Pořád se drbe

Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.
Pravidla fóra
Prostě o všem a o ničem, také DOTAZY, NABÍDKY, ŽÁDOSTI, které jinam nezapadají.

Pořád se drbe

Příspěvekod Babů » 10 črc 2011, 20:59

Chtěla by jsem radu mám dvě fretky a jedna se začala dneska strašně drbat vždycky z ničeho nic vylítne otřepá vá se a drbe koukala jsem jestli nemá blechy ale nic a ta druhá je na prosto v pořádklu zneklidnuje mě že je to drbání časté do hodiny tak 9 vylítne a drbe se kdyby jste někdo vědel budu ráda. Pokavad se to zejtra nezlepší tak jdem k veterinářce ale chci vědet sčím máme tu čest. Děkuju
Babů
 
Příspěvky: 9
Registrován: 08 kvě 2011, 09:42

Re: Pořád se drbe

Příspěvekod MishaCZ » 04 srp 2011, 10:47

nase to obcas taky udela ale pride mi to ze nekde neco prolezla a je od prachu obcas jim to vadi co jsem si vsimnul staci vykoupat fretcim samponem a poradne prodrbat a vyplachnout poradne a pak uz bylo vsechno v pohode :)

ale jinak rekni co u toho veterinare co ti rek na to on?
MishaCZ
 
Příspěvky: 13
Registrován: 04 srp 2011, 10:39

Re: Pořád se drbe

Příspěvekod pinina » 04 srp 2011, 13:19

A neroste fretce nová srst? Náš Bobo se takhle může udrbat v období, kdy mu roste nová srst, což je u nás zrovinka teď. Když rozhrneš chlupy, tak je vidět, jak rostou nový chlupy (kratší). Ale může to být cokoliv jiného....
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Pořád se drbe

Příspěvekod Babů » 04 srp 2011, 17:20

Tak už víme co to je volala jsem veterinářce a ona řikala že to muže bejt to stou srstí jak píšeš ale že se na ně radči podívá tak jsme tam jeli to a maj ušní svrab tak se lečíme ale jinak děkuju
Babů
 
Příspěvky: 9
Registrován: 08 kvě 2011, 09:42

Re: Pořád se drbe

Příspěvekod MishaCZ » 05 srp 2011, 09:59

aha takto me nenapadlo :( my nasi Emče cistime usi vzdicky tak jednou za tyden.
a vona se drbala na usich? nebo po celim tele?
MishaCZ
 
Příspěvky: 13
Registrován: 04 srp 2011, 10:39

Re: Pořád se drbe

Příspěvekod Babů » 05 srp 2011, 10:23

Drbala se u uších i po celém těle
Babů
 
Příspěvky: 9
Registrován: 08 kvě 2011, 09:42

Re: Pořád se drbe

Příspěvekod Liška » 18 srp 2011, 12:55

Při svrabu se fretka drbe všude.
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Pořád se drbe

Příspěvekod kuklynka » 11 led 2012, 11:51

Ahoj, chtěla bych se zeptat co se drbání týče. Vím, že fretky se obecně drbou často, ale příjde nám že Monty víc než dříve. Nekoupeme vůbec přehnaně, venku jsme nebyli dlouho a když koukám do kožíšku tak žádné lupy nebo něco co by svědčilo o suché kůži nevidím. Přesto mám dotaz, zda by třeba nestálo za to koupit nějaký olejíček na promazání kůže? Tady bych ale potřebovala nějakou radu jaký? Předpokládám nějaký dětský ale nevím už co vše by měl-neměl obsahovat.
Jinak Monty je kastrovaný 5,5 letý freťák. Žádný zdravotní problém jsme nezaznamenali. Máme ještě samičku a ta se oproti němu drbe minimálně. Díky za různé odezvy.
PS: tak jsme podezírali Montyho ale teď koukáme, že se drbe i Kessy. Čili těžko říct, který víc, jelikož v noci jen slyšíme jak buší nohou o klec když se drbou ale už nevidíme který to je :) Buď jak buď bychom možná zkusili ten olejíček na promaštění kůže, kdyby nám někdo uměl poradit jaký. Teď přeci není období kdy by rostla nová srst nebo línali nebo jo?
kuklynka
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 lis 2010, 11:22

Re: Pořád se drbe

Příspěvekod martina » 11 led 2012, 12:18

kuklynko,

může to být samozřejmě přelínávání (tohle není zima), ale...
nechci tě strašit (ostatně nejde o život), ale skoč na veterinu zkontrolovat uši - opravdu důkladně a pod mikroskop. mohl by to být ušní svrab, to se pak fretky drbou komplet. a vůbec nevadí, že nechodíte ven. ušní svrab je fakt mrcha a v mnoha fretčích domácnostech pořádně zavařil, přestože ven nechodili vůbec nikdy.

a když už budeš na veterině, nech jim prohlédnout i srst a kůži. myslím, že stačí, když vezmeš jen jednoho z nich, pokud bude něco mít, stejně musíš přeléčit oba.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Pořád se drbe

Příspěvekod majda » 11 led 2012, 20:52

A pokud budete bez svrabu a stěry budou v pořádku, pak na promaštění kůže doporučuji koupat v šamponu s norkovým olejem.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Pořád se drbe

Příspěvekod halfi » 21 říj 2012, 21:46

Dobrý den,
nám se naše Agáta taky hodně drbe. Bohužel ji vychováváme trošku sparťansky - nesnáší vodu, takže se koupe jednou za čas a to jsme s přítelkyní dodrápaní :? ; čištění uší je na hodinu a na stříhání drápků musí být dva lidi a hodně pamlsků. Každopádně, jak tu všichni mluví o různých mycích přípravcích, mohl by mi někdo poradit s osvědčenou kosmetikou (na srst, proti drbání atd.) pro fretky?
Díky David
halfi
 
Příspěvky: 5
Registrován: 09 bře 2011, 17:46

Re: Pořád se drbe

Příspěvekod Aniii » 21 říj 2012, 21:50

Nemění teď srst? touto dobou to je běžné a fretky se můžou udrbat...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Pořád se drbe

Příspěvekod kuklynka » 24 lis 2012, 09:42

Tak drbání neustává, má to už dlouho, čili řeším další kroky ...
Co mě zaráží je, že kdyby měla ušní svrab, myslím, že by ho chytl přeci i druhý freťák nebo se mýlím? A on je v pořádku. Dumám, jestli tedy jít rovnou na veterinu aby jí prohlédli uši, nebo zkusit koupit ten šampon.
Já nejsem doktor, ale svrab se přeci přenáší a kdyby ho ona měla, má ho on taky, zvlášť po takové době.
Slyšela jsem o šamponu Nolvasan, nemáte někdo zkušenosti? Nebo je lepší koupit rovnou ten s tím norkovým olejem? Můžu ho používat i běžně? Máte někdo zkušenosti přímo s nějakou značkou norkového šamponu? Děkuji
kuklynka
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 lis 2010, 11:22

Re: Pořád se drbe

Příspěvekod martina » 24 lis 2012, 12:21

kuklynka 11. ledna píše:Ahoj, chtěla bych se zeptat co se drbání týče......

kuklynka 24. listopadu píše:Tak drbání neustává, má to už dlouho, čili řeším další kroky ..... Dumám, jestli tedy jít rovnou na veterinu aby jí prohlédli uši, nebo zkusit koupit ten šampon. .....

já bych to řešení zbytečně neuspěchala. pěkně v klidu si to promysli, s rozvahou, je čas.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Pořád se drbe

Příspěvekod pišta » 24 lis 2012, 15:09

Ahoj. Já měla Pištu, ten měl problémy s ušima celý život.Přinesla jsem domů druhou freťuli, ta bez problémů a měla svrab.Ono je to fretka od fretky.Za výtěr uší a kontrolu platím 5Okč,což není závratná suma, ale mám jistotu, co má fretka v uších.Takže pokud tě to nerujnuje, tak zaskoč na veterinu a uvidíš. Pokud je tam zánět je lepší hned, než se to rozleze. ;)
Uživatelský avatar
pišta
 
Příspěvky: 50
Registrován: 02 pro 2010, 19:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Pořád se drbe

Příspěvekod kuklynka » 24 lis 2012, 16:35

zasloužím si být na černé listině chovatelů :cry:
nakonec jsem se rozhodla pro veterinu, .. no nakonec, měla jsem tam jít už tenkrát a ne spoléhat na to, že když on se nedrbe svrab to nebude, takže chudák několik týdnů se drbe s důvodem! má svrab, dokonce mi ho i vet ukazoval pod mikroskopem, ...
dřív jsem lítala s Montym pořád a teď tohle :-/
dostali jsme ampulku Advocate (Kessy hned na veterině za krk a Montymu jí dám doma) a na kapání do uší po dobu týdne 3x denně pro oba Otibiovin kapky. Na kontrolu nemusíme, pokud drbání ustane.
Až po cestě koukám na účtenku a tam je i položka "Dectomax inj" což teda 1. nevím kdy jí to dali, nevšimla jsem si, 2. nevím ani na co
Celé to stálo tisíc - to jen pro info, Praha je Praha. Jinak je to jedno, hlavně aby to pomohlo fretí.
kuklynka
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 lis 2010, 11:22

Re: Pořád se drbe

Příspěvekod kuklynka » 24 lis 2012, 19:24

Mám prosbu, dostali jsme domů kapky OTIBIOVIN, nemá někdo zkušenost zda jsou pro fretí vhodné?
Všude se zmiňuje akorát Octospectrine. Tak pro jistotu se ptám.
Děkuji
kuklynka
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 lis 2010, 11:22

Re: Pořád se drbe

Příspěvekod MajaZ » 03 pro 2012, 13:51

otibiovin sme mali aj my, Maco mal po svrabe zapal v usiach. Pomohol. Teda na ten zapal. So svrabom som bojovala dva roky, potom sme mali rok pokoj a pred mesiacom som ho nasla znova. Slak ma ide trafit.
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29


Zpět na Kafrání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron