Našli jsme fretku- jen takové vypovídání se

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Našli jsme fretku- jen takové vypovídání se

Příspěvekod Veunkaaa » 08 říj 2012, 21:27

Dobrý den, nevím kam toto téma zařadit a tak píši radši sem, snad mi mnozí z Vás odpustí. Našli jsme fretečku v zuboženém stavu. Je podchlazená, nemůže moc na zadní nožičky a je odkázána na naší péči. Máme jí doma již 3 den, 2x denně chodíme k veterináři na injekce, dává jí glukózu a vitamíny. V životě jsem neviděla nic tak hubeného jako je právě ona. Když jsme jí přivezli domů měla pouze 36,7 stupňů což je u fretky málo. Vet nám nedává moc velké šance. Za ty dny se nám teplota povedla zvednout na 38 tak snad, ale není to nic extra. Co nám dělá největší starost jsou ty nožičky, trochu cupitá ale pak se svalí na stranu a už dál nemůže. Musíme jí vše dávat stříkačkou, sama se ani nenapije. Nejí, za tu dobu co je u nás jedla jen rekonvalescenční kaši a to jí ještě sní hrozně málo, pak ji plive. Nevíme zda se neudrží proto jak je hubená nebo proto, že prodělala třeba mrtvičku, zlomeninu nemá. Vet odhaduje stáří tak 1,5 roku možná je i přeříjená. Naše Ness jí zatím ani neviděla, nechci tu ubohou kostřičku stresovat tak jí máme v karanténě. Určitě si jí necháme, ale nechápu jak toto někdo může udělat. Nejhorší na tom všem je, že to prožívám jako kdybych za to nesla zodpovědnost já, jako kdybych mohla za její osud. Hrozně se bojím že nepřežije, že mi umře hlady a nebo žízní, že jí nedám napít nebo najíst včas... Je mi z toho hrozně :(
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Našli jsme fretku- jen takové vypovídání se

Příspěvekod vojrou » 08 říj 2012, 21:50

Držím palce.
vojrou
 
Příspěvky: 25
Registrován: 10 dub 2011, 20:55
Bydliště: Smíchov

Re: Našli jsme fretku- jen takové vypovídání se

Příspěvekod Iren » 08 říj 2012, 22:29

Chudinka :(. Jestli jí toto způsobil nějaký člověk, tak doufám, že se bude někde smažit! Též držím palce a smekám před Vámi, ty nervy, ty starosti....nezávidím Vám to. Doufám, že to holčina zvládne. A nedávejte si nic za vinu, snažíte se jí pomoct jak jen to jde, vím, že se to asi lehko říká...
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" - Antoine de Saint-Exupéry
Uživatelský avatar
Iren
 
Příspěvky: 49
Registrován: 30 srp 2011, 17:20

Re: Našli jsme fretku- jen takové vypovídání se

Příspěvekod Demi » 09 říj 2012, 08:12

Držím palce, je vidět, že měla štěstí a dostala se k někomu kdo fretkám rozumí! Možná , že kdyby se dostala k někomu jinýmu, tak jí rovnou nechají uspat.. a nebo kdo ví co jinýho.
Uživatelský avatar
Demi
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 bře 2012, 18:09
Bydliště: Mýto (u Rokycan)

Re: Našli jsme fretku- jen takové vypovídání se

Příspěvekod PxNxDx » 09 říj 2012, 08:45

moc držím palce, jen mě napadlo dělal vet. nějaké rentgeny a sono? takhle vypadala naše Terezka, když jí selhávali ledviny.... cupitala a spadla ke straně.. vyhublá na kost.
Tak držím palce, aby to nebylo ono :!:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Našli jsme fretku- jen takové vypovídání se

Příspěvekod Veunkaaa » 09 říj 2012, 11:35

PxNxDx píše:moc držím palce, jen mě napadlo dělal vet. nějaké rentgeny a sono? takhle vypadala naše Terezka, když jí selhávali ledviny.... cupitala a spadla ke straně.. vyhublá na kost.
Tak držím palce, aby to nebylo ono :!:


Rentgeny jsme dělali právě kvůli těm nožičkám. Přímo na ledviny ne, ale čůrá normálně, až tam dnes půjdu zmíním i tuto variantu at raději to sono udělají. A jak Terezka dopadla ? :cry:
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Našli jsme fretku- jen takové vypovídání se

Příspěvekod Veunkaaa » 09 říj 2012, 11:41

Tak hlásím že stav je pořád stejný, držíme jí v teple aby se zvedla teplota, dáváme pít čaj. Pořád jen spinká. Vet nám opravdu moc velké šance nedává, řekl, že je to hokus pokus, buď a nebo...Budeme tam dál chodit na kontroly, ovšem říkal že kdyby měla nějaké křeče či tak něco bude lepší jí uspat aby se netýrala. :( Já furt přemýšlím jak vymyslet to jídlo, to přeci nejde aby nejedla. Včera snědla pouze 8 ml rekonvalescenční kaše, pít jí donutím ale toto ne, furt to jazykem vystrkuje ven. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti ?
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Našli jsme fretku- jen takové vypovídání se

Příspěvekod Liška » 09 říj 2012, 12:15

Když je nejhůř, dávám stříkačku až úplně do zadu do krku, fretka instinktivně polkne (protože se sama od sebe nechce dusit) ale stříkaček bude velká spotřeba, protože do ní bude kousat. Co dávat do vody glukopur, pila by to? Pastu by lízala? - CaloPet. Taky mě zaujalo u Majdy (ale nemám vyzkoušené): http://www.obchudekumajdy.cz/?p=product ... oncentrate.
Ještě mě napadá, pro fretky po operacích a pro které potřebuji udržovat jejich teplo používám vyhřívací dečku něco jako tady: http://www.alza.cz/ecomed-d274957.htm (akorát z Lidlu za 300,-).
Držím palečky!!!
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Našli jsme fretku- jen takové vypovídání se

Příspěvekod Veunkaaa » 09 říj 2012, 12:38

Liška píše:Když je nejhůř, dávám stříkačku až úplně do zadu do krku, fretka instinktivně polkne (protože se sama od sebe nechce dusit) ale stříkaček bude velká spotřeba, protože do ní bude kousat. Co dávat do vody glukopur, pila by to? Pastu by lízala? - CaloPet. Taky mě zaujalo u Majdy (ale nemám vyzkoušené): http://www.obchudekumajdy.cz/?p=product ... oncentrate.
Ještě mě napadá, pro fretky po operacích a pro které potřebuji udržovat jejich teplo používám vyhřívací dečku něco jako tady: http://www.alza.cz/ecomed-d274957.htm (akorát z Lidlu za 300,-).
Držím palečky!!!


Glukopur máme doma můžu to zkusit. Pasty moc nechce, tak jsme včera koupili tu kaši, včera jsem zkoušela udělat vývár, maso jsem jí rozmixovala s rýží v tom vývaru ale taky to nemělo moc úspěchu, tu stříkačku se snažím dávat co nejvíc do tý pusinky jenže ona už moc dobře ví co jí čeká a tak tu pusu už ani neotevře. Zoubky má zatnutý jak v křeči, takže je to boj. Zahříváme jí tak, že jsme klec dali k topení, do klece jsme dali spousty teplého oblečení a takovou tu flašku, jak se do ní dá teplá voda a hřeje, dává se to například na břicho. Tak měníme každou hodinu tu teplou vodu. Dečku nemáme, ale vím co myslíš. No uvidíme, nevypadá to moc nadějně. Jsem zvědavá na to sono ledvin, snad to bude dobré :cry:
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Našli jsme fretku- jen takové vypovídání se

Příspěvekod PxNxDx » 09 říj 2012, 13:06

Veunkooo. Udělal ji vet kopmeltní rozbor krve? Z toho by to měl taky poznat. Případně ho poproste o biochemku.
Naše Terez právě do poslední chvíle jedla i sama a i přesto byla kost a kůže, pila, pohybovala se (sice špatně, páč šla a pak upadla ke straně). A nakonec jsme ji museli nechat uspat...
opravdu bych šla do hloubky po tom, co jí je.. nejenom, že je vyčerpaná. Abyste ji zbytečně netrápili :(
Každopádně drřím palce, ať má její příběh šťastný konec... a začátek u Vás :!:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Našli jsme fretku- jen takové vypovídání se

Příspěvekod Veunkaaa » 09 říj 2012, 14:26

PxNxDx píše:Veunkooo. Udělal ji vet kopmeltní rozbor krve? Z toho by to měl taky poznat. Případně ho poproste o biochemku.
Naše Terez právě do poslední chvíle jedla i sama a i přesto byla kost a kůže, pila, pohybovala se (sice špatně, páč šla a pak upadla ke straně). A nakonec jsme ji museli nechat uspat...
opravdu bych šla do hloubky po tom, co jí je.. nejenom, že je vyčerpaná. Abyste ji zbytečně netrápili :(
Každopádně drřím palce, ať má její příběh šťastný konec... a začátek u Vás :!:


Krev nebral, dnes to s ním pořádně proberu. Jezdili jsme tam mimo otevírací dobu tak asi nechtěl být moc rušen. My tu ve městě máme jen 2 Vety a s tím jedním nemám dobré zkušenosti už ohledně naší Ness tak jezdíme ted k druhému. Těch ledvin se bojím, Terezka čůrala taky normálně ? Je mi jich líto bobíčků malých, škoda že nedokáží říct co je bolí :(
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Našli jsme fretku- jen takové vypovídání se

Příspěvekod majda » 09 říj 2012, 15:18

Možná zkusit Rekonvalescent pastu, dává se kočkám po operacích když nemůžou nebo nechtějí přijímat potravu....kdysi bývaly Viyo nápoje, bohužel se přestaly dovážet a náhrada za ně není :-(
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Našli jsme fretku- jen takové vypovídání se

Příspěvekod PxNxDx » 09 říj 2012, 17:18

Veunkoo, nevím odkud jste, ale pokud na tom, takhle je. Zvaž jestli máte možnost zavolat na Bílou horu a objednat se co nejrychleji k MVDr. Chylíkové. http://www.veterinarni-ordinace-praha.c ... nas.phpKdyž vysvětlíš situaci, určitě dostaneš nějaký přednostní termín hned na příští týden. Já už bych neváhala... zaváhala jsem jednou :(

btw čůrala normálně...
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Našli jsme fretku- jen takové vypovídání se

Příspěvekod Veunkaaa » 09 říj 2012, 21:47

Tak už máme vyšetření za sebou, zatím máme jen výsledky moči ale opravdu jsou chycené ledviny. Chudinka se tam počůrala tak Vet zkoušel takový ten papírek, nevím jak se to jmenuje ale používají to i u lidí např. při vyšetření moči při žánětu močáku. Hodnoty máme -
PH 6
Hemoglobin +++
Bilirubin +++
Máme tam i Urobilin + ale to Vet říkal, že to může být tím že se i pokajdila, tak že se to smíchalo, víc uvidíme z krve.

No, zatím nám dali homeopatika, protože nevědí jak jsou na tom játra, tak aby se nezatěžovali zbytečně. Až budou výsledky tak budeme vědět víc. Musíme jí držet palce, je to statečná holčička :(
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Našli jsme fretku- jen takové vypovídání se

Příspěvekod PavlaZ » 10 říj 2012, 15:54

Dobrý den, nemáte prosím spojení na Veunkaau? Dopravili bychom fretku zítra do Brna k MVDr. Jeklovi na celkové vyšetření. Velmi spěchá, jestli chceme fretečce pomoci. Díky moc. Pavla Z.
PavlaZ
 
Příspěvky: 3
Registrován: 26 lis 2010, 18:13

Re: Našli jsme fretku- jen takové vypovídání se

Příspěvekod martina » 10 říj 2012, 18:18

pavlo, v sz máš mejlovou adresu na veunkaaa.
jinak veunkaaa je z varnsdorfu, jak tu někde zmiňuje, do brna celkem dálka... :o/
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Našli jsme fretku- jen takové vypovídání se

Příspěvekod Veunkaaa » 10 říj 2012, 20:48

Tak Vám jdu ohlásit něco úžasného. Fretečka je na tom už viditelně lépe, teplota je zcela v normálu, má se čile k světu,už nám nechce ani ležet. Cupitá jak divá, občas ještě spadne ale ta rovnováha už tam je. Vet kontroloval moč, hodnoty klesají. Dáváme ještě předepsaná homeopatika, a máme dietku, dáváme kuřecí masíčko a rýži, snaží se už papat sama, pije také, dokonce jsem dostala první pusu! Pěkně nám tím vytřela zrak,ještě nechci jásat ale z té minimální šance je to opravdu pokrok. Zatím jí říkáme hubeňourku, nemáme vymyšlené jméno. Zítra vám sem zkusím nahrát nějaké fotky, škoda že jsem jí nevyfotila předtím, jak vypadala. Taky bych moc chtěla poděkovat PavleZ za ochotu pomoci, doufám, že se vám to 1000x vrátí, moc si toho vážím. A taky Vám ostatním za psychickou oporu. Budu do tohoto tématu přispívat dál, dám sem nějaké fotky a budu podávat info o stavu a výsledcích. Opravdu to vypadá, že jsme na dobré cestě :-)
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Našli jsme fretku- jen takové vypovídání se

Příspěvekod graciijka » 10 říj 2012, 20:57

Vlákno jsem tiše sledovala, ale teď už musím napsat!

To jsou skvělé zprávy!
Držím Hubeňource moc pěsti a kdybych svým smrádkům vypověděla její příběh, určitě by jí podporu také poslali.
Tobě Veunkoo skládám hlubokou poklonu, jednak, že ses jí ujala a pak, že se jí dostává takové péče, kterou jí dáváš. Kéž by bylo na světě takových lidí víc!

Původnímu majiteli naopak přeju, aby se mu jeho "péče" vrátila....jak se říká...boží mlýny melou....

Budu se těšit na další zprávy a na fotky ;)
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: Našli jsme fretku- jen takové vypovídání se

Příspěvekod Veunkaaa » 10 říj 2012, 21:25

graciijka píše:Vlákno jsem tiše sledovala, ale teď už musím napsat!

To jsou skvělé zprávy!
Držím Hubeňource moc pěsti a kdybych svým smrádkům vypověděla její příběh, určitě by jí podporu také poslali.
Tobě Veunkoo skládám hlubokou poklonu, jednak, že ses jí ujala a pak, že se jí dostává takové péče, kterou jí dáváš. Kéž by bylo na světě takových lidí víc!

Původnímu majiteli naopak přeju, aby se mu jeho "péče" vrátila....jak se říká...boží mlýny melou....

Budu se těšit na další zprávy a na fotky ;)


Děkujeme moc, zítra opět neseme moč na kontrolu, budeme mít i výsledky krve, nevím jestli dostane ještě injekce. Do dneška dostávala 3, jednu vitamínovou, glukózu a samotný vit. C, tak jsem zvědavá na zítřek. Doufám, že už to bude jen a jen lepší, prdelka si užila svoje, tak snad se uzdravý a bude s námi šťastná, myslím, že s naší Ness budou tvořit skvělou dvojku ;)
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Našli jsme fretku- jen takové vypovídání se

Příspěvekod PxNxDx » 11 říj 2012, 13:05

Držím palce, aby to bylo takhle "jednoduché".
Je moc prima, že je fretečce líp a snad to bude vážně dobré. Moc bych Vám, ale hlavně jí, to přála :!:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Našli jsme fretku- jen takové vypovídání se

Příspěvekod Janda » 11 říj 2012, 19:08

Take jsem tise sledovala a moc drzela palce.Pokazde jsem se hned bezela podivat co je noveho.Ted mam slzy v ocich a jsem stastna za fretulku.At se i nadale dari Vam i prdelce maly. ;)
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem


Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron