Poplatky u veterináře

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Poplatky u veterináře

Příspěvekod Veunkaaa » 10 črc 2011, 19:54

Ahoj všem, předem se omlouvám pokud jsem tohle téma vložila do jiné kategorie, ještě se tu moc nevyznám. Chtěla jsem se zeptat jak je to s poplatky u veterináře ? Pokud jdu např. na preventivní prohlídku platím něco ? Nebo když chci nechat fretku vyšetřit z nějakého důvodu kolik to tak stojí ? Vím, že se ceny mohou lišit, ale snad ne tak moc. Chystám se tam zítra se svou fretečkou, protože od doby co jí mám doma (pátek) mi furt chuděra pšiká a já nevím proč. Vysávám a utírám prach obden, tak z toho to asi možné není, v průvanu taky nikde nebyla :-(. Budu moc vděčná za vaši odpověď.
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Poplatky u veterináře

Příspěvekod martina » 10 črc 2011, 20:09

Veunkaaa,

zklamu tě, ale skutečně to je velmi velmi velmi rozdílné. totéž, za co u nás na "vesnické" veterině zaplatím dvacet (skutečně, DVACET!) nebo padesát korun, mě v praze stojí deset i víckrát víc.

ano, samozřejmě, že se platí i za preventivní prohlídku - i ty, kdykoli navštívíš lékaře, dostane on za to zaplaceno. buď od přímo od tebe, nebo od tvé zdravotní pojišťovny.

pšíkání nemusí nic znamenat, ale je lepší, když ji prohlédne vet, zejména když je to tvoje první a nemáš zkušenosti. dej vědět, jestli je v pořádku.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Poplatky u veterináře

Příspěvekod Johana » 10 črc 2011, 20:15

Jak píše Martina, poplatky u vetú se liší moc (i o 50-100%). Kdybys napsala na kterou kliniku a ke kterému vetovi se chystáš, možná by ti tu někdo odpověděl konkretněji.
S tim "pšíkáním" bych určité k vetovi šla, ale k takovému co frtetky zná a rozumí jim (pokud máš takového v dosahu)
Držím palce!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Poplatky u veterináře

Příspěvekod Veunkaaa » 10 črc 2011, 20:36

Jsem z Varnsdorfu, veterinář je tu snad jen jeden, nevíte jestli nebydlí někdo ve stejném městě že bych se poptala ? Vím, že se jmenuje Miroslav Kraus, ale nemohu o něm najít na internetu žádné info, má tam mail na který jsem se pokoušela psát a odpověď ještě žádná a pak kde sídlí a telefonní číslo, ještě jsem našla že se specializuje na choroby psů a koček, v tom mailu jsem se ptala na kolik se vyzná ve fretkách. Vůbec nevím, kde by v takové zapadlé oblasti byl dobrý veterinář, bohužel mám možnost dojet pouze autobusem, což se trošku bojím když mám doma takovou zdivočelou kousavou mršku. Snad mi na ten mail odpoví, jinak jsem bezradná. Popřípadně tam zkusím ráno zavolat, ale určitě nechci nic zanedbat. Je ještě malinká a vzhledem ke stresu, který si zažila při stěhování do nové domácnosti si myslím, že není ani tak odolná. :shock:
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Poplatky u veterináře

Příspěvekod martina » 10 črc 2011, 20:39

sosnová, dr. russ mladší. je to tam někde blízko vás? o krausovi se nikdo z fretkařů zatím nezmiňoval, takže netuším.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Poplatky u veterináře

Příspěvekod Veunkaaa » 10 črc 2011, 20:48

martina píše:sosnová, dr. russ mladší. je to tam někde blízko vás? o krausovi se nikdo z fretkařů zatím nezmiňoval, takže netuším.


To je od nás cca půl hodinky cesty autem, ale jak autobusem to nevím. Nemůže se fretečka v autobuse něčím nakazit ? Ona totiž chuděra ještě není očkovaná, to jsem chtěla zařídit taky rovnou zítra, protože v pátek mi je přivezli až večer. Jenže právě se ptám na ty ceny, na očkování jsem si našetřila 1500,- (nevím přesnou cenu ale snad to bude stačit) a nevím kolik bude chtít za to vyšetření, aby mi mamka přispěla :lol: No snad to nějak zvládneme.
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Poplatky u veterináře

Příspěvekod Veunkaaa » 10 črc 2011, 20:53

Ještě jsem tu našla jednoho, k tomu jsme chodili s potkanem, ale mysleli jsme že skončil. Jak tak koukám tak se jen přestěhoval do nové ordinace. Jmenuje se Václav Žáček, také se nikdo nezmínil ? V nabídce má ,,Naše veterinární ordinace provádí poradenství, léčbu a vakcinaci malých a drobných zvířat. Nabízíme mobilní RTG a sono vyšetření u majitele, léčbu hospodářských zvířat a koní." Ráno tam cinknu, a poptám se, jak to má s těmi fretkami, vím, že je to moc milí pan doktor, tak snad se nám poštěstí, a bude mít zkušenosti :(
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Poplatky u veterináře

Příspěvekod martina » 10 črc 2011, 21:57

tak to si myslím nemusíš mít obavy. 1500 by ti stačilo i v praze, na běžnou prohlídku a očkování, a ještě by ti nejmíň 500 zbylo :o)
žáčka také nikdo nezmiňoval - ani v dobrém, ani ve zlém.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Poplatky u veterináře

Příspěvekod Veunkaaa » 10 črc 2011, 22:02

martina píše:tak to si myslím nemusíš mít obavy. 1500 by ti stačilo i v praze, na běžnou prohlídku a očkování, a ještě by ti nejmíň 500 zbylo :o)
žáčka také nikdo nezmiňoval - ani v dobrém, ani ve zlém.


Tak to je fajn, doufám ale, že tomu veterináři nebude vadit když ho pokouše :lol: já jsem si s ní ted chtěla hrát a pěkně mě kousla, tak jsem jí hodila klubíčko a už si ho tady nosí po celém pokoji. Zítra dám kdyžtak vědět jak to dopadlo, jestli je zdravá jako řípa nebo je nastydlá. Tak děkuji za rady, jsem ráda že se najde někdo ochotný
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Poplatky u veterináře

Příspěvekod ŽoFiRo » 10 črc 2011, 22:23

pokud fretka kýchá proto, že je nastydlá, pak v žádném případě neočkovat! očkování by mělo podstoupit pouze zdravé zvíře.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Poplatky u veterináře

Příspěvekod Veunkaaa » 10 črc 2011, 22:28

ŽoFiRo píše:pokud fretka kýchá proto, že je nastydlá, pak v žádném případě neočkovat! očkování by mělo podstoupit pouze zdravé zvíře.


Děkuji za radu :-)
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf

Re: Poplatky u veterináře

Příspěvekod Veunkaaa » 12 črc 2011, 20:46

martina píše:Veunkaaa,

zklamu tě, ale skutečně to je velmi velmi velmi rozdílné. totéž, za co u nás na "vesnické" veterině zaplatím dvacet (skutečně, DVACET!) nebo padesát korun, mě v praze stojí deset i víckrát víc.

ano, samozřejmě, že se platí i za preventivní prohlídku - i ty, kdykoli navštívíš lékaře, dostane on za to zaplaceno. buď od přímo od tebe, nebo od tvé zdravotní pojišťovny.

pšíkání nemusí nic znamenat, ale je lepší, když ji prohlédne vet, zejména když je to tvoje první a nemáš zkušenosti. dej vědět, jestli je v pořádku.


Ahoj, slíbila jsem že dám vědět jak to dopadlo s fretečkou u veta. Je zdravá jako řípa, říkal že se nejspíš někde nadechla jen prachu, dnes dostala první včeličku s vakcínou Nobivac DHP, byla vykulená, bojovala s ním, a pak celý den spala. Ted už se má zase čile k světu a ňuchá jak by se dostala ven z klece. Jsem ráda že to dobře dopadlo.
Uživatelský avatar
Veunkaaa
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 črc 2011, 16:48
Bydliště: Ústecký kraj - Varnsdorf


Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků