Ustavičné drbání

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Ustavičné drbání

Příspěvekod Anna Křišťanová » 11 zář 2013, 14:39

Ahoj nechci to hned psát do vet. poradny, jelikož jsme minulý týden absolvovali prohlídku u vetky.
Jde o to, že se Valentin pořád a neustále odrbává, jak na zádech, tak i na ocásku..vždycky z ničeho nic vyletí jak čert z krabičky a začne se všude drbat a okusovat.
Odvezla jsem ho minulý týden s podezřením na svrab na vet., ale mikroskop žádné prarazity ani zárodky neobjevil. Uši má teď momentále perfektně čisté. Jinak vetka říkala, že je v perfektní kondici, zuby, srst, oči, dýchací cesty prostě vše je v pořádku.
To drbání se mi prostě nezdá...nevíte co by to mohlo být?
A druhý problém, pokaždé když někam cestuju s fretkou, dávám ji do přepravky, má ji od malička, nikdy žádný problém nebyl, až teď cca posledních 5 jízd autem. Vždy když ho dám do přepravky, začně neuveřitelně slinit, sliny jsou potom po celé přepravce, kolem tlamičky a celkově je potom takový uslintaný. Nikde jinde než v přepravce to nedělá. Přepravku už jsem několikrát kompletně vymyla, vyměnila hadry, prostě všechno. Vetka na tom neshledala žádný problém ani příčinu, jediná možnost, kterou nám dala, že je to stresové, ale nechápu, že to přišlo až skoro po dvou letech co v té přepravce jezdí. Máte s tím nějaké zkušenosti někdo?
Zítra jdeme na kontrolu s těma ušima, tak jen abych věděla na co se vetky popřípadě ještě zeptat.
Děkuju!
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Ustavičné drbání

Příspěvekod martina » 11 zář 2013, 15:28

fretky se hodně drbou, teď už to může být spojené s přelínáváním.

slinění znamená, že se mu zvedá kufr. a proč se mu zvedá, to už musíš vypozorovat sama. buď jsou mu nepříjemné cesty (=houpání) nebo cíl cesty (=veterina?).
jestli to je kvůli houpání, asi s tím nic neuděláš. můžeš se poradit s vetkou, jaké léky se dávají v tomhle případě (nevolnost v dopravním prostředku) psům a kočkám a dávat mu to preventivně taky.
jestli to je stresem z veteriny (nebo z toho, že nebude doma, ale jinde), můžeš ho na přepravku doma učit, aby pro něj neznamenala nic špatného. nech mu jí otevřenou, aby do ní mohl lézt, případně v ní spát (v otevřené), nech uvnitř položenou hračku nebo pamlsek, stěny a strop místy lehce mázni pastou...
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Ustavičné drbání

Příspěvekod Anna Křišťanová » 11 zář 2013, 15:34

Marti děkuji za radu, jo to přelínávání by to vlastně mohlo být, ztrácím v práci pojem o ročních obdobích.
Každopádně s tím sliněním, ten strach bych vyloučila jelikož ho vozím jen do jemu známých prostředí, což znamená domů a domů. Akorát s tím houpáním, je možný že by se to projevilo až po takhle dlouhé době? V přepravce jezdil od malička naprosto bez problémů i autobusem. Vím že náš pes v autě zvrací, ale to už měl od malička, tak mě to právě zarazilo...
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58


Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron