Šokující informace o výrobě a testování granulí

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Šokující informace o výrobě a testování granulí

Příspěvekod santal.wood » 05 lis 2012, 14:26

Zadávám sem odkazy na nějaké informace o výrobe krmiv pro domácí zvířata, co jsem našla v tisku. Někteří z vás to možná vědí už dávno, ale pro mne to bylo dost šokující. Třeba když se vyrábí vet. dieta Hills, tak se zdravýmu zvířeti odejme ledvina a pak se do nej cpe ta dieta, aby se zjistilo, jak na to reaguje zvírě s ledvinovou insuficiencí. Podobně se testují granule Iams a Eukanuba. Třeba zvíře dostává ne granule, ale jenom nějaké složky, třeba sodík nebo draslík a různe skupiny zvířat dostávají různa množství a pak se srovná, co je lepší.
U vet. diet dá asi rozum, že se to testuje takto, mohlo mne to napadnout i dřív. Správne to ale rozhodně není!U normálních granulí pro zdravá zvíŕata to snad není u všech značek. Fretku krmím granulemi.
Zajímají mne vaše názory, co si o tom myslíte a ovlivní vás to nějak při krmení vašich fretek/zvířat? Máte někdo ještě nějaké jiné info?

http://www.ohz.cz/ohzold/old_web/Klamani/tyrani.html

https://sites.google.com/site/pravazvir ... -ala-horor
Naposledy upravil santal.wood dne 05 lis 2012, 15:31, celkově upraveno 1
santal.wood
 
Příspěvky: 42
Registrován: 17 úno 2012, 13:52

Re: Šokující informace o výrobě a testování granulí

Příspěvekod PxNxDx » 05 lis 2012, 14:40

ovlivňuje mě to a snažím se kupovat granule, které jsou nejenom kvalitní, ale netestované tímto způsobem (nevím, zda to jde, ale alespoň jsme se to např. o nich ještě nedozvěděla) ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Šokující informace o výrobě a testování granulí

Příspěvekod majda » 06 lis 2012, 04:46

Když jsem "zakládala" obchůdek, měla jsem takovou vizi prodávat zboží a hlavně granule netestované na zvířatech. Strávila jsem docela dost času poptáváním výrobcům a zjišťováním nějakých informací..většina se k problému odmítala vyjádřit. Zpětné vazby (ale nemám tu info jak ověřit) se mi dostalo od Bosche a Vitakraftu - kteří prý netestují. Hills mi od doby co jsem viděla asi patnáct vteřin toho dokumentu nesmí do baráku.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Šokující informace o výrobě a testování granulí

Příspěvekod MajaZ » 06 lis 2012, 11:37

Neviem teda, ako vyrobcovia, ktori netestuju granule na zvieratach, mozu garantovat zlozenie a kvalitu. Akekolvek krmivo sa musi otestovat na zvieratach, pre ktore je krmivo urcene, inak nie je mozna garancia. Zviera je zivy organizmus a ziadny pocitac, chemicka analyza, etc. nedokaze odhadnut, ako sa zivy organizmus zachova.
Podla mna vyrobcovia podavaju zavadzajuce informacie. A co sa tyka vet. diet...nie som ani sadista, ani nic ine, ale ako vytvorit spravnu dietu pre chore zviera, ak to neviete otestovat? Zamyslel sa uz niekto nad tym?
Takze bohuzial, pre zivot vasej chorej fretky (ktora tie dietne granule bude potrebovat) je nutne obetovat x zvierat, aby ona mohla zit. Rovnako je to pri testovani vakcin pre zvierata ci ludi. Hmmmm?
A terazky ma kludne ukamenujte, ale najprv porozmyslajte nad tym, co som napisala.
BTW granule nekrmim... :roll:
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

Re: Šokující informace o výrobě a testování granulí

Příspěvekod PxNxDx » 06 lis 2012, 14:43

Majuš jistě, ale četla jsme i o testech typu:
Jedněm koťatům nasypeme skleněné kuličky druhým naše granule. První se skleněných kuliček ani nedotknou, druhá skupina naše granule žere. Z tohoto výskumu jasně vyplývá, že granule jsou pro koťata chutná a stravitelná...

takovéto testování mi přijde naprosto bez logiky a nutnosti :roll:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Šokující informace o výrobě a testování granulí

Příspěvekod MajaZ » 06 lis 2012, 19:28

PxNxDx asi tak..t.aka je vypovedna hodnota testov tych, co netestuju.
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

Re: Šokující informace o výrobě a testování granulí

Příspěvekod Johana » 06 lis 2012, 22:34

Souhlasím s MajouZ: Jinak jako testováním na zvířatech vývoj/výroba granulí pro zvířata, léčiv pro zvířata, žel nejde - jen testováním (v určité fázy krmiva/léku) na jedincích vhodného druhu.

Já osobně sem se dobrovolně podujala (po operaci akutního kacinomu prsu, následně X. chemoterapiích a X. radioterapiích) k 5-ti letému testování na sobě nového léku na řešení tohoto typu rakoviny. Čiže sem se propújčila jako "pokusný králík" na 5 let výskumu, abych pomohla jiným ženám, které neměly to štěstí že rakovinu přežily.
Propújčila sem se v rámci "svého druhu" k vývoji léku dobrovolně. Obdobně žel v rámci "svého druhu" je možné určité postupy a vývoje testovat jen na zvířatech určitého druhu, právě aby bylo těm zvířatúm pomoženo (ve stravování, v léčbě...)

Ano, já vím, že zvíře nemá možnost s takovymto rozhodnutím/postupem souhlasit (jako sem měla já), možnost se rozhodnout....
....ale zamyslete se, až vám bude fretka "marodit" na inzulinom, srdeční nedostatečnost, nedostatečnost ledvin, nebo jiná častá onemocnění - KDE asi vetové "našli" postupy léčby a hlavně konkrétní léky na uzdravení nebo prodloužení života vašeho miláčka....

Co do kamenování, stojím v řadě s MajouZ
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Šokující informace o výrobě a testování granulí

Příspěvekod martina » 07 lis 2012, 10:52

nevadí mi primárně pokusy na zvířatech, pokud mají smysl (pokusy kosmetických firem, jestli jejich oční stíny vyleptají králíkovi oko, smysl NEMAJÍ). nevadí mi ani chov zvířat a jejich zabíjení kvůli masu a kůži nebo kožešině.

co mi vadí, je zacházení s těmito zvířaty v průběhu jejich života a ve chvíli jejich smrti. a jestli my lidi nedokážem pokusným a hospodářským zvířatům zajistit důstojný spokojený život a klidnou smrt, nemáme právo s nimi jakkoli nakládat. teprve v době, kdy lidská sebranka pochopí, že skutečně není nadřazena žádnému živému tvorovi, ať to je člověk jiné barvy pleti nebo vyznání, zvíře nebo strom, získá právo nazývat se vyspělou společností. jestli to nepochopíme, tak si tu větev pod sebou podříznem sami. a možná už brzy.

stop týrání zvířat

.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Šokující informace o výrobě a testování granulí

Příspěvekod majda » 07 lis 2012, 12:45

No tak v tomhle naprostej souhlas s Martinou......
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Šokující informace o výrobě a testování granulí

Příspěvekod Johana » 07 lis 2012, 22:34

Martino, Majdo: Nic ve zlém, ale určitě i vy používáte pro svá zvířata léky....a na kom asi byli testované?
Toto je v diskuzi, legislativě i morálním aspektu žel začarovaný kruh..... :(
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Šokující informace o výrobě a testování granulí

Příspěvekod majda » 08 lis 2012, 12:15

majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice


Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 1 návštěvník

cron