka

Příspěvekod Anna Křišťanová » 21 srp 2012, 10:54

Ahoj,
co všechno podnikáte pro ochlazení fretky v těhle letních dnech? Neustálý přístup k vodě to je samozřejmost, ale necháváte třeba fretky brouzdat v lavorku s vodou nebo tak něco podobně?
Děkuju za rady.
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Letní horka

Příspěvekod Aniii » 21 srp 2012, 13:06

Většinou přes holky přehazuji mokrý hadr, zastíním klec jak to jde, začala jsem dávat holkám do vody přípravek proti dehydrataci a když jsem doma, tak se jim snažím chladit tlapky vodou (a ony se mi snaží utéct co nejdál) případně kožíšek. Plus když s nimi třeba bývám na zahradě, tak je občas beru s sebou do bazénu, nelíbí se jim to, ale pak řádí jak za chladnějších dní :)
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Letní horka

Příspěvekod Anna Křišťanová » 21 srp 2012, 13:10

Já mu právě dávám do kuchyně bazének s vodou aby se mohl zchladit, ten hadr už mě taky napadl, ale zase jsem nechtěla aby byl zchlazenej takhle moc...,ale asi to využiju, protože ty vedra začínají být dost neúnosný... Díky Aniii :)
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Letní horka

Příspěvekod Demi » 21 srp 2012, 15:48

Tohle doporučuji http://www.obchudekumajdy.cz/?p=product ... oncentrate .
Plus klasika lavorek, nebo občas stříknout rozprašovačem. Ne každá fretka se ráda koupe. Náš Rodny vleze do vody jen do pasu, na zadek a zadní nohy mu to vadí. Náš nováček Cheersek se měl narodit spíš jako ryba :D On má vodu rád. Samozřejmě zatažený žaluzie a klec v místnosti která netrpí na horko.

Ale i přes to, že dělám co můžu, je vidět, že jim neni do skoku. Víc spí. A to mám v pokoji akorát.

Problém dvou fretek a lavorku je takový, že ho dost zapojují při hře a voda je všude.

Obrázek
Uživatelský avatar
Demi
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 bře 2012, 18:09
Bydliště: Mýto (u Rokycan)

Re: Letní horka

Příspěvekod Aniii » 21 srp 2012, 15:56

Moje zkušenost s problémem dvě fretky a lavor vody je takový, že ho obchází obloukem :D
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Letní horka

Příspěvekod Iren » 21 srp 2012, 16:24

Naší Jersey dávám do sprchy misku s vodou, kde má míčky na lovení a sem tam jí na chvíli pustím sprchu, kterou položím do sprchového kouty a Jersey ho tahám sem a tam a ošplíchává se jí :D. Jinak ve všech místností kde se pohybuje se snažím udržet chlad, ale v takových třicítkách to je nadlidský úkol.http://ireena.rajce.idnes.cz/Jersey#30062012448.jpg
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" - Antoine de Saint-Exupéry
Uživatelský avatar
Iren
 
Příspěvky: 49
Registrován: 30 srp 2011, 17:20

Re: Letní horka

Příspěvekod Johana » 23 srp 2012, 18:13

Kamoška si před lety koupila na výstavě psú chladící podložku. Je to něco jako deka, která se namočí do vody, pak vyždímá a udržuje chled, ale neni mokrá.
Hledala sem na webu, našla sem toto: http://www.zoohit.sk/shop/psi/pelisky_a ... DgodIg8A1A
Nevím jestli je to to samé co si ona koupila.
Pak vím že se kdysi osvědčilo přehazovat přez klec zmzlé froťáky (namočit, vyždímat, dát do mrazáku a zmrzlé na klec)
S ničim z tohoto nemám osobně skušenost, páč mám v bytě klimatizaci. A klimatizaci vřele doporučuji! Ne mobilní, ale tu co má pracovní jednotku na fasádě domu. Taď na podzim budou v NAY a jiných obchodech zaručeně slevy až o 50%.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 20 návštevníků