Alergie

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Alergie

Příspěvekod Veunkaaa » 09 črc 2011, 16:56

Ahoj všem, včera jsem si pořídila fretečku, dnes jí je přesně 8 týdnů, ale problém není ani tak u ní jako u mě. V noci mě vzbudilo to, že jsem nemohla dýchat, měla jsem nateklé rty a oči, které taky svěděli a teklo mi z nosu takže zřejmě alergie :cry: A chtěla bych se zeptat jestli tu někdo má fretečku i přesto že má alergii ? Já se jí nechci vzdát :cry: Sice je to ještě taková mrška kousavá, ale už ted jí hrozně miluju, a nedám na ní dopustit, neumím si představit, že bych jí dala pryč. Jinak k té alergii, jsem alergická na pil, o jiné alergii nevím, teda ted už nejspíše jo, ale snad se to bude dát nějak udělat,ne ?
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Problém

Příspěvekod Aniii » 09 črc 2011, 17:34

je nás mnoho alergiků,kteří chováme fretky. každý musí usoudit sám,co snese. pro mne první fretka znamenala poprvé v životě atopický ekzém a rovnou na 80%těla...a stejně jsem si pořídila další
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Problém

Příspěvekod Veunkaaa » 09 črc 2011, 17:42

A byla jsi s tím u dr. ? Dal ti nějaké léky aby se ty alergiké reakce zmírnili ? Já mám léky jen na sennou rýmu a ty na to opravdu nezabírají, a vím, že když se půjdu k dr. zeptat, že mě vyhodí s tím, že mám dát fretičku pryč :x
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Alergie

Příspěvekod martina » 09 črc 2011, 19:52

nechci tě navádět, ale osobně bych zkusila doktorovi tvrdit, že fretku (psa, kočku) si pořídili sousedi - a takhle to dopadlo... v tom případě bude muset zkusit něco nasadit a tobě to buď pomůže - sláva! nebo ne, a v tom případě se skutečně nedá nic dělat, tvoje zdraví je přednější.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Alergie

Příspěvekod Johana » 09 črc 2011, 21:09

martina píše:nechci tě navádět, ale osobně bych zkusila doktorovi tvrdit, že fretku (psa, kočku) si pořídili sousedi - a takhle to dopadlo... v tom případě bude muset zkusit něco nasadit a tobě to buď pomůže - sláva! nebo ne, a v tom případě se skutečně nedá nic dělat, tvoje zdraví je přednější.


Souhlasím s Martinou. Jak by si řekla doktorovi že máš doma zvíře (jakékoliv) poradí ti jen abys dala zvíře pryč a nic se nebude snažit řešit.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Alergie

Příspěvekod Aniii » 09 črc 2011, 21:43

Mě kožařka řekla,že předpokládá,že zvíře pryč nedám,takže nasadila léky.

co máš za prášky? ono existují jen takové na sennou rýmu? já na všechny alergie dostávala stejné,maximálně se uzpůsobilo dávkování-beru xyzal nebo zyrtec či jiné...sennou rýmu mám od puberty a s přidáním dalších alergií se jen změnilo dávkování. teda samosebou na ekzém mám kortikoidy...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Alergie

Příspěvekod martina » 09 črc 2011, 22:52

Johana píše:......... Jak by si řekla doktorovi že máš doma zvíře (jakékoliv) poradí ti jen abys dala zvíře pryč a nic se nebude snažit řešit.

právě, přesně takové zkušenosti jsem nasbírala, takže dneska (vím, že to je špatně a že se to nemá, ale okolnosti-doktoři mě donutili) fretky zatloukám... na imunologii, na endokrinologii, na revmatologii, prostě kdekoli se mě doktor zeptá, jestli - jaké mám zvíře? žádné.

ale není to ideální, takže tohle nikomu neradím. ideální je přístup kožařky aniii.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Alergie

Příspěvekod marnelbar » 09 črc 2011, 23:02

Veunkaaa ... mám syna- je alergik,astmatik a sama mám sezonní alergii ...máme dvě fretky,psa a útulek,vše se dá řešit pomocí prášků,zvládáme to všichni ale jak píšeš : nemohla jsem dýchat....měla bys zajít pro jistotu za doktorem,ten tě určo pošle na plicní,tam si zadýcháš a podle výsledků určí léčbu pokud tvůj stav bude trvat déle neváhala bych... dušnost bys měla řešit .
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: Alergie

Příspěvekod certik003 » 09 črc 2011, 23:46

Pokud můžeš, nepouštěj fretku do místnosti, kde spíš. Tak jsem to vyřešila já. Ale moje kožařka mi řekla, že freťák za moje kožní problémy nemůže a že je chudáček, když ho nechci pustit k sobě do pelechu. :-D Asi záleží na doktorovi, některým se nechce hledat příčina, tak prostě zakážou zvíře.
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: Alergie

Příspěvekod Veunkaaa » 10 črc 2011, 11:45

Aniii píše:Mě kožařka řekla,že předpokládá,že zvíře pryč nedám,takže nasadila léky.

co máš za prášky? ono existují jen takové na sennou rýmu? já na všechny alergie dostávala stejné,maximálně se uzpůsobilo dávkování-beru xyzal nebo zyrtec či jiné...sennou rýmu mám od puberty a s přidáním dalších alergií se jen změnilo dávkování. teda samosebou na ekzém mám kortikoidy...


Já mám nějaké prášky Cezera, a pomáhá mi to jen na tu rýmu, do očí si kapu ,,vizínky" jinak nevidím ani na metr, kožní projevy žádné nemám, jen jsem zpozorovala, že jsem ted nějaká zahleněná a musím furt kašlat, ale že bych byla nějak nemocná, to necítím. Zítra zajdu k dr. a uvidím, řeknu tedy že si sousedi pořídili např. kočku, jinak vím že by mě poslal do háje. :lol: děkuji vše za rady :-)
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf


Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků