Pušíme jak o život...

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Pušíme jak o život...

Příspěvekod Aniii » 11 úno 2013, 09:38

Ahoj vespolek,

nechtělo se mi to házet do nemocí, protože podle všeho to nemoc není, ale nevím si rady s pušením...

Všichni, kdo znáte ty moje vobludky, víte, že jsme si se žlázkami užily až až. Teda hlavně Bestie Žofie. Tentokrát mám problém ale s Lízou. Neustále puší, v podstatě trvale má smrdící prdelku. Málokdy zaregistruju kdy to pustí, ale i tak vím, že to dělá v podstatě skoro při jakékoliv činnosti. S ucpanými žlázkami mám zkušenost a fakt ucpané nejsou, takže vymačkání by asi nepomohlo (a proč ji zbytečně tahat v těch mrazech na veterinu)...

Abych se dostala ke svému "dotazu:" V jakých situacích a za jakéch podmínek Vám fretky puší? Je možné, že to může být třeba i zimou, teplem? Na Vánoce jsme přesunuly klec a Líza začala pušit, je možné, že jí nevyhovuje dané místo třeba kvůli nějakým špatným bůhvíčím (zóna, aura, vlny...). Na klec netáhne a ani tam nejde přímé teplo (topení je neustále v pokoji vyplé). Nebo na mě prostě prdí :D

Dá se s tím vůbec nějak bojovat?

Předem díky za jakékoliv názory...

(P.S. výlet na veterinu stejně bude, Žofka bude brzy potřebovat zase vymačkání.....)
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Pušíme jak o život...

Příspěvekod PxNxDx » 11 úno 2013, 13:30

Anii mě ty moje potvory puší jedině ve chvílích, kdy k tomu není žádnej pro mě logickej důvod.
Jednou jedinkrát někdo pušil, když se prali, ale jinak je to v takových chvílích "klidu a pohody", že to nechápu :roll:

Nebyl u Vás třeba někdo na návštěvě se psem či jiným zvířetem? že by se to snažila přesmradit? nebo nekoupala se? případně nějaký nově vypraný pelechy? ale nenapadá mě nic chytrýho :D
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Pušíme jak o život...

Příspěvekod Aniii » 11 úno 2013, 14:32

Zvířecí návštěvy k nám nechodí (přítel je takovej...ehm svůj), pelechy peru stejně a ve stejných časových úsecích je měním, koupání, no teď teda jednou za měsíc, když přítel prohlásí, že to fakt nejde (kvůli pušení, jinak mu jejich vůně nevadí)...fakt jediná změna je přesun klece do jiného rohu.
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Pušíme jak o život...

Příspěvekod martina » 11 úno 2013, 14:51

vyloženě usmrděnou fretku mám jednu - diesel. od mimina kdykoli jde na záchod, trochu si foukne. takže buď to je málo dá se vydržet )nebo vyvětrá než dorazím domů), když to je k nevydržení, umeju zadek (týrání neprovozuju, takže ubohý fretky nekoupu). za dvě hoďky jde dýzl hodit bobek a kruh se uzavírá...

pravda je, že tohle je "problém" od prvopočátku, pušení, když se mi tu porvou, nepočítám. možná (ale to si nejsem jistá) se dýzl snaží víc nasmrdit hovínko, když se jí aktuálně něco nelíbí (výmalba? můj nový svetr? úplněk? nepříjemný pohled agáty? cokoli). možná jste přesunem klece jen přiblížili zdroj zápachu, tak jste si teprv teď všimli, možná jste jí fakt tou změnou vytočili... zdravotní problém to SNAD není, to by bylo spíš opačně (nepušení).
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Pušíme jak o život...

Příspěvekod merry » 30 led 2014, 13:01

Pekny den :) ,

muzu se Aniii zeptat jak to u vas s tim pusenim dopadlo? Ja mam fretciho kluka strary je 9 mesicu a tri tydny, kastrovany.
V prvni pulce ledna se lecil ze zanetu mocoveho mechyre, po celkove kontrole (rtg, sono, rozbor vzorku moci) se ukazalo, ze zanet je doleceny a nas fretak zdravy.
I ted kdy je zdravy a jde na zachod tak tlaci, vyprazdni pachove zlazy, "sankuje". Pred nemoci, si ulevil jen sem tam jednou za tri, ctyri tydny. Od te nemoci i ted po ni je to v prumeru tak ctyrikrat za den a vzdy na zachodku.
Zadek nijak zarudly ani podrazdeny nema.
Nevim, co ho k tomu vede. Ptala jsem se doktroky a ta mi rekla, ze ho muze stresovat chozeni na ten zachudek :D
Jenze on je hrozny pohodar a nestresuje ho nic, tak myslim ze pani doktroka je asi vedle.

Dekuji za odpoved
Merry
merry
 
Příspěvky: 11
Registrován: 10 led 2013, 12:33

Re: Pušíme jak o život...

Příspěvekod Aniii » 30 led 2014, 19:37

nedopadlo to nijak, pušíme jak o život i nadále...museli jsme si hold zvyknout
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Pušíme jak o život...

Příspěvekod ŽoFiRo » 30 led 2014, 20:28

merry píše:Pekny den :) ,

muzu se Aniii zeptat jak to u vas s tim pusenim dopadlo? Ja mam fretciho kluka strary je 9 mesicu a tri tydny, kastrovany.
V prvni pulce ledna se lecil ze zanetu mocoveho mechyre, po celkove kontrole (rtg, sono, rozbor vzorku moci) se ukazalo, ze zanet je doleceny a nas fretak zdravy.
I ted kdy je zdravy a jde na zachod tak tlaci, vyprazdni pachove zlazy, "sankuje". Pred nemoci, si ulevil jen sem tam jednou za tri, ctyri tydny. Od te nemoci i ted po ni je to v prumeru tak ctyrikrat za den a vzdy na zachodku.
Zadek nijak zarudly ani podrazdeny nema.
Nevim, co ho k tomu vede. Ptala jsem se doktroky a ta mi rekla, ze ho muze stresovat chozeni na ten zachudek :D
Jenze on je hrozny pohodar a nestresuje ho nic, tak myslim ze pani doktroka je asi vedle.

Dekuji za odpoved
Merry


časté chození na WC a tlačení "na prázdno", sánkování často značí problém se žlázama - přeplnění nebo záněty, to, že puší často vůbec neznamená, že nemůže mít žlázy přeplněný, ucpaný nebo zanícený...
Naposledy upravil ŽoFiRo dne 31 led 2014, 21:45, celkově upraveno 1
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Pušíme jak o život...

Příspěvekod merry » 31 led 2014, 10:28

Dekuji moc za radu, tak to mi dneska vyrazime opet na veterinu

Hezky den
Merry
merry
 
Příspěvky: 11
Registrován: 10 led 2013, 12:33


Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron