Opět jinozvířecí vsuvka

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod Marketa » 17 pro 2010, 17:52

Nezaložil to tu už někdo? ;)

Chtěla jsem jen poinformovat, že se stav koček od kravína nezměnil, jen mám doma 2 cca 10titýdenní koťata (a prokouslé oba palce na rukou - tekla krev jak blázen, úplně mě to dojalo, hryžou jak tchoři! :lol: ), která snad příští týden najdou nový domov (jinak si můžu sbalit tlumoček a hledat nový domov já).
5-6 dospělým kočkám je asi u kravína lépe než v útulku, ale mám zásadní potíž s jejich ochočením a odlovem + případnou kastrací (pokud to obec povolí, resp. zamázne).
U nás na dvoře a v kůlně bydlí kocour, kočka a jejich 3 haranti (narození šacuju na přelom srpna a září, možná září) s těmi mám týž problém - neodlovitelní a nikdo je nechce.

Kde všude můžu inzerovat, kromě FaceBooku, Kočky on line a www.nalezenci.cz, máte někdo zkušenost, prosím?
Marketa
 
Příspěvky: 17
Registrován: 27 lis 2010, 15:15

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod majda » 19 pro 2010, 16:01

Sakra Markét, minulej týden mi volali známí jestli nevím o nějakým kotěti, chtěli se ke svý kočce aby se doma holka nenudila..ale mezitím už si vzali z útulku....
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod Marketa » 20 pro 2010, 19:10

majdo - aspoňže nechteli žádnou čistokrevnou potvoru a zachránili chudáka.
Ti moji tři v útulku nejspíš skončí taky, i s maminkou :(
Marketa
 
Příspěvky: 17
Registrován: 27 lis 2010, 15:15

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod nereida » 26 pro 2010, 09:42

Poradíte prosím někdo dobrého veterináře v Teplicích na kočky? Moji příbuzní mají špatné zkušenosti, tak oslovili mě.
Bonnie a Ichi
Uživatelský avatar
nereida
 
Příspěvky: 53
Registrován: 27 lis 2010, 18:51
Bydliště: Chomutov, České Budějovice

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod Pavla Henzlová » 27 pro 2010, 23:41

Není to sice speciálně pro kočky, ale my s naší teplickou fretkou chodíme na veterinu v Teplicích - Trnovanech, ulice Čs. legií. Jsou tam dvě veterinářky (jedna se jmenuje MVDr. Doležalová) a obě jsou pečlivé.
Pavla Henzlová
 
Příspěvky: 168
Registrován: 26 lis 2010, 15:51

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod ŽoFiRo » 28 pro 2010, 21:52

zrovna MVDr Doležalová už v Trnovanech není, je tam jen majitelka praxe MVDr Hrbková a místo Doležalové nějaká MVDr Holá z teplick kliniky. jinak by se údajně, tuším koncem ledna, měla ordinace stěhovak kousek dál, někam k hasičům. mají i webky, snad www.veterina-teplice.cz
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod nereida » 29 pro 2010, 13:25

děkuji moc za tip....pošlu dál ;)
Bonnie a Ichi
Uživatelský avatar
nereida
 
Příspěvky: 53
Registrován: 27 lis 2010, 18:51
Bydliště: Chomutov, České Budějovice

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod Žabka » 29 pro 2010, 14:45

Moji pískomilové si nějak nevšimli, že je zima, a tak máme pět malých myšat, k odběru budou koncem února, předpokládám, že stejně jako u minulého vrhu budou mít barvičky po rodičích, tedy lila a ligted red fox. Pískomilové jsou nenároční, vhodní i pro děti (lepší než křeček), s chovem mohu poradit.

A když už jsme u těch jiných zvířátek, tak aspoň zdůvodním svou několika měsíční neaktivitu, nemám na nic čas, protože v říjnu k nám přibylo nové zvířátko, je to samec, porodní váha 2,8 kg, vypadá to, že bude vhodný do dalšího chovu ;) Jmenuje se Jindřich Jan a říkám mu Jája.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod Erin » 29 pro 2010, 16:51

Samečkovi jste vybrali krásné jméno - at´je mu patronem pan Jindřich z Lipé a at´je sameček ve všech směrech stejně úspěšný
Erin
 
Příspěvky: 96
Registrován: 29 lis 2010, 00:04

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod majda » 11 led 2011, 09:00

Tak jsem včera shlédla na ČT1 reportáž o karantenních stanicích pro psy na SLovensku. Musím říct, že jsem se neudržela a začala bulet jak želva. Legislativa jak za krále klacka :-((((
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod Erin » 11 led 2011, 10:11

Majdi, některé městské útulky v Čechách postupují podobně. Nemají peníze. Problém je v tom, že ten, kdo peníze má, rozhodně je nedá na zatoulaná zvířata a chudí jsou tak chudí, že nemají z čeho. Zažila jsem i sbírku na kočičí útulek na LDN. Když jsme viděli výsledek, alespoň jsme jako poděkování udělali těm starouškům taneční představení. Ani jeden ze souboru není kočkař.
Erin
 
Příspěvky: 96
Registrován: 29 lis 2010, 00:04

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod Johana » 11 led 2011, 10:13

Majdo pls v jkém pořadu to bylo, skusila bych si to najít na webu. Dík.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod majda » 11 led 2011, 10:44

Johanko je to tady - poslední reportáž
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... orteri-ct/ Znova se na to dívat už nemůžu, Petr o tom se mnou nechtěl ani mluvit, jak z toho byl vyřízenej ...
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod Johana » 11 led 2011, 12:15

Citlivější povahy ať si tu reportáž skutečně nepouští.

Mně přijde, že celý popsaný problém neni o legislativě SR, ale o lidech (provozovatelích karanténních stanic). V SR krom jiných zákonú týkajících se zvířat platí i vyhláška 123/2007 http://www.zbierka.sk/Default.aspx?sid= ... eSupport=1 kde sou v § 9 dost podrobně popsané podmínky existence a provozu karanténních stanic (včetně povinné veterinární péče) a ani v této vyhlášce ani třeba v zákonu 39/2007 (a souvisejícím 99/2008) sem nikde nenašla, že by zákon povoloval utrácení zvířat spúsobem popsaným v reportáži. Možná by pomohla zmněna trestní sazby za týrání nebo bezdúvodné usmrcení zvířete. Ale i tu by byl opět problém v lidech, páč "kde neni žalobce neni soudce" a o mnoha případech týraní nebo usmrcení se "veřejně" neví (buď kvúli lhostejnosti okolí, nebo ze strachu z tyrana).
Každý zákon má ale "díry" (vim o čem mluvim, bojuju s tim denně už leta), které sa dají bez porušení onoho zákona využít v "neprospěch věci", ale i k "prospěchu".
Takže jak sem řekla v úvodu: podle mne problém neni o legislativě SR (nebo JEN o legislativě), ale o lidech.

(mimochodem: v legislativě SR je pamatováno jmenovitě i na fretky, např. § 5 výše uvedené vyhlášky)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod Marketa » 24 led 2011, 23:08

Johano - tady je vidět, jak to dopadne, když někdo nemyslí hlavou, ale papírama :(
Marketa
 
Příspěvky: 17
Registrován: 27 lis 2010, 15:15

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod Marketa » 24 led 2011, 23:12

Holky, zase otravuju...

Ahoj, tak po delší době se hlásím, že už se pracuje na kastracích karvínských koček, 3 koťata mají majitele a jedno ještě páníčka či depozitum shání.

„Velmi urgentně sháním zájemce o 5timěsíční kotě. Je to kočička, kastrovaná, mourovatá, odčervená, odblešená, zaléčená antibiotiky i antivirotiky. Je spíše venkovní, do bytu se nehodí, ale asi by si taky zvykla, je ještě mladá. Umí chodit na mističku, je hravá a všeobecně úžasná... :o)“

Takto zní inzerát – pokusím se to procpat i na kocky-online.
Přehazujeme si kotě s mámou jak horkej brambor a střídavě zuří můj otec a můj přítel…
Přílohy
kotě 1 f.JPG
(29.8 KiB) Zatím nestaženo
Marketa
 
Příspěvky: 17
Registrován: 27 lis 2010, 15:15

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod Marketa » 10 úno 2011, 16:29

http://www.novinky.cz/domaci/224834-utu ... lisna.html


Kdo můžete, víte, znáte, máte korunu navíc, popř. prázdnou stáj... Pomozte...
Marketa
 
Příspěvky: 17
Registrován: 27 lis 2010, 15:15

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod majda » 20 dub 2011, 10:52

Tak jsem se rozhodla pořídít si betu. Dneska přifrčí akvárko, nemáte s chovem někdo nějaké praktické zkušenosti?
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod Johana » 20 dub 2011, 11:02

Majdo co je beta?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod MajaZ » 20 dub 2011, 12:50

Johana píše:Majdo co je beta?


Johan to su take tie farebne rybicky, co ich vo zverimexoch drzia v plastovych nadobach kazdu osobitne. Slovensky je to bojovnica.
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod martina » 20 dub 2011, 13:33

majda píše:Tak jsem se rozhodla pořídít si betu. Dneska přifrčí akvárko, nemáte s chovem někdo nějaké praktické zkušenosti?



pokud si pamatuju, beta je hodně nenáročná (jinak by mi chcípla), jediný "problém" je v tom, že je skutečně vyloučeno mít pohromadě víc samců, pozabíjeli by se. což je velká škoda, protože právě ti jsou na rozdíl od samic nádherní. někteří akvaristé tohle řeší akvárky rozdělenými na víc sekcí - v každé jeden krasavec. a oni jak se vidí, tak se ještě víc čepejří - a o to jsou krásnější :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod majda » 20 dub 2011, 15:24

Už jí mám!!! Nádhernýho modrýho samce a aby si užil tak hned tři samičky!!!
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod Aluki » 20 dub 2011, 15:56

Aby si Čenda s Pepínem nemysleli že je to jejich svačina :D
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod Liška » 20 dub 2011, 17:54

Betu bojovnici jsme jednou potkaly s Chicky ve zverimexu, málem měla sváču. A to se chtěla jenom napít.
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod majda » 20 dub 2011, 20:14

Tak Bety už si plavou v akvárku a je fakt, že lepší kočičí televizi neznám :-)) Sedí oba před akvárkem a tlapičkama oťupkávaj stěny :-)
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod Marketa » 30 dub 2011, 12:35

Pomůžeme zvířátkům z množírny?
Os Toulavé Tlapky přijalo přes padesát zubožených psů z množírny kde roky živořili v otřesných podmínkách. Řada z nich stále čeká na domov. Povedlo se některé udat,ale další čekají na kastrace,léčbu,vakcinace. Někteří jsou tak bojácní,že na sebe nenechají sáhnout a postupně je socializujeme.

Moc prosíme všechny z Vás o pomoc,o sdílení,přeposlání atd. Naléhavě potřebujeme finanční příspěvky na veterinární péči, nezvládáme!
Nutně potřebujeme krmení - malé grabnule alespon prémiové kvality,konzervy (někteří nemají zuby), uvítáme textil,kyblíky,velké misky a lavory. Všechno dochází...je jich pořád moc.

Psi,kteří se nebojí,budou postupně umístěni. Je tu ale také mnoho psů,kteří u nás budou dlouho,právě pro ně prosíme o dlouhodobou pomoc!

Fotky,informace najdete na stránkách http://www.facebook.com/toulavetlapky

DĚKUJEME
http://www.toulavetlapky.cz
tel 776083090

číslo účtu: 216955754/0300
Marketa
 
Příspěvky: 17
Registrován: 27 lis 2010, 15:15

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod Žabka » 09 kvě 2011, 18:43

Nabízím (opět) mladé pískomily, mám 4 kluky, 2 lila (šedivá) a 2 lighted red fox (béžovo-zlatavá), nejlépe po dvou, nebo pokud by někdo chtěl všechny čtyři. Jsou to nenáročná milá zvířátka, pro děti mnohem vhodnější než křečci (méně smrdí a nejsou agresivní, jsou aktivní i ve dne). S chovem ráda poradím. Odběr je možný v Praze nebo v Brně, po domluvě případně i někde na trase (vlakové).

Fotky jsou tady (je to jiný vrh, ale vypadají stejně): http://succuba.rajce.idnes.cz/piskomysata/
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod martina » 10 kvě 2011, 12:22

nejsou to fretky, ale stojí to za to :o)

http://www.youtube.com/watch_popup?v=EVwlMVYqMu4
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod martina » 17 kvě 2011, 12:50

když letí, lovecký pud nedokáže potlačit, na zemi by se mazlila... :o)
zajímavé video http://www.novinky.cz/koktejl/233612-pr ... sovou.html
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Opět jinozvířecí vsuvka

Příspěvekod majda » 10 čer 2011, 13:02

Nechcete někdo malý strakatý rybičky do jezírka? Nějak se mi to tam posčuchávalo a jsou z toho malý rybičky :-) Můžou to být buď a) malí koi-kapři, b) malí karásci nebo jejich kříženiny , možná v tom bude ještě zapletená ostroretka . Věnuju zadarmo, protože jestli tohle hejno vyroste, budu nucena rozšířit jejich stávající bejvák tak o půl zahrady.....
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Další

Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků