diskuze k členství v Klubu

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

diskuze k členství v Klubu

Příspěvekod Demi » 24 říj 2012, 22:55

Anna Křišťanová píše:Je fajn, že se to nebude řešit veřejně, jelikož to není zrovna moc etické.
Ale je mi líto pro ty ostatní, kteří nejsou členy (sama se necítím jako CHOVATELKA fretek, ale jen jako milující páníček jedné zhýčkané fretky bez jakýchkoliv plánů "chov" rozšiřovat nebo jinak zvelebovat), aby o těchto věcech neměli ani povědomí.
Takže kdyby byla jakákoliv jiná možnost se o těhle věcech dozvědět víc aniž bych se musela stát členem, byla bych za to moc ráda.


Pokud vím, čelenem se můžu stát kdokoliv, nehledě na to jestli jsi chovatel nebo ne. Prostě a jednoduše - zaplať roční poplatek :D to je asi vše co k tomu potřebuješ.
Uživatelský avatar
Demi
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 bře 2012, 18:09
Bydliště: Mýto (u Rokycan)

Re: diskuze k členství v Klubu

Příspěvekod Anna Křišťanová » 24 říj 2012, 22:58

Právě jsem psala spíš že bych chtěla vědět informace aniž bych se musela stát členem. Tak jestli existuje i nějaká jiná možnost :)
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Tyran "6ti fretek" opět zasahuje.

Příspěvekod certik003 » 24 říj 2012, 23:21

A můžu vědět, proč se nechceš stát členem? Taky neplánuju chov, ono s vykastrovanýma klukama by se to asi dost blbě realizovalo, :lol: ale za sebe jsem ráda, že jsem se členem stala. Tyhle webovky, kam si pravidelně chodím pro rady, určitě taky nebyly zadarmo a 400,- Kč za rok mi nepřijde jako suma, která by mě zruinovala a pro fretky v útulku se hodí každá koruna. Neber to jako agitaci, nebo výčitku, jenom by mě zajímalo, proč někdo, kdo má fretky očividně rád, se tomu tak brání. To víš, zvědavá ženská! :oops:
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: Tyran "6ti fretek" opět zasahuje.

Příspěvekod martina » 24 říj 2012, 23:42

Anna Křišťanová píše:.......(sama se necítím jako CHOVATELKA fretek, ale .....

možná se necítíš být, ale přesto jsi. takhle zákon definuje každého vlastníka zvířete, tj. každého, kdo zvíře chová - je to chovatel.
to jen na upřesnění, já sama mám "1. pravou nechovatelskou zastávku...." ze stejného důvodu - "nejsem chovatelka".
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Tyran "6ti fretek" opět zasahuje.

Příspěvekod Anna Křišťanová » 24 říj 2012, 23:44

Nejsem vyloženě proti stát se členem, jen to teď nějak neplánuji. O peníze nejde vůbec (400,- opravdu není žádná závratná částka)
Ale snažím se pravidelně přispívat na FUK a to co bych dala za rok na členství dám občas měsíčně do útulku. Teď tedy ne, jsem nezaměstnaná.
Jen jsem to členství nějak ještě pořádně neproštudovala a popravdě mě nějak ani nedochází vyýhody nevýhody nebo či co vlastně celkově členství představuje. Zatím jsem o tom spíš nepřemýšlela než abych řekla jasnou a 100% odpověď Ano - Ne...
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Tyran "6ti fretek" opět zasahuje.

Příspěvekod Tomas » 25 říj 2012, 12:20

já taky nejsem proti stát se členem ale je dobre vědět jeslí mě chtěl za člena no...
Uživatelský avatar
Tomas
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 dub 2012, 20:01

Re: Tyran "6ti fretek" opět zasahuje.

Příspěvekod martina » 25 říj 2012, 14:54

Tomas píše:já taky nejsem proti stát se členem ale je dobre vědět jeslí mě chtěl za člena no...

od té doby, co bylo (tuším jednomyslně) odhlasováno tvoje vyloučení z Klubu, se členská základna nijak zásadně nezměnila.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Tyran "6ti fretek" opět zasahuje.

Příspěvekod certik003 » 25 říj 2012, 16:35

No výhoda by asi pro tebe byla, že by sis přečetla, jak to s nima pokračuje. Chápu, že když Klub dostal nařízeno, že to nemají prezentovat na webu, že to nedělá. Nevýhoda mě teda vůbec žádná nenapadá.
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: Tyran "6ti fretek" opět zasahuje.

Příspěvekod PxNxDx » 25 říj 2012, 17:03

Taktéž za sebe můžu říct, že nemnožím fretky, mám dvě kastrovaé holčičky. Jsem mimopražská, takže se v podstatě ani Klubových akcí nezůčastňuju (je to časově velmi náročné) a Klubu aktivně v Praze nijak nepomáhám. Přesto jsem ráda, že jsem členem. Jsem informovaná a pomáhám v rámci svých možností (návštěvami budoucích fretkařů u nás doma, návštěvami fretek v MŠ, šířením informací ve zverimexech, přispíváním FUKu..)
V podstatě to ani není o tom, zda jsi nebo nejsi členem, člověk dělá to co dělá, jen když chce... ale Klub "spojuje"
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Tyran "6ti fretek" opět zasahuje.

Příspěvekod Tomas » 25 říj 2012, 17:28

od té doby, co bylo (tuším jednomyslně) odhlasováno tvoje vyloučení z Klubu, se členská základna nijak zásadně nezměnila.[/quote]


takže jeslí tomu dobre rozumím tak asi nemám šanci se do klubu vrátit chápu to tenhle trest si zaslozim a velkou pokorou ho přijímám..... tak v duchu budu doufat že čas jednou vše zpravi nebo budu mít možnost vše odčinit..

ale děkuju zA upřímnost
Uživatelský avatar
Tomas
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 dub 2012, 20:01

Re: Tyran "6ti fretek" opět zasahuje.

Příspěvekod Anna Křišťanová » 25 říj 2012, 17:38

A dá se někde dočíst co všechno znamená být členem? Pravidla? Důvody k vyloučení? Prostě veškeré informace?
Nebo jen to co je na stránkách ohledně přihlášky a kodexu?
Děkuju
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Tyran "6ti fretek" opět zasahuje.

Příspěvekod Aniii » 25 říj 2012, 18:07

člen klubu se zavazuje k dodržování kodexu. jiné podmínky nejsou, tedy kromě placení příspěvků. k vyloučení vede vážné porušení kodexu....nic víc, nic míň
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: diskuze k členství v Klubu

Příspěvekod Anna Křišťanová » 25 říj 2012, 18:24

Super, děkuju Aniii za upřesnění :)
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: diskuze k členství v Klubu

Příspěvekod martina » 25 říj 2012, 20:16

ještě aniii doplním - za dobu existence Klubu (deset let) se vylučovalo jen jednou.

a co všechno znamená být členem? téměř žádná práva, jen povinnosti, případně práce. přesně jak je psáno na stránkách http://www.fretka.cz/prihlaska/.

p.s. vlákno rozdělím.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: diskuze k členství v Klubu

Příspěvekod majda » 29 říj 2012, 21:44

Aničko, jako člen dostáváš zhruba 4-5 x ročně buď v elektronické nebo papírové podobě FerretNews - Klubový "časopis", na klubových akcích nakupuješ v klubovém obchůdku za zvýhodněné ceny, neplatíš vstupné na klubové akce...
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: diskuze k členství v Klubu

Příspěvekod Anna Křišťanová » 29 říj 2012, 21:56

A pro ostatní fretky to má jaké výhody? Sponzorujete FOFR a FUK, a ještě nějaké věci?
Zúčastňování se akcí jako dobrovolník to také zajišťují členové klubu?
Už jsem o tom zauvažovala a určitě se přidám, ale až budu konečně zaměstnaná a nebudeme s Valískem fungovat tak že vyjdeme tak akorát :)
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: diskuze k členství v Klubu

Příspěvekod martina » 29 říj 2012, 23:10

bez Klubu by fretky byly dodnes očkovány canvacem, a nikoho by nezajímalo, že po něm umírají. bez Klubu by neexistovaly stránky, žádné jiné u nás nejsou tak rozsáhlé, nikde jinde nenajdeš tolik informací o fretkách, nikde jinde nenajdeš tak rozsáhlé informace o jejich nemocech. bez Klubu by neexistovalo Klubko ani FOFR. bez Klubu by nebylo tak rozšířené povědomí o nebezpečnosti Otospectrine. stránky žádného jiného uskupení chovatelů fretek nebo jednotlivce nemají tak široký dopad, jako stránky Klubu.

výhody, které zmiňuje majda, jsou spíš pomyslné než skutečné. přesně jak píšeme na stránkách - v členství v Klubu výhody nehledejte, žádné nejsou. ale...

zkus si vyhledat svoje příspěvky na tomhle fóru. nevím, jestli jsi tak akční i jinde, ale tady asi není nikdo jiný, kdo by založil víc témat než ty (když pominu sebe, ale já jsem zakládala fórum, takže to se nepočítá :o). kam jinam by ses chodila ptát? kde jinde by ti odpovídali? a kde jsi čerpala znalosti, když (než) sis pořídila valentina?

tak k tomuhle je "dobrý" Klub a jeho členové. dokonce i ti, kteří nic nedělají, jsou třeba. minimálně kvůli členským příspěvkům - pomáhají udržovat v chodu stránky a fórum a financovat akce, které jsou většinou prodělečné (jen pronájem místnosti v praze stojí majlant), ale přesto je rádi děláme, abysme se potkali. ano, organizačně si vše zajišťujeme sami, kdo jiný by to dělal? :o)

ale tohle všechno je taky napsané na stránkách... http://www.fretka.cz/chovatele-chov-fretek/
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: diskuze k členství v Klubu

Příspěvekod Anna Křišťanová » 29 říj 2012, 23:18

Těch akcí, a další věcí co pro klub i fretky děláte je strašně moc, to se nedá zaplatit jen z těch příspěvků.
Dotuje se tohle všechno ještě z nějakých jiných zdrojů.
Omlouvám se, nechtěla jsem se nijak dotknout toho co klub dělá...spíš jsem jenom zvědavá co všechno to obnáší atp...
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: diskuze k členství v Klubu

Příspěvekod martina » 29 říj 2012, 23:28

ještě něco jsme zapomněli zmínit - veterinární dny pro fretky členů klubu! taky úžasná akce, která může probíhat jen díky letitým kontaktům Klubu s dr. chylíkovou a její velké laskavosti.

FOFR a FUK nám pomáhají financovat i nečlenové - bez nich by to samozřejmě nešlo. seznam dárců a sponzorů najdeš na stránkách Klubu i Klubka. ostatní aktivity si financujeme sami, hodně členů kromě vložené práce také sponzoruje aktivity ze svého, tj. nad rámec členského příspěvku. výstavy spolufinancovali rovněž sponzoři, náklady výstavy bez sponzorů nelze utáhnout.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most


Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron