Rodiče a fretka

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Rodiče a fretka

Příspěvekod Darkie » 08 črc 2016, 15:20

Dobrý den,
možná to bude znít jako dětinskost a prostě takové ty články od rozmazlených děcek typu: jak přesvědčit rodiče/ jak donutit rodiče/ já chcííí apod. Ale je mi 15 a chci na to jít rozumnou cestou. Jsem na veterině vlastně jsem dokončila první ročník a máme možnost si s sebou vzít zvíře. Ne psa nebo kočku spíš morče potkany apod. Pár lidí má i fretku a já jsem se do nich zamilovala. Strávila jsem pěkných pár hodin (možná i dnů) zjišťováním všemožných informací od výbavy a velikosti klece až po nejvhodnější krmivo či kočkolit :) No a až když jsem si byla jistá že bych se o ni zvládla postarat (ze všech ohledů a to i finančně), že bych byla schopná jí zajistit kvalitní péči, očkování a všechno spojené s jejím chovem či výchovou tak až tehdy jsem přišla s tímhle nápadem za rodiči. Ti se nejdřív pěkně dlouho rozmýšleli a pak mi oznámili že to nepřipadá v úvahu. Nevím z jakých zdrojů čerpali nicméně byli pěkně pofidérní. Mamka tvrdí že fretka je SAMA OD SEBE agresivní a že bezdůvodně kouše. Snažila jsem se jí vysvětlit že má období puberty (cca 6 měsíců že?) a že zkouší co si může dovolit (stejně jako pes, máme doma border kolii takže s výchovou zvířete mám už nějaké zkušenosti) a taky že se poté zklidní a jen občas štípne. Mám ale pocit že mě vůbec neposlouchá a pořád si stojí za svým protože je přesvědčená že ona má vždycky pravdu. Aby jste věděli jsem zodpovědná, mám tři mladší sourozence, kdykoli mě rodiče požádají postorám se o ně, uvařím večeři dohlédnu na ně, uložím je. Doma pomáhám jak můžu, vysávám vytírám uklízím kuchyň bez řečí prostě poslušně jdu a udělám to. Na vysvědčení jsem měla vyznamenání a to jsem na střední. Svého psa mám už šest let, o prázdninách s ní chodím každý den na dvouhodinové procházky, chystám jí žrádlo... takže není to tím že bych byla nezodpovědná nebo líná)Potom argumentuje tím že fretka smrdí. Snažila jsem se jí vysvětlit že každé zvíře má svůj osobitý pach (stejně jako cítím našeho psa když přijedu pot týdnu domů) ale že když se pravidelně čistí klec, perou pelíšky a občas se freťule vykoupe není to nic hrozného a navíc se to po kastraci zlepší. Né prostě je jedno co jí řeknu já mě neposlouchá. Myslela jsem že kdyby napsali pár rad zkušení fretkaři tak by třeba o tom mohla aspoň začít přemýšlet.
Darkie
 
Příspěvky: 5
Registrován: 19 čer 2016, 18:11

Re: Rodiče a fretka

Příspěvekod Aniii » 10 črc 2016, 22:44

Spise nez psani bych doporucila navstivit s maminkou nejakeho zkuseneho fretkare s vymazlenymi fretkami. Odkud jste?
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Rodiče a fretka

Příspěvekod Darkie » 27 črc 2016, 22:03

Jsme z okolí Zlína. Ale neznám žádného soukromého chovatele jak z naší vesničky tak z okolí.
Darkie
 
Příspěvky: 5
Registrován: 19 čer 2016, 18:11


Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron