Opět jinozvířecí vsuvka

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod Žabka » 10 čer 2011, 13:28

Majdo, ty snad nechceš mít půlku zahrady jezírko pro rybičky a druhou půlku pískoviště na hrabání pro fretky? Mohla bys to mít na zahradě jako u moře :twisted:
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod Žabka » 16 čer 2011, 13:52

Sice to není tak úplně zvířátko, ale domácí mazlíček to může být taky ;) , nechcete někdo (z Prahy) mladé kultury kombuchy? Momentálně mám 4 nevyužité ve "skladovacím" nálevu.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod MajaZ » 21 čer 2011, 09:54

Hladam domov pre 10 mesacneho psika drsnosrsteho jazvecika. Nie na chov a polovnicke ucely, len ako domaceho maznacika. Nemate niekto zaujem?
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

Re: Ředitel ZOO Hodonín nechal utratit kočky...

Příspěvekod Marketa » 09 črc 2011, 10:45

ZOO Hodonín zabíjí kočky
Ředitel hodonínské ZOO nechal utratit tři kočky žijící v areálu zahrady, a to přes to, že přímo v ZOO je útulek, který by se měl o opuštěné kočky starat.

Petra Podařilová (8.7.2011)


Dne 27.6.2011 se na nás obrátila paní Veisová, pracující v ZOO Hodonín jako pokladní, s dotazem, zda jsme nepřijaly tři kočky, které žily v areálu hodonínské ZOO: Jednalo se o jednoho kocoura, který žil za minulého vedení Ing. Fraise v jedné z kanceláří, druhá kočka byla vykastrovaná, ta žila venku v areálu, třetí kočku přinesl někdo paní Veisové ještě jako kotě do pokladny a ona si ji tam nechala. Paní Veisová všechny tři kočky celou dobu krmila a děti, které tam chodily na houpačky, si s nimi hrály a vždycky se po nich sháněly.

Nyní měla paní Veisová dva dny volno a když přišla do práce, kočky nikde. Zmizely, aniž by jí o tom kdokoliv něco řekl, aniž by se na ni někdo obrátil s tím, aby je přemístila jinam, že tam nesmí být. Nikdo neřekl, že tam kočky nesmí být, ať je přemístí jinam. Za minulého vedení kočky v areálu být směly a nikomu nevadily. Brzy odchází do důchodu a jednu si chtěla vzít domů. Ptala se všech vč. zootechnika a dalších v kancelářích, ale nikdo nic nevěděl. Až pak sebrala odvahu a zavolala MVDr. Burskému, který jí sdělil, že kočky na příkaz ředitele ZOO utratil.

Na ZOO jsme se 28.6.2011 obrátily e-mailem i my. Na náš dotaz směřovaný na ředitele ZOO ing. Jiřího Kolibu a zoologa pana Hyánka, co se s kočkami stalo, jsme však nedostaly žádnou odpověď. 29.6.2011 jsme proto ing. Jiřího Kolibu i MVDr. Burského kontaktovaly telefonicky - MVDr. Burský nám potvrdil, že příkaz k utracení koček vydal ředitel ZOO Ing. Jiří Koliba.

Ing. Jiří Koliba se nám k věci odmítl vyjádřit s tím, že se jedná o interní záležitost. Jenže i kdyby v ZOO existovala interní směrnice o tom, že v areálu ZOO nesmí být kočky, stále by tato skutečnost nikoho (ani ředitele) neopravňovala k tomu, aby bezdůvodně nechával zdravé kočky utrácet. Aniž by se předtím pokusil vyřešit situaci jinak, aniž by se obrátil např. na nás, hodonínský kočičí útulek, zda se o kočky nemůžeme postarat. A stále by tato směrnice neměla větší právní platnost než zákon na ochranu zvířat proti týrání, které bezdůvodné utrácení zvířat výslovně zakazuje.

Je pro nás jakožto členky soukromého kočičího útulku, které zachraňují odhozené kočky z dobrovolných příspěvků soukromých dárců, ve svém volném čase, bez nároku na jakoukoliv odměnu nebo podporu ze strany města, nepochopitelné, že ředitel ZOO, který bere za svou práci plat a má péči o zvířata v popisu práce, ke zvířatům přistupuje bez sebemenšího soucitu a bez sebemenšího zaváhání zavolá veterináři, aby je přijel uspat. To vše aniž by se předtím situaci snažil řešit jinak třeba jen tím, že by paní Veisové řekl, že ty kočky, které tu roky krmí, tu teď nemohou být, a aniž by ji požádal, aby je přemístila jinam. Přistoupil k tomu nejkrajnějšímu a nejkrutějšímu řešení, které existuje, a jak se zdá, ani nyní svého činu nijak nelituje. A jak je možné, že jedna z těchto koček byla březí, přestože ZOO má kastrační zařízení?

Nepochopitelné je pro nás i chování MVDr. Romana Burského, který příkaz bezmyšlenkovitě vykonal a na všechny otázky odpovídá slovy: "To si vyřiďte se ZOO." Je snad veterinář, který utratí zdravé zvíře, aniž by se pokusil rozhodnutí člověka, který mu to nařídí, zvrátit nebo mu navrhnout řešení jiné, důvěryhodným lékařem pro své pacienty - naše zvířata? Není snad jeho povinností zvířata především léčit?

Na naše otázky nejspíš už odpověď nedostaneme. Doufáme ale, že věc bude důkladně prošetřena a pánové budou za své činy potrestáni v souladu se zákonem. Protože zde nejde "jen" o zvířata, jde tu především o princip. Stále více se setkáváme s tím, že si funkce, kde by měli pracovat odborníci, obsazují politici mezi sebou, jak se jim to zrovna hodí. Jak jinak vysvětlit, že Ing. Jiří Koliba, absolvent stavební fakulty, je nyní ředitelem ZOO? Jeho vztahem ke zvířatům nejspíš ne. A jakto, že veterinářem je člověk, kterému na životě zvířat vůbec nezáleží?

Na oba pány podáváme trestní oznámení, na pana MVDr. Burského navíc i stížnost na Komoru veterinárních lékařů ČR. O tom, jak naše kompetentní orgány rozhodnou, Vás budeme informovat.

Panu řediteli píšu a zkusím i sponzorům a školám...


http://www.kocky-online.cz/clanky/zoo-h ... biji-kocky
Marketa
 
Příspěvky: 17
Registrován: 27 lis 2010, 15:15

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod Patty » 09 črc 2011, 14:54

Co je to za lidi, doufám, že se to vyšetří a dotáhne také jednou třeba k trestu. Ach jo.
Patty
 
Příspěvky: 66
Registrován: 27 lis 2010, 16:07
Bydliště: Hanušovice

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod MajaZ » 10 srp 2011, 09:46

Nieco na pobavenie, mame noveho stvrttchora, pes je z neho v tazkej extaze...;-)

http://www.youtube.com/watch?v=saUbMOp6azU
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod martina » 15 zář 2012, 20:05

takhle nám to žije za oknem v kuchyni, na fotkách sice jen sýkorky, ale lítá k nám i brhlík lesní a zvonek zelený.

sýkorka.jpg


v bytě bydlíme druhý rok a ptáci se naučili tam lítat až letos v létě, paradoxně. přitom krmítko tam bylo plné slunečnic a oříšků od loňského podzimu, v zimě jsem si zoufala, že tam žádný pták nezabloudí. trvalo jim třičtvrtě roku, než ho "našli", celé vyzobali, teď jim dosypávám každý den trochu, aby si zas neodvykli :o).
v zimě dostanou plnou nádobu, jsem zvědavá, na jak dlouhou jim vystačí.
tohle krmítko (na balkoně z opačné strany domu je další, tam lítali hned) mám přilepené na okně v kuchyni, u dřezu, tak mám aspoň pěkný výhled, když meju nádobí. fotka je z června, to bylo krmítko ještě téměř plné.


fibich4_kuchyn2.JPG

.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod silva » 15 zář 2012, 23:24

To vaříš s atlasem ptáků v ruce nebo mi chceš říct, že jen tak mýrnyxdýrnyx poznáš brhlíka?
Zvonek zelený, ten jsem jako dítě měla na zelený koloběžce, ten bych poznala! :D
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod martina » 16 zář 2012, 10:47

máš snad něco proti ptákům? myslím opeřence :o)
výborný bylo na jaře, když kalousové (ušatí) u nás v parčíku, přímo pod okny do ložnice, vyváděli mladý.

fibich6_balkonVyhled.JPG
foceno z balkonu, kde je v zimě zmíněné krmítko, které ptáci našli okamžitě.

to začali pískat kolem jedenácté (v noci) a končili ve čtyři (ráno). tohle šílený pískací období trvalo asi měsíc a půl-dva. pak se div, že jsem noční pták... :o))

návod pro pc amatéry - ve zvukových ukázkách dole na stránce najet myší na lupu, zobrazí se text. v tomhle případě jde o mláďata a volání rodičů. je to ve spodní řadě, druhá a třetí ukázka. klik na reproduktor - zvuk ptáka. pustit oboje najednou, tak to u nás v květnu, červnu v noci vypadalo...

jo a k dotazu - s atlasem nevařím, mám i tak dost co dělat, abych vůbec uvařila... ale když tam přilítne něco, co neznám (téměř všechno), tak si to vygůglím. to noční pískání mi (doslova) nedalo spát, zajímalo mě, co to tam venku řve. zkraje jsem myslela, že to je něco opuštěnýho, ale když to řvalo tejden (a dýl), bylo mi jasný, že to jsou mláďata nějakýho nočního ptáka a překvapivě nebylo až tak těžký zjistit, jakýho :o)

p.s. zkuste ty zvuky pustit fretkám...

.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod Johana » 01 lis 2012, 21:26

Mně už asi ze zákonú/návrhú zákonú ohledně zvířat "omyjou" nebo rovnou "odvezou" :evil:
http://udalosti.noviny.sk/politika/01-1 ... miznu.html
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod martina » 06 lis 2012, 20:22

na výše zmíněném balkóně už máme zase krmítko, od prvního sněhu ptákům sypu a visí tam i lojová koule. v našem případě to není koule, ale poměrně silný válec připomínající větší svíčku. a právě asi kvůli vhodnému tvaru se na lojový válec včera posadil a začal hodovat sameček strakapouda. kdybych ho neviděla na vlastní oči, neuvěřím, že tam byl. pak tu byla taky sojka, a marně se snažily straky. a holubi poctivě vyzobají všechno, co spadne dolů na zem.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod majda » 08 lis 2012, 11:58

U nás je krmítko na terase..u prosklených dveří....je sranda jak se tam vedle sebe ke dveřím nasáčkujou všechny kočky a je slyšet jak jim o sebe cvakaj zuby :-)
A už taky sypu a krmím..:-)
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod majda » 08 lis 2012, 12:01

Jo a přes léto, když jsem nesypala, tak se všichni ptáci naučili chodit na granule do ježčí mističky.....jsem čekala kdy tam začnou přistávat i ty netopýři co tam v noci lítaj :-)
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod martina » 02 led 2013, 20:56

v minulých dnech jsem dostala (pro mě) šokující fotky. tak moc překvapivé, že se o ně musím podělit.
pravá kočičí máma...

fotek bylo asi deset, vybrala jsem dvě nejhezčí.
Přílohy
image019.jpg.jpg
image012.jpg.jpg
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod pinina » 03 led 2013, 18:07

Micka se ujala ježečků a dělala jim mámu? Tak to teda fakt zírám :o Ale je to nádherný.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod martina » 17 kvě 2013, 22:17

v něčem by nám přece jen mohli jít příkladem http://www.novinky.cz/zahranicni/amerik ... m-let.html
(a nemyslím tím v ubíjení zvířat)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod Grimmh » 03 čer 2013, 21:40

Martino, to, že pravidelně zaspáváme s legislativou ve všech běžných věcech mě sice štve, ale že dodnes se neuzákonilo řádné potrestání lidí, kteří týrají zvířata, to mě tedy více než štve, mě to přímo s..e.
Může se stále mlít o tom, že zvíře není VĚC (tohle pojmenování mě vytáčí do nepříčetnosti), ale potrestání těch hajzlů, kteří ubližují zvířatům ještě nikdy nebylo takové, aby si to pamatovali.
Grimmh
 
Příspěvky: 21
Registrován: 07 zář 2011, 11:25

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod MostelskaJitus » 16 led 2017, 10:45

Njn. za tohle asi nikdo nelobuje :|
MostelskaJitus
 
Příspěvky: 3
Registrován: 16 led 2017, 10:34

Předchozí

Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník