Prosím pomoc, šílená alergie

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Prosím pomoc, šílená alergie

Příspěvekod Clyde » 14 led 2011, 12:52

Ahoj, mám dotaz.
Fretky už mám poměrně dlouho. dvě holky a kluka. Z ničeho nic se mi objevila děsná alergie. Skončilo to dvěma hospitalizacema, propuklo to až v děsné astmatické záchvaty. Pryč je dát nechci a ani nemůžu(mám je jak děti). Ale napadlo mne, nevím, jestli to není blbost, samec te´d přišel do říje, myslíte, že bych mohla mít alergii jen na říjňáka? Zdá se mi, že s holkama je to v pohodě. Máte někdo zkušenost?
Jsem zoufalá a v pasti, nasadili mi i prednison, opravdu se k němu nemůžu přiblížit. Kdyby to byla jen rýma nebo eksem, čert to vem, ale ty záchvaty jsou děsné. Tak, jestli je tu nějaký alergik a nemá s tím zkušenost? Imunolog mi řekl jen, ať je okamžitě dám pryč, jinak si pěkně koleduji.
No, půjdeme do kastrace, ale je to jeho první říje, tak se mi to zdá brzy, kdybych měla jistotu, že je to tím, dala bych ho do dočasného asylu a pak nechala kastrovat, nebo můžu už teď? Je to březnové mládě. Dík moc za pomoc.
Clyde
 
Příspěvky: 3
Registrován: 17 pro 2010, 15:12

Re: Prosím pomoc, šílená alergie

Příspěvekod Žabka » 14 led 2011, 13:04

Ahoj, možné to je, zrovna nedávno jsem četla o podobném problému, alergie na kočky se může dost zhoršovat při kontaktu s říjným kocourem (nebo i kočkou, ale to míň).
Kastrovat by se samec mohl už teď, sice majitelům mých mláďat doporučuju kastraci až po skončení říje, ale pokud je k tomu důvod, tak je to možné už teď, a nebo to řešit tím dočasným umístěním jinde.
Bohužel je ale možné i to, že se alergie (na cokoli) rozvine až později, když už je překročeno "kritické množství" alergenu. Zkusila bych dát někam na hlídání samce, a pozorovala, jestli se situace zlepší.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Prosím pomoc, šílená alergie

Příspěvekod Clyde » 14 led 2011, 13:10

Žabko, děkuju, mně to napadlo teď, samec je v jiné místnosti (teď) než holky a přijde mi, že s holkama je to v pohodě, jen nevím, jestli to není jen mé pří. Uf, to se mi ulevilo, že je ta možnost. No, popřemýšlím, jak to je. Te´d jsem v asylu já :) vezmu sem holky a uvidím. Ty jo, to je situace :(
Clyde
 
Příspěvky: 3
Registrován: 17 pro 2010, 15:12

Re: Prosím pomoc, šílená alergie

Příspěvekod Aniii » 14 led 2011, 13:19

Moje zkušenost - jsem alergická na říjné fretky, samce i samice, okamžitě se mi objeví atopický ekzém. Díky bohu, jiné problémy v jejich přítomnosti nemám, ale mít do minuty či dvou úplně rudé a svědící ruce, krk, obličej...

Nedávno jsem objevila, že hůř snáším i některé kastráty...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Prosím pomoc, šílená alergie

Příspěvekod ŽoFiRo » 14 led 2011, 13:22

určitě je možnost, že se to během říje samce zhorší, přece jen samec v říji značkuje močí, která mu zůstává i na srsti a také se mu v té době tvoří výrazně větší množství kožního mazu a v tom by mohl být problém. po kastraci by měl přestat značkovat a i tvorba mazu se vrátí k normálu.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Prosím pomoc, šílená alergie

Příspěvekod Clyde » 14 led 2011, 13:27

Uff, holky, děkuju. Doufala jsem, že to bude tím, ufff. Tak dneska si nechám přivést holky a pokud to bude OK, jsem nejšťastnější fretkař na světě!
A s tou kastrací raději počkat do března, co? až mu bude rok. Malého si zatím vezme švigra, taky fretkařka. I když to bude těžké, ale apoň že je to dočasné...
Ještě jednou děkuju, bála jsem se, že jsem si to jen vysnila.
Clyde
 
Příspěvky: 3
Registrován: 17 pro 2010, 15:12

Re: Prosím pomoc, šílená alergie

Příspěvekod Aniii » 14 led 2011, 13:36

Jen bacha, dokud jsi ještě oslabená předchozími reakcemi, můžeš špatně reagovat i na ty holky, tak aby ses nelekla...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha


Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků